Čo nesmiem zabudnúť pri balení sa do pôrodnice?

lllperko
5. jún 2021

Ahojte, čoskoro ma to čaká a nerada ostávam nepripravená, tak sa chcem s vami poradiť, čo aktuálne potrebujem zbaliť do nemocnice? Na nete je x zoznamov, viem, ale tiež viem, že niektoré nemocnice určité veci poskytnú, iné zas nie. Chystám sa rodiť v Ľubovnianskej nemocnici, tak by som bola vďačná za info priamo odtiaľ. Napr. Potrebujem oblečenie pre bábo, alebo len na odchod domov? Potrebujem nočné košele, alebo mi dajú tie nemocničné? Mám si zobrať aj podložku na posteľ (tú nepremokavú, jednorázovú) alebo mi to poskytnú? Veeeeeeľmi ďakujem vopred 🙂

jaskolka
5. jún 2021

Rodila som tam, oblečenie pre bábätko netreba, len na cestu domov. Plienky a vlhčené vreckovky iba pre neho, oni tam obliekajú erarne, vždy na vizite dajú ti čisté vecičky, zavinovačku, aj podľa potreby. Podložky tiež dávajú, obliečky podľa potreby menia, ráno sa pýtajú, ale aj počas dňa nie je problém. Nočnú košeľu pri pôrode máš nemocnicnu, potom ako chceš, ak nechceš hneď po pôrode si uspinit svoje, dajú erarnu, ak nie, kľudne si obleč už svoje veci. Potrebuješ klasicku kozmetiku, hygienické potreby, vložky pre seba, na izbe je dosť horúco a sucho, tak voda, balzam na pery.Príbor, pohár, hrnček (večer dávajú "druhu večeru" polievku, puding)

evkamotka
5. jún 2021

Oblecko na cestu domov ti donesie muz ked po vás pride, zbytocne sa nepakuj ;)

Porozmýšľaj z coho ta prehana, po porode sa ti nebude pacit tlacit na wecku. Uplne vazne

srnka90
5. jún 2021

@evkamotka Ja som si zbalila do tašky glycerínové čipky. Snáď to pomôže. 🤔

dada011
5. jún 2021

Ahoj z vlastnej skúsenosti ti vravím, zober si i príbor a lyžičku, bola som síce v TN ale skoro som sa nenajedla skrz to až mi to muž musel priniesť

pauli_cka
5. jún 2021

Ja som si omylom v tom zhone doma zabudla tasku,kde som mala všetky hygienicke veci 🤦‍♀️, manzel ma zaviezol do porodnice a musel sa vratit domov 30 km hore-dole :D Takze urcite si netreba zabudnut poporodne vlozky, ja odporucam aj jednorazove poporodne nohavicky, toaletny papier, flasu vody na izbu, aj viac, lebo tam dost casto byva teplo, kedze kvoli drobcekom mamky casto nevetraju. nejake pohodlne pyzamo pre vás, nocne kosele aj viac ks, mozno by neboli odveci aj vlozky do podprsenky, ak sa mlieko spusti ako dive (ako v mojom prípade), papucky alebo slapky, samozrejme plienky pre babo, oblečenie pre drobca vam donesie manzel ked pojdete uz domov, len mu ho radsej nachystajte vopred 🙂 no a mozno aj cosi na jedlo, nejake maskrty co mate rada🙂

macekovam
5. jún 2021

@lllperko určite by som si vzala aj odsávač ku na mlieko aj klobúčik na bradavku...

macekovam
7. jún 2021

@lllperko ešte rukavičky pre bábätko... A vložky vatové.. Obyčajne.. Kúpiš v lekárni...