Čo si mám všímať pri kúpe monitoru dychu z druhej ruky?

dida712
16. okt 2020

Pekný večer,

prosím, vie mi niekto poradiť pri kúpe monitoru dychu z druhej ruky ...čo si všímať? Vraj nie každý sa dá použiť ak ide o kúpu z druhej ruky ... uvažujem nad babysense ... čo hovoríte na babysense II? Ďakujem 🙂 prajem pekný zvyšok večera ...

baluinka
16. okt 2020

ahoj, ja som kupila z druhej ruky tu na bazari babysence 7 (rozhodovala som sa este medzi tym a babysence pro 2). Niektori ma odhovarali od kupy z druhej ruky, vraj kvoli kalibracii, mali by sa pristroje kazde dva roky kalibrovat. Ja som vsak zariskovala a doverovala predajkyni, pisala, ze je pouzivany pol roka po jednom dietati. Kamaratka tiez kupovala z druhej ruky a tej sa podarilo kupit monitor este v zaruke aj s blockom. my sme ho doma uz viackrat testovali a myslim, ze funguje spolahlivo 🙂

baluinka
16. okt 2020

@dida712 a teda este k znackam, po prejdeni x diskusii som volila medzi babysence pro 2 a babysence 7, tato znacka sa jednoznacne najcastejsie opakovala v diskusiach 🙂

dida712
autor
16. okt 2020

@baluinka Ďakujem 🙂 ... taktiež som prešla viacero diskusií a najviac sa spomínala značka babysence 🙂 ... čiže ak je monitor ešte "v záruke" mal by byť v poriadku? ... a čo v prípade, že ho je nutne prekalibrovať? ... vieš si to urobiť sama alebo je nutné ísť do špeci predajne?

lila1988
16. okt 2020

@dida712 a aká si poisťovňa? Ja dôvera, oba razy som mala požičany zadarmo.

dida712
autor
16. okt 2020

@lila1988 všeobecna :/

baluinka
16. okt 2020

@dida712 sama to spravit asi nevies, konkretne znacka babysence poskytuje zarucny aj pozarucny servis monitorov, v cenniku maju uvedene ze "kontrola funkcnosti" stoji 20€, ale nie som si ista, ci pod tym pojmom myslia kalibraciu..
este som zabudla dodat, ze babysence maju tu vyhodu, ze maju podlozky dve, ja som reagovala na dva inzeraty, pri oboch bola udajne jedna podlozka nepozivana (opat som zariskovala a babam doverovala). Napr. znacka nanny ma vyhodu, ze si k monitoru mozes potom dokupit len cisto novu podlozku (za cca 30€), pri babysence som taku moznost na ich eshope nenasla. Ja si ale myslim, ze nam spolahlivo posluzi pre moj klud na cca pol roka aj monitor z druhej ruky prave preto, ze vela bab riesi pozciavanie z nemocnice/poistovni, a nechce sa mi verit, ze tieto institucie to davaju po kazdom pozicani nakalibrovat..

lila1988
16. okt 2020

@dida712 a manzel?

lila1988
16. okt 2020

@baluinka mala som tam papier z kalibrácie, podľa mna to dodržiavajú.

zuzu1304
16. okt 2020

@dida712 nasa mala sa narodila v 2016 kupili sme novy monitor babysence 2, pouzivali sme 8 mesiacov a odvtedy sme ho pozicavali kamaratom, teraz "strazi" 6te dieta a stale funguje super.

baluinka
16. okt 2020

@lila1988 vazne? tak potom skusim zistit, kde to davaju oni kalibrovat 🙂

dida712
autor
16. okt 2020

@lila1988 aj manžel :D

lila1988
16. okt 2020

@baluinka áno, pripadne skus dat výzvu, kto má z dôvery monitor dychu, možno to budú mat v krabičke, keď nie je novy

lila1988
16. okt 2020

@dida712 no skoda, že ste do konca septembra neprestupili

lenqua_12325
16. okt 2020

Kúpila by som novy. Mali sme NANNY a stal 90€ a máš istotu ze je naozaj nový a funguje ako ma. Na bazáriku môžeš kúpiť aj 3-4 ročný po dvoch deťoch a povedia, že je ročný. Aj keď dolozia blocik, nevieš ako s ním bolo zaobchádzane. Ide o bezpečnosť dieťaťa. Do toho sa oplatí investovať. Podľa nového sa už po dvoch rokoch aj kupujú tie podložky nové. Kalibrácia vychádzala pomaly toľko to nová podložka.

lenqua_12325
16. okt 2020

A poisťovne požičiavajú na pol roka alebo sa mýlim?.....zvýšené riziko náhleho umrtia je najväčšie prvý rok. Syn mal 3x zastavu dýchania. Nemat monitor, tak tu nieje.