Chicco Next2me a Babybay Mini

mia2912
2. dec 2014

Dievčata zvazujem kupu postielky a kedze mam v čerstvej pamati časte sklananie sa a vyberanie babatka niekolkokrat za noc a s tym spojenú bolest chrbta, zamýšlam sa nad postielkou pripevnitelnou k posteli. čo si o tom myslite? mate konkretnu skusenost? dakujem🙂

kkl82
2. dec 2014

urcite je postielka pripevnena priamo k posteli najlepsim riesenim pre spanok babatka aj rodica. riesi to nocne vstavanie a neskutocne ulahcuje dojcenie.
ale nemyslim si, ze je priamo nutne kupovat takuto postielku, ako si uviedla. v podstate ti staci hocijaka detska postielka, ktorej sa da nakomplet odmotnovat jedna bocnica (napr. ikea). tam si potom rost navrtas do takej vysky, ako je vyska vasej postele a mas takto vystarane az do 2-3 rokov dietatka, kym ho nepresuniete do vacsej postele (prip. vlastnej izbicky).
ak kupis takuto mini postielku, vydrzi ti tak do polroka a co potom? presunies dietatko do vacsej a prestanes dojcit? to dufam nie.... sice ti takato postielka ulahci prvych par mesiacov, no z dlhodobeho hladiska je to trosku neprakticke.

mia2912
autor
2. dec 2014

ratam s tym ze je len do polroka, no budem si musiet zadovazit vačšiu. Kazdopadne by mi to pomohlo aspon v tom najnaročnejsom prvom polroku, kedy sa aj najčastejsie vstava a papa. obavala som sa tych postielok s odmontovatelnou bočnicou z toho dovodu ze ten prechod k mojej posteli by nebol tak plynuly. neviem...mylim sa?

kkl82
3. dec 2014

@mia2912 my sme mali obycajnu postielku z ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1024.... su tam navrtane sice len dve polohy pre rost (hore a dole), no manzelovi to trvalo asi tak 5 minut navrtat tam 4 dalsie diery presne na uroven nasej postele. takze maly bol v jednej rovine s manzelskou postelou. nebolo citit ani prechod, pretoze ked to tak nastavis, tu bocnicu ani iny kus dreva uz medzi detsky a vas matrac nejde. takze je to plne plynule a v rovnakej rovine. jedine, co by mohlo byt trochu zlozitejsie je, ze ak nemas postielku hned pri stene, moze sa odsuvat. toto ale lahko vyriesis tym, ze rost detskej postielky uviazes spagatom o rost dospelackej postele na 2-3 miestach. prekryje sa to matracmi, takze nic nie je vidiet a postielka je pevne pripojena k mazelskej.
fakt si myslim, ze tieto speci detske postielky pripojitelne k manzelskym postielkam su zbytocne vyhodene peniaze. ked sa za podstatne menej penazi da spravit trvacnejsie riesenie. treba mysliet aj na to, ze ako dietatko rastie, potrebuje viac miesta, lebo v spanku "cestuje".

mia2912
autor
3. dec 2014

@kkl82 dakujem🙂 pojdem ju omrknut do IKEA

zahrah
11. jan 2015

Nemam konkretnu skusenost zatial ale po dlhom vyberani som sa rozhodla pre Chicco Next2 me.

Myslim ze to je z tych co su na trhu najlepsia a hlavne najbezpecnejsia volba. Osobne by som sa bala dat dietatko do postielky akokolvek podomacky modifikovanej a hlavne ak nebola vyrobcom urcena a testovana ze je bezpecna bez namontovanej jednej steny. Tiez si neviem predstavit ako sa potom sa potom riesi situacia ked dietatko spi samo cez den alebo vecer ked rodic este nesiel spat a nie je v posteli a jedna strana postielky chyba.

Pri Chicco sa da stvrta stena davat hore dolu podla potreby.
Neplanujem mat dalsiu postielku pre spanok ked nie som pri nom a planujem Chicco aj premiestnovat cez den po byte.
Oni su dost drahe ale myslim ze sa to vyplati kupit, po 6 mesiacoch sa da predat za cca 2/3 nakupnej ceny a kupit za to normalnu postielku.

el2
5. sep 2015

ahojte, chcem kupit bielu postielku Babybay - idealne z druhej ruky za lepsiu cenu. Piste prosim, ak niekto planujete taku predat. Dakujem pekne.

littleslovak
11. jan 2018

@zahrah ahoj, isla si nakoniec do tej postielky od Chicco? Ci si sa rozhodla pe inu? Ak mozes podelis sa prosim o skusenost? Dakujem

youmakemesick
24. nov 2022

Next2me