Čo vám chýba a vadí pri nákupe detského oblečenia?

mamazuk
16. feb 2021

Ahojte ženy, robím si výbavu (a aj prieskum). Chcem sa spýtať, co vám najviac chýba/vadí na Slovensku pri nákupe detského oblečenia?

Napr: pre dievčatá je veľa vecí, ale chlapci sú limitovani...

usla35
16. feb 2021

pre dievcata prevazuju odtiene ruzovej a u chlapcov modrej a sedej :/ akosi mi tam chybaju farby ako zlta, odtiene hnedej

mamazuk
autor
16. feb 2021

@usla35 to je pravda, neutrálne a zemite farby. A preferujete tieto farby na určitých kusoch (tričko, nohavice) alebo všeobecne?

elizabet173
16. feb 2021

@usla35 sranda, ja uz sice detske oblecenie kupujem len ako darcek, no mne prave vadilo, ze bolo dost veci pre malicke deti v hnedej a zltej, prijala by som viac odtienov modrej. Este ma napadlo, ze bolo dost tazke kupit rovnake veci pre dvojicky, ale v inej farbe.

zuvelyn
16. feb 2021

Jednofarebne neutralne veci bez akehokolvek vzoru. Tych je ako sarfanu, najviac ponuka HM ale len eshop. Ja nakupujem uz iba tam.

Inak mi nevadi nic, nad 60% vecami sice pokrutim hlavou ze je to kolosalna blbost pre babatke, ale to je tak vsetko, ja to nekupim a ci to kupuju ostatne maminy ma nezaujima 🙂

@usla35 pozri to HMko ;)

mamazuk
autor
16. feb 2021

A pre väčšie deti?

luna116
16. feb 2021

@mamazuk mňa by napr. potešilo, ak by "legíny“ pre chlapcov na zimu napr.pod otepľováky, boli voľnejšie vpredu, nech nič netlačí a dlhšie na zadku (Tesco má veľ mi tesné legíny,pančuchy,ponožky).

martanagy
16. feb 2021

ja mam problem najst protismykove ponozky na dvojrocneho ale malinke velkosti maju pre deti co este ani nechodia, a viac legin pre chlapcov resp sa to vola asi tenke teplaky, s tymi farbami tiez suhlasim trochu rozmanitejsie by mohli byt

deedol
16. feb 2021

@martanagy ad protismykove ponozky - teraz som po dlhom case zohnala v hm online.
@luna116 ja davam kvoli tomu spodky, ale to je tiez problem zohnat :-/

maximilie
16. feb 2021

@mamazuk je neskutočný problém nakúpiť vsetko potrebne v jednom.obchode... bud nemajú veľkosť, alebo tovar. Tricka kupujem z jednej stranky, spodné prádlo z ďalšej, bundy oteplovacky zas z ďalšej.... katastrofa!!!

maximilie
16. feb 2021

@deedol presne...a protišmykové pančuchy uz ani toľko... 1 druh len v červenej farbe mali v hm aj to posledne 2 velkosti

hettinka
16. feb 2021

@deedol spodky som kupovala v HM, mali aj väčšie veľkosti. Neskôr dme prešli na funkčné spodné oblecko zo športových obchodov.

Mne chýbali unisex veci, čo by mohlo mladsie dieťa normálne vynosiť po staršom a nebolo by to na prvý pohľad chlapčenské/dievčenské.

deedol
16. feb 2021

@hettinka hej, mavaju obcas, ale nie vzdy, teraz napr. neboli, tak som zohnala bazarove. maly to nosi aj doma ako tenke teplaky. funkcne kupujete kde, prosim?

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
16. feb 2021

@mamazuk urcite mi chybaju pancusky kt neotlacaju a netlacia , neroztiahnu sa a su v normalnej cenovej relacii (najlepsie protismykove) a odev bez nasivok a obrazkov (pre mna je to gyc), pekne ciste elegatne (aj v nejakom zaujimavom strihu napr)..mozno s nejakou kvetinovou alebo geometrickou potlacou

hettinka
16. feb 2021

@deedol na jeseň máva Lidl, inak sportisimo, iné športové obchody... kde natrafím v dobrej cene. My to nosíme len na lyžovačku a do snehu, tielko a pančuchy nenosili moje deti nikdy (bývame na severe, ale otuzujeme). Len pod oteplovaky nosil syn spodky, dcéra leginy, a teraz funkčné.

silceb
16. feb 2021

Mám chlapca. A nás šatník je obmedzený na modrú, teraz vo vyššom veku sa teším aspoň zelenej a šedej. Ja mám rada farby. Napr. neexistujú neutrálne veci vhodne pre dievča aj pre chlapca v neutrálnych farbách, napr mne sa veľmi páči červená na chlapcovi či žltá. Nehovorím že sme nič take nemali, ale je toho menej. No a vzory! V každej veľkosti nám či som chcela či nechcela tvorili základ oblečenia dinosaury. Prečo? Môj syn má 3 roky a miluje mačky a psov. Take tricko je asi nemožné zohnať pre chlapca 😀

diewcatqoo
16. feb 2021

Mne chybaju chalanske teplaky s uzkym pasom. Vsetky nohavice, teplaky a pod, ktore kupujem mojmu 4 rocnemu synovi, su v pase take, ze tam vojde este polka z neho. Nikde nemozem zohnat take teplaky, co by mu boli dobre aj na dlzku, aj v pase...

stanulienkat
16. feb 2021

Ak si robis prieskum pre svoje podnikanie,myslim,ze trh je az enormne presyteny vsetkeho.

pbra40
16. feb 2021

@mamazuk mikiny na zips bez kapucne.

zuna89
16. feb 2021

@pbra40 presne, mikiny na zips bez kapucne, teraz sme po asi 2rokoch na taku natrafili

evka_28
16. feb 2021

@mamazuk
Mam syna - 2 roky, ked bol babo ok, teraz nam chyba:
Vzory pre chlapcov - napr. nas miluje auticka, ked pozeram HM, Lindex... vsetko vypredane behom par dni.
Vacsie body - uz skoro nikde nedostat body od 98 vyssie.
Protismykove ponozky - nas nechce papucky, tak derie ponozky ostosest.

evka_28
16. feb 2021
asia83
16. feb 2021

@mamazuk Mne chýbajú pre väčšie dievča dievčenské farby-ružová, žltá, biela, oranžová a ich odtiene. Všetko je čierne, sivé, akoby tie dievčatá smútili. Veď detstvo je o farbách, radosti. No a ešte teraz v zime niečo pod nohavice, nejaké teplé “spodky”, nie pančuchy.

sasitimi17
16. feb 2021

Mne nechýba nič. Veď je toľko možností, že ja neviem ako niekomu niečo môže chýbať 😀 milión eshopov s rôznymi štýlmi. Ja som farebne veci napríklad videla v reservede alebo Mango ma nielen klasika ružová Modra ale aj iné farby... tak isto ZARA odtiaľ mame väčšinu zemitych farieb rôzne bordove, hnedé atď.

marcellka32
16. feb 2021

Chyba mi pre chlapca 11 rokov: jednofarebná mikina na zips bez kapucne, červené farby na oblečení, nielen modrá a šedá... dievča 13 rokov: hrubé legíny, tepláky

marcellka32
16. feb 2021

@evka_28 väčšie body 104 máva brendon

anickaaa6aaa
16. feb 2021

Osobne rada nakupim vsetko na jednom mieste ci eshop.. Ale nemozne. Chlapcom chybaju velkosti.. Slaby vyber.mam rada veci aj syn bez vzorov, nápisov.. Jednoduche línie.. Pekne farby.. Mikiny naz zips bez kapucne. Vacsi vyber treniek.. No celkom je toho dosť.

lenkakravcova
16. feb 2021

@mamazuk Mikiny (bavlnené alebo vlnené) na zips bez kapucne ako písali vyššie a potom overaly z dobrého materiálu, nejaké tri packy za normálnu cenu (do 25€).

A inak k tým farbám, čo bolo písané vyššie, tak ja som presný opak. Neznášam jednofarebné u detí, pretože na tom vidno každý fliačik. 😁 A už len po prikrmoch je fliacikov viac než dosť.

gbgb
16. feb 2021

@mamazuk momentálne ma vie dožrať, že v jednom obchode legíny (chlapec) až 2 typy, v druhom pyžamká,v treťom tepláky .. to mám všade brať po 2ks aplatiť dopravu??

Chlapčenské veci také šedé fádne, modrá a všade dynosaury 🤦🏼‍♀️.
Keď niekde niečo naskladnia, tak sa to vypredá fakt hneď.
Pred tým som mala nervy, že málo chlapčenských vecí.