Čo nesmie chýbať vo výbavičke pre májové bábätko?

Ahojte baby,

viem že o výbavičke už je tu toho popísane dosť ale ja vôbec neviem čo kúpiť pre májove bábo....
Samozrejme, že body dupačky atď...ale myslíte že je treba kupovať aj nejaké hrubšie overaly alebo svetre v najmenšej veľkosti? tento rok už bolo od apríla dosť teplo tak neviem čim sa riadiť 🙂

beky1813
6. dec 2018

Urcite treba nejaku mikinu, sveter, najlepsie bez kapuce. A jeden prechodny overal, alebo taky tenký sa ti moze zísť

1mysicka1
6. dec 2018

@martinamala123456 jeeej ja budem mať aprílové baby a tiež riešim takúto dilemu

yanni
6. dec 2018

@martinamala123456 A to chce kupovat uz teraz? Ved pockaj do jari a uvidis ake bude pocasie. Zatial ti fakt nic netreba kupovat. A uz vobec nie Overaly a pod. Je vemi malo matiek, ktore od prveho dna nosia, väcsinou ide dieta na prechadzku v kociku. Do monika ti entrega dieta nejak vilmi babusit. Kup prechodny fusak, vyuzijes este aj na jesen a dalsiu jar, diet oblecies podla pocasia a aj by mala byt este "zima", tak sup do fusaku, popripade zakryjes dekou atd. Neboj, v maju ti dieta len v body, tricku, mikine nezamrzne. A tiez zalezi aj kedy v maj. Casto je velky rozdiel v teplotak zaciatkom a koncom maja. A tych par dni "zamrznutych" prezijete, neboj.
Ja idem rod it teraz na Vianoce a tucny zimny overal ani nemam a ani nebudem kupovat. Fleecovy a teplejsi mikinovy. To staci v pohode. Teply fusak, deka, v hlbokom kociku dieta nema ani ako ofuknut.

Fakt zatial este nevymyslaj. POckaj tak do aprila a sleduj predpoved pocasia a podla toho sa zariad. Nic este nekupuj. Uz nezijeme ako pred 30-40timi rokmi. Teraz nemusis kupovat roky dopredu a do zasoby. Nieco ti bude chybat, objednas a do dvoch dni to mas doma.

pininka
6. dec 2018

Naša je 16 apríla a bola taká zima a snežilo,že išla domov naobliekana viac ako jej brat ktorý sa narodil v novembri. Určite by som kúpila aj taký overal, fleesovy, väčšie číslo trocha, aby ti tam bábo vošlo aj oblečené. A ja som mala aj fleesovy fusak do autosedačky, využili sme ho cez celý máj ešte.

martinamala123456
autor
6. dec 2018

@1mysicka1 už si aj niečo nakúpila, či to len ja už takto skoro vymetám obchody :D 😇

martinamala123456
autor
6. dec 2018

@pininka tak ten overal asi nejaky kupim, len vsade som zatial videla len take zimne hrube ziadne take tensie na jar....

yanni
6. dec 2018

@martinamala123456 Ak by naozaj bola zima v maji, tak si kup od japitex taky ten flausovy overal nepodsity. Tie maju cely rok. Ale praktickejsie je do kocika nieco dvojdielne, ak by si musela niekde prebalovat, a fusak/deka.

martinamala123456
autor
6. dec 2018

@yanni dakujem za tip, aj celkom dobre ceny maju

st44
6. dec 2018

Ja som mala taky dekovinovy overal. To bolo aj do vajicka dobre, malo to aj dierky na popruhy. Urcite ti budu aj rukavicky treba, mojej som ich musela davat aj doma, lebo sa hned doskrabala. Rodila som v novembri.

jankalukasova
6. dec 2018

@martinamala123456 pre mna su svetriky a mikinky pre tak male babo zbytocne a neprakticke. Pri dcerke som pouzivala overaliky, aj f&f ma overaliky z tenkeho flisu, su super a nie su drahe. Rovnako pre mna zostali nepochopene tricka.. za mna je 100x lepsie body, ktore sa nevyhrna (tak ako mikina ci svetrik)

zuzipolo
6. dec 2018

@martinamala123456 ahoj,mne sa tento rok v máji narodila dcéra a overal bol nepotrebný lebo bolo teplo (ešteže som nekúpila).z pôrodnice išla v dupačkách,čiapke a zakrytá dečkou v autosedačke..preventívne som mala svetrík pre ňu,ale nebolo treba.ani keď sme boli vonku na prechádzke tak nemala sveter,len dlhé dupačky a zakrytá letnou dekou 🙂 inak strašne dopredu kupuješ,ktovie ako bude o rok..

greeetas
6. dec 2018

ahojte a aku velkost overalu by ste odporucali na prevoz domov po porode?

st44
6. dec 2018

@greeetas zalezi aj na tom ake velke bude babatko. Vacsinou sa rodia okolo 50 cm. Tak 56 overal bude dobry na dlhsie.

1mysicka1
7. dec 2018

@martinamala123456 kúpila som iba pár kúskov oblečenia, dupacky a také hrubšie overaly dva keby bola zima. Čiže ja nemám ešte poriadne nič kúpené na oblečenie . A ty máš čo všetko už kúpené ? ☺️

lujza123
7. dec 2018

@martinamala123456 ked mas babetkovsku nakupnu horucku kupuj kupuj rovno vacsie - tak rocne, to sa mozes vyjasit so svetrikmi, riflickami, overalmi..fakt to rocne dieta uz rastie pomalsie a veci vynosi aj par mesiacov....

Majovemu babetku zakladnu vybavu ak budes pouzivat klasicku zavinovacku/perinku ziadne teple overaly nepotrebujes, ak uz chces kupit tak mierne hrubsi a rovno 62 ci 68...tak na chladne leto akurat

Ono najvacsi problem tehotenskeho nakupovania je ze to, fakt neodhadnes, babo je nakoniec vacsie/mensie, veciciek milion a 3/4 z nich nepouzijes lebo zistis ze tu superchutnucku mikinku s uskami nevies ani krehkemu babetku obliect, ze dupacky + body ti lezu na nervy a mas radsej overaly /alebo naopak/, ze je ti lepsia kosielka ako body, ze rifle ho tlacia, capicka nesedi atd ...

Takze radsej pockaj az sa narodi a kupuj potom podla toho co ti bude vyhovovat.

st44
7. dec 2018

Ja som si kupovala veci pre malu priebezne. Zakazdym ked som isla od dr z kontroly. Aspom malickost. Najradsej som mala overaly, alebo bodynko s dupackami. Lebo kosielky alebo tricka sa vyhrnali a mala mala hole brusko a chrbatik. Najlepsie boli take body a dupacky co mali rozopinacie nohy, ze som ju nemusela vyzliekat z toho. Len rozopnut nohy a prebalit a zapnut naspat

1mysicka1
8. dec 2018

@martinamala123456 tak nemám veľa toho kúpeného ale už pár kúskov oblečenia mám keďže neviem odolať v obchode a vždy musím odísť aspoň s maličkostou pre miminko

martinamala123456
autor
10. dec 2018

@1mysicka1
ja tiez uz mam nejake to body, zatial len zopar ale ked to vidis v tom obchode take roztomile no nekup to :D

1mysicka1
10. dec 2018

@martinamala123456 však to. Ale pomaličky začnem nakupovať po vianociach