Čo ako prvé z oblečenia mám kúpiť pre novorodenca?

matatep
13. apr 2021

Baby, poradili by ste mi, že aké oblečenie kúpiť (koľko a akú veľkosť, najlepšie z Lidlu) pre novorendca..termín máme v októbri...čakám prvé babätko, tak mám v tom nie veľmi jasno 🙂

hailey1
13. apr 2021

@matatep aj my mame oktobroveho - potrebujes min.5 body s dlhym rukavom, aspon 3 teplacky, 2-3 mikiny, ponozky a prechodny overal - resp.nasmu som nedavala, lebo mu bol najskor velky, potom maly, takze som pridala deku navyse do kociara, tensie ciapky aspon 2, nakrcniky

matatep
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matatep
autor
13. apr 2021

@hailey1 ďakujem veľmi pekne 🙂 mohla by som poprosiť o rozpísanie približných veľkostí (napr. body, ponožky, čiapočka)?

hailey1
13. apr 2021

@matatep zavisi od babatka, ja som mala nakupene 62-ky, no maly v nich plaval, takze som musela dokupit 56-tky, 62 takmer vobec nenosil, ako keby ju preskocil. Prave preto by som nenakupovala nejak obrovske mnozstva a z ponoziek a ciapociek vzala najmensie cislo.

petus998
13. apr 2021

@matatep ciapocka ta najmensia a body cca okolo 50 ja mam napr. 3 ks kedze moje deti mali 43cm obi dve a potom mam 52 54 pre istotu z kazdeho kusu

petus998
13. apr 2021

@matatep ja cakam v novembri a toto je zatial vsetko co mam

hailey1
13. apr 2021

@matatep a zabudla som na dupaky - pyzamka. Ale tie na tvojom mieste kupim z nextu - “rajbem” ich odusu a stale vyzeraju super

babovka2321
13. apr 2021

No ja mam doma niekolko ciapociek, ktore nemal ani raz na hlave, lebo mu do nich hlavicka nevosla 😃 takze s tymto by som nesuhlasila. Ono to velmi zavisi od toho, ake velke babatko sa narodi. Na to sa neda uplne pripravit. Nakupis male veci a neoblecie alebo nakupis vacsie a moze v nich plavat.

tina_tar
13. apr 2021

@matatep ja len že 50tky by som nekupovala vôbec. Mala som ich nakúpené a syn do nich nevošiel ani pri odchode z pôrodnice 😁 jasné že závisí od veľkosti bábätka, ale ja by som začínala na 56tke 😊

adulka25
13. apr 2021

Ja mám 2 chlapcov a odporúčam kúpiť na začiatok veľkosť 56. Bude ti treba body s dlhým rukávom aspoň 5 ks, tepláčky aspoň 5 ks, overaly na spanie aspoň 5 ks, mikiny 3 ks, teplejšiu aj tenšiu čiapku, prechodný chlpatý/flísový overal, ponožky, slintáčiky, rukavičky proti poškriabaniu (bavlnené, ja som veľmi využila).

julie19
13. apr 2021

Kúpila by som od 56 vyššie ... samozrejme záleží od bábätka, ale ono na začiatku veľmi veľmi rýchlo rastie, naša slečna za 1 mesiac života narástla 6 cm 🙈 takze ak aj budeš na začiatku týždeň/dva vyhrabať rukávy tak aspoň tie veci trochu ponosi.... mala sa narodila mala 51cm, veľkosť 50 jej bola už vtedy mala 🙄 našťastie som v takej veľkosti mala len minimum veci... 56 nosila asi 3 týždne, 62 nosila do svojich 2 mesiacov, 68 cca do 4,5 mesiaca a teraz má 5,5 mesiaca a už nosíme 74... takze nerobila by som moc veľké zásoby, radšej dokúpiť keď bude treba ako nepoužiť vobec

julie19
13. apr 2021

Zabudla som ešte na tie veci 🤣 no, mala som na začiatok kúpené vel 56 ... 5 body s dlhým rukávom, 5 pyzamko/dupacky, 2 teplaciky, 2 pančušky, 2 svetríky/mikiny, 1 chlpatý teplý overal (ten som mala rovno veľkosť 62), 2 tenké čiapky, 1 hrubú čiapku, 3 rukavicky a pár kusov ponožiek

gbgb
13. apr 2021

@matatep poriadny teply fusak do kociara, latkove plienky do zavinovacky 20ks , zavinovacky min 2ks, uteraky 5, body dlhy rukav 56 (5ks), 62 (4ks), 2ks bodycka zavinovacka, polodupačky 56 (5ks), 62 (4ks), podbradniky zapinacie nie v zadu ale na boku (20ks), ponozky newborn 5ks, ponozky, mikinky 62 (3ks), teplacky 62 (3ks), fleece mikina 62, čiapky si hladaj take co nemaju sviky a nie zahnute pre babatko nech mu netlacia hlavicku tenke od 50, 56,.. viac kusov. Hrubu ciapku 62 na von. Viac ma nenapadlo. Overal teply na von ale to by som kupila 62

babovka2321
13. apr 2021

@gbgb cisto zo zvedavosti (nie vyryvacne), naco su novorodencovi podbradniky a este k tomu 20ks? Mam male babatko, ale kym ho nezacnem krmit prikrmami lyzickou, neviem si predstavit vyuzitie podbradnika 🤔

denden77
13. apr 2021

ja dodam, ze najlepsie body pre novorodenca su zavinovacie 😊

zuvelyn
13. apr 2021

Syn nosil najviac overaly. A za mna určite viac kusov oblečenia ako 2-5 co tu padajú pocty. ja som mala po 15 z každého(overaly,body,polodupacky) a z kazdej veľkosti a všetko sme pekne využili. Odmietam prať častejšie ako taz za týždeň. 50 nosil asi mesiac potom presiel pekne na 56 atď. Kazdu veľkosť sme nosili relatívne dlho.

denden77
13. apr 2021

@babovka2321 aj to kupis radsej pogumovany 😁

matatep
autor
13. apr 2021

@hailey1 ďakujem veľmi pekne za pomoc 🙂

matatep
autor
13. apr 2021

@julie19 ďakujem veľmi pekne za pomoc 🙂

matatep
autor
13. apr 2021

@gbgb ďakujem veľmi pekne za pomoc 🙂 chcela by som sa opýtať ešte, či tepláčky vo veľkosti 56 treba alebo nie...a ešte aj, že čo sú bodycka zavinovacka

gbgb
13. apr 2021

@babovka2321 mne deti grckali dost mliecko 😉. A ked sli zubky,tak sliny tiez.

gbgb
13. apr 2021

@matatep zavinovacie bodycka som myslela co sa zapinaju v predu. K MUDr boli praktickejsie a napr. na novorodenecke fotenie to bolo dobre. Vacsie cisla su o nicom, to si krpec rozopne. Pred tym boli aj tie overaly na spanie patentove. Nozicky msl syn medzi patentami zaseknute a neskor sa povyzliekal aj z mikiny na patenty. Ja som mala jedny teplaky 56 ale to skor na paradu.

matatep
autor
13. apr 2021

@gbgb už viem, aké sú to zavinovacie body 🙂 a tepláčky vo veľkosti 56 treba alebo nie?

gbgb
13. apr 2021

@matatep v principe nie, ale nebudete sa predsa fotit v pyzame. A malu deku do porodnice sme dost vyuzili. Ozaj latkove plienky som kupovala T-Tomi tale klasicke a flanelove. Bambusovevsom vyhodila hned aj take obyc biele...strane skrabali.

babovka2321
13. apr 2021

@gbgb no, moj sem tam grcne (to skonci na rukave/ramene vacsinou, takze to by podbradnik nezachranil) alebo sem tam hodi prudom sablu a to mi uz duplom podbradnik nepomoze :D ale musim povedat, ze ja periem detske veci skoro denne, stale sa mi nazbiera aj so zavinovackami (grcnute, opisane), ak by mi podbradniky pomohli, tiez ich kupim 20+, ale u nas to nema vyznam, no 🙂

gbgb
13. apr 2021

@babovka2321 aj ja som prala skoro denne. Mne tie siroke podbradaky pomahali na to, ze si negrcli na rameno, rukav, krk. Ked sa konecne napapka a zaspi a zistis, ze ma mokre okolo krku a musis prezliekat. Zas kolotoc uspavania 🤣. A tie podbradniky niektore dni isli aj kazde odgrgnutie jeden kus. Esteze vtedy tesco fungovalo normalne. Kazdu chvilu som daco dokupovala 🤦🏼‍♀️