Čo si myslíte o monitoroch dychu?

vladka07
21. jún 2012

ahojte rozmislam ze ked sa narodi malinka ze jej kupim monitor dychu co si o tom mislite?? je to dobree alebo nie?? ake mate s tym skusenosti dakujem

anjelicek26
21. jún 2012

Je to dobre na kludny spanok rodicov, nutne to nie je... ale je pravda, ze deticky zvyknu zabudnut dychat a treba ich prebrat, inak je zle, sids je riadny strasiak.Pri dcerke sme nemali, pri syncekovi ano - a nepouzili 🙂 Akosi som mala pocit, ze to netreba...

strapco13
21. jún 2012

@vladka07 ....ja som nemala ani pri jednom, spali so mnou, ani som neriesila kupu, ine je ak mas dietatko predcasne narodene ci chorucke,tam by som nevahala,,,pre istotu..ale pre dieta je najlepsi monitir dychu mamina

jerryjanka
21. jún 2012

čo sa mňa týka - kludnejšie som spala inak by som každu chvilu kontrolovala či malá dýcha takto som vedela že je to ok a v noci ked som sa zobudila len kukla či to bliká a spala dalej. nutnosťou to nie je ja som to mala pre istotu lebo som aj v tehu brala lieky tak keby to nahodou malej ovplyvnilo dýchanie. 🙂

irriss
21. jún 2012

Jsou zivotni situace, kdy se nad nakupem monitoru nelze rozmyslet...

Mojim dvojcatkum nekolikrat zachranil zivot 😉
Pro starsi deti jsem ho nepouzivala a mozna jsem ani o existenci monitoru nevedela..😉 nebo ho podcenovala(?)

xlucia
21. jún 2012

pokial sa ti narodi zdrave donosene dieta, ani ty ani manzel doma nefajcite, tak ti je zbytocny, robi to poplach. hlavne ak sa ti dieta zacne prevalovat a hybat ze ti z toho zlezie. ak sa ti narodi nedonosec, kup si ho, ale to, co sa da pripnut na plienku

mirka_aa
21. jún 2012

zide sa urcite,hlavne prve dni..pre kludnejsi spanok lebo mi maminky sa o deticky velmi bojime a bez monitoru by som na nu asi stale pozerala ci je ok..dodnes ked sa nahodou v noci prebudim kuknem ci monitor blika ci je secko oki 🙂

katkamarek
21. jún 2012

Monitor dychu bola prva vec, okrem kocika a postielky, ktora bola ista, ze kupime. 🙂 Ja by som bez toho nemohla byt, podla mna super vec. Ak mas kvalitny monitor, tak nerobi falosne poplachy, plochu snima celu, aj ked babatko na nom priamo nelezi, my mame postielku 140x70 a mala mi cestuje v noci vsade, spi aj na jednom, aj na druhom konci a este sa nestalo, aby falosne pipal. A zabudnut dychat moze aj donosene dietatko, len u predcasniatok je to castejsie. Za mna jednoznacne ano.

jaruska8
21. jún 2012

Super vec, ak bude druhé bábo, kúpim znovu!! 🙂

ustrachana
21. jún 2012

nemali sme a ani nelutujem, tiez som najskor zvazovala, ze si ho kupim, potom som chcela ten na plienku a dnes mi to absolutne nechyba 😉

salma22
21. jún 2012

pri druhom babatku sme si to uz zadovazili a spolieham sa nato kazdy den ked to zapinam vobec nelutujem ze sme si to kupili aj z druhej ruky...nove bolo pre nas vela a z maminkou ktora nam ho predavala sa dalo aj dohodnut.....pri prvom dietatku som nad tym ani neuvazovala bola som doma za kazdym som ju kontrolovala takze mi to nechybalo tym ze uz prisla na svet druha nasa laska uz som nemala tolko casu koli starsej...takze je to perfektna vec aku sme kedy pre deticky kupili ....

31majka12
21. jún 2012

nad tym by som ani nerozmyslala ale kupila...my sme kupili a nelutujeme....a kupili sme tu na MK...a aj predali ked mal maly 7 mesiacov

andreah25
21. jún 2012

My sme mali iba preto, lebo sme ho dostali, inak by som ho ani nekupovala....

pingu1
21. jún 2012

ja som ho sice mala, ale pri druhom ho asi nechcem. nekupovala som ho, ale pozicala som si ho z nemocky za 200 sk na mesiac

jurkovamiluska
21. jún 2012

je to super vec. kludnejsi spanok jednoznacne, my sme kupili s dvomi tabletmi takze sme mali jeden v postielke a druhy v kociari.
maly ma teraz 8 mesiacov a v noci to mam este zapnute :D

katka1981
21. jún 2012

Nesuhlasim s tym, ze je zbytocny. Manzelovi zomrela na SIDS sestra aj bratranec. Nikto v rodine nefajcil, neboli socialne slabi ani nic podobne, deti boli narodene v termine. Manzelova sestra zomrela ani nie 3 mesacna cez den. Takze tazko matka ochrani svoje dieta, pretoze by ho musela nonstop kontrolovat. Kto nema strach, nech nekupuje, kto chce byt kludnejsi, nech si kupi. Ja som do pol roka malej nespavala aj ked mala monitor dychu, mne strach nedovolil, prave kvoli tymto pripadom v rodine.

luciferkax
21. jún 2012

Prvý drobec bol predčasniatko, tam sme nepremýšlali a kúpili, jedno šťastie, asi trikrát nám ho zachránil... pri druhom sme ho používali automaticky, pre mna to bola velká pomoc, pre pokoj duše by som ho kúpila, bola som rada, žeho máme, hlavne ked boli drobci chorí, mali plné nošteky... pre nás super vec

zuzkalenka
21. jún 2012

My sme ho nemali a bolo v pohode.
Ale ak chceš a pre pokoj duše si ho kúp 😉

mataharyy
21. jún 2012

Když jsem čekala prvního syna, tak jsem ho chtěla, pak nakonec jsme ho nepořídili a nějakou náhodou se nám doma sešli dva podarované, no tak jak jsme je dostali, tak jsou ještě zabalené, ani jsem ho nevytáhla. Měli jsme je v porodnici a furt to řvalo, protože když jsme vyndavali děti, tak nám nedošlo že to máme vypnout 😅 a tak... Jináč opravdu vhodné to je u nedonošenců a dětí které mají nějaké zdravotní potíže, u zdravých dětí to má hlavní význam více méně jen v tom, že rodiče mají určitý pocit bezpečí 😉 U druhého jsem taky nepoužívali... Jináč mě vždy vzbudilo když se mi zdálo že nedýchají 😉

lenka311
21. jún 2012

Mala som Snuza go. - toto je ono -
http://elektronicke-opatrovatelky.heureka.sk/mo...
To sa pripínalo priamo na plienku, na nete zoženieš, od mamičiek aj lacnejšie. Keby som čakala v budúcnosti ešte jedno, kúpila by som si to znova. 😉 - prinieslo mi to pokojný spánok, vedela som že je v poriadku a dýcha... Proste aj keď bola donosená, zdravá, do 7mes. som to používala stále.

zigzag
21. jún 2012

nemali a ani nebolo treba, maly spaval viac v posteli pri nas, alebo v kociku, bol riadne donoseny, nebol ockovany, takze nebolo treba, syndrom nahleho umrtia a apnoe suvisi s ockovanim .... 😖

kvietok2835
21. jún 2012

Je to dobra vec, urcite odporucam. Dcera ma uz skoro 15 mesiacov a stale ho pouzivame 🙂

kytykenka
21. jún 2012

urcite odporucam ako zanedbat a potom wsi vycitat

zu2za3na
21. jún 2012

ja som počula, že monitor dychu sa dá aj zapožičať za nejaký menší poplatok z nemocnice ale nie z každej