Čo potrebuje novorodenec?

leneonora
12. júl 2024

Ahojte , mám taký problém . Nakoľko nemám sa koho spýtať ( oddelila som sa od toxickej matky a v mojom okolí nemám bližšiu kamarátku čo by mala dieta )potrebujem informácie čo všetko budem potrebovať pre novorodenca . Zatiaľ som v 6 mesiaci snažím sa brázdiť po rôznych stránkach len už je toho toľko že som zmätená . Doteraz som ako tak zvládla najst info co môžem jesť , akú kozmetiku nepoužívať atd ale predsa len pre novorodenca je toho podstatnejšie viac . Ďakujem krasne mamky za vaše postrehy , infošky . Viem že viac maminiek rieši podobne situácie ako ja len stále sa to považuje za dáke tabu ale ja sa nebojím spýtať Vás už zabehnutých mamičiek snáď to dákej pomôže keď to tu nájde 🙂

kolobezkabicykel
12. júl 2024

@leneonora ahoj. Ja som pre bábätko nachystala základné oblečenie - body, svetríky, čiapku, ponožky, rukavicky, tepláky. Potom plienky, sudocream, kôš na plienky, manikúru pre bábätko. Uterák, bavlnené plienky, deku. Vaničku na kúpanie. Kočík a postieľku. Monitor dychu sme si požičali z porodnice.🙂 Potom sme mali doma ešte cumlíky, fľaše. Hniezdo a jednu klasickú perinku. 🙂

cookie29
12. júl 2024

mamu. Plienky. Spinkat, papat.
Zalezi od pristupu Tvojho, rozpoctu atd.
Uprimne, vacsinu veci najdes na bazaroch, pretoze deticky to takmer nevyuziju a posuva sa to za minimalne ceny.
Dieta potrebuje bodycka, dupacky, preste nejake oblecko. Neviem aky bude odhad vahy, ale nekupuj privela, velmi rychlo vyrastie. Ciapocku, deku, spaci vak za mna top.
Potrebuje papat, takze bud dojcenie alebo komercny preparat, tam tiez ziadne extra zasoby, lebo mu nemusi sadnut flaska, cumlik, mlieko... ak flaska, potrebujes nejaku kefu a prostriedok na umyvanie.
Plienky, nerob velke zasoby, lebo mu mozu nesadnut a moze rychlo podrast
Uterak, podlozku na prebalovanie, niekto pouziva stolik, za mna top, ale nemusi byt.
podbradniky/slintaciky a bavlnene plienky. Ak dietatko odgrgava, vracia, slinta...
Vanicka ak chces, my sme pouzivali normalnu vanu...
Krem na zadocek, nepouzivat systematicky, casto sa odporuca Sudocrem, ale strasne stipe :(, ja som skor za Imazol (neviem ako sa vola nahrada) Bepanthen a pod, ale len pri problemoch
Kefu na vlasky, aj ked ja som mala dieta "plesate" do 2 r
Noznicky na nechtiky.
Postielku
Kocik/Nosic
Autosedacku (vajicko) ak chodite aj autom.
Za mna topka uz teraz je vankus na dojcenie.
Rychlobezku na teplotu

Mas hrbu dalsich veci, ktore mozu nemusia byt, uz podla vas:
podlozka na hranie
hracky
cumliky
hniezdo, mantinel, zavinovacka
hojdacie kresielko
Taska na prebalovanie
Termoska
Davkovac na mlieko
Vlcene utierky - my sme pouzivali obycajny perlan s vodou
Rozkosnych blbosti najdes dost, vacsinu dieta z toho nevyuzije.

lucia13022023
12. júl 2024

Ja som toho názoru, že novorodenec toho ozaj nepotrebuje veľa 😁 kocik, postieľka, monitor dychu, kamera, vanička je taka povinná výbava pre mňa.
Oblečenie odporúčam lindex rastúce body a aj legíny, vydržia dlho. A body sú naj zavinovacie. Pyžamka na zips ďalšia topka, moje dieťa bolo len v tom mesiac. Budeš mat zimné dieťa, čiže fusak je taktiež samozrejmosť, čiapka, zimný overal. Také malé dieťa nie je treba obliekať do pančuch, svetrov a podobne. Latkove plienky podľa mňa stačí 5ks, ak bude mať reflux dokupis. Kefa a nožničky. Kozmetiku dieťa nepotrebuje. Na zadok v prípade potreby bepanten, nemusíš dávať ako prevenciu, iba ak bude problém.
Ja som mala ešte hniezdo, babybjorn, cestovnú postielku, antirefluxny vankúš, prebalovaci pult. Nič z toho reálne nepotrebuješ 🤣 je to len o tvojej preferencií. Nekupuj dopredu toho veľa, ak sa bude dieta rado nosiť, Ptoom si zaobdtaraj šatku ci nosic napr.. Veľa veci sa dá kúpiť za pochodu.
A doplnim KVALITNÉ VAJCO!! Nie z trojkombinácie

mima1608
12. júl 2024

Moja výbava bola asi takáto -
15x body (radšej viac ako menej, môže sa zagrckať a budeš prezliekať)
5x dupačky
6x pyžamkový overal
4x mikinka
3x čiapočka
Nejaký 1-2 overaly do kočíka
1-2 perinky (podľa toho či plánuješ používať)
10x bavlnená plienka
Do postieľky 2 plachty na výmenu, klinovy vankúš ak budú sopliky, nedaj bože bude mať reflux (vtedy je ten vankúš veľká pomoc)
Zaobstaraj si určite monitor dychu (požičiavajú aj nemocnice, poprípade poisťovne)
Fusak
Keďže budes mať jesenné bábo tak aj fusak do autosedačky
Nejaké 2 deky na doma (aj to môže ogrckať)
Kolotoč nad postieľku - niekto povie že zbytočnosť, ale my sme ho využili prvé mesiace
Od nejakého 7 týždňa sme využili aj hojdacie kresielko (kúp polohovateľné ak chceš)
Z drogérie - sudocrem, Pupik, alkohol na dezinfekciu...
Z liekov - libenar na zvlhcenie nosa, nasivin pre deti, nurofen sirup/čapíky, Paralen sirup/čapíky.
Dudliky podľa toho či bude mať a aké, nemusí ti prijať hneď prvú značku. Moja malá zobrala až šiestu.
Fľašky podľa toho, či plánuješ kojit.
Čo sa kočíka týka, ja by som išla čisto do vaničky a potom origoš športiak. Garantujem ti, že so športiakom z kombinácie nebudeš spokojná (aspoň teda moja skúsenosť) a určite kúp aj dobré kvalitné vajíčko.

lucia13022023
12. júl 2024

@mima1608 súhlasím s kočíkom. Ideálna je vanička, potom sportiak to sa nedá porovnať aký je v dvoj ci trojkombinácii s kvalitným sportiakom a kvalitné vajíčko.

minesasubu
12. júl 2024

Ja som si nasla na nete zoznam co treba pre novorodenca porovnala som si 2-3x a vybrala
hlavne si pozri spravnu mamipulaciu s novorodencom o tom sa moc nepise a podla mna je to zaklad
ja odporucam perinku a vankusik od evy kiedronovej
mala som len uplny zaklad a casom som dokupila co bolo potrebne kedze som vedela ze vela veci nebudem potrebovat ( za mna su blbosti) ale ine maminky pouzivaju

alickapusinka
12. júl 2024

papať spinkať a aby ho rodičia ľúbili a aby mamina a drobček boli v poriadku.

domiklik
12. júl 2024

@leneonora vajíčko, postieľku, monitor dychu, hlboký kočík, vaničku, platené plienky, spací vak, plienky sudokrem alebo inú masť na zadok, lieh na pupik a gazu, teplomer, samozrejme oblečenie.. Časom dokupis

ivangeline
12. júl 2024

Okrem oblečenia, prsa, plienok, (nie nevyhnutne) vlhčených a sudokremu… už len nosič. ;D

leneonora
autor
13. júl 2024

@minesasubu áno áno Evku sledujem na IG ako manipulovať s novorodencom aj rôzne hacky len som chcela hlavne vedieť čo bolo pre vás najprioritnejšie a vlastne reálne nevyhnutné , ďakujem žienky každej jednej ste super ! 🙂