Cena výbavičky

vcelicka007
1. apr 2014

Cawte maminy chcela by som vediet, kolko vas vysla vybavicka pre drobca. Aj s izbou, kocikom oblecenim a vsetkym ostatnym... 😉 Dakujem

luba28
1. apr 2014

@vcelicka007 zalezi od toho,kolko mas penazi,...ak mas vela tak aj 1000 eur mozes dat,...ale myslim,ze väcsina chce co-to usetrit,....ja napr.kociar som mala pozicany,postielka je este moja,vecicky som musela kupit,kedze uz nic nemam,....a to zaklad vysiel na cca 100-200 eur,.../zavinovacka,oblecko,kozmetika,plienky,obliecky do postielky+madrac+vankus+perinka/,..vanicka,lehatko do nej,..dalej flasa,cumel,podbradniky,....atd,....izbu riesime az teraz

miku1
1. apr 2014

@vcelicka007 Pri sume 1500 € som to už prestala rátať...a to väčšinu oblečenia sme podostávali, podedili a pod., ale pri druhej dcére som neminula takmer nič, nakoľko sa narodila presne o 2 roky neskôr ako staršia, takže všetky veci po sestre sú jej dobré.

terezka1947
1. apr 2014

@vcelicka007 je to otazka tvojej penazenky,priorit a tvojej prestize 😀
lebo niektore mamicky kupuju vybavicku pre oko kamaratiek,nie pre dieta 😒

ale odpoved na tvoju otazku....naozaj tazko povedat....ja som kupila novy kociar-trojkombinaciu(uz je zbaleny pre druhe),bala som sa ist do pouzivaneho-resp.keby som v tej dobe mala pri sebe mamicku,kt.by som poznala,asi by som sla aj do pouzivaneho...neviem,poviem ti pravdu-mozno este vanicku nie,ale sportak urcite zanovny....hoci nelutujem ani moju kupu,lebo kociare mam ako nove,davali sme na ne pozor,aj ked teda pezili si aj riadne tury 😀 a skalyv Tatrach
nesetrila som na oblecku-na telo...to som zo zaciatku nove a bavlnene,ale aj to vies kupit v solidnej cene...neskor som mala vecicky od sesterky,takze som bola spokojna...ale doteraz mam rada vecicky "na telo"nove.
plienky tiez kym "trafis"tie spravne...mali sme Huggies...a nemal ani jednu zapareninku....teraz ich uz prestali vyrabat,takze sme presli sem-tam este ak potrebuje Pampers
zavinovacku som mala jednu este moju(nepouzivanu a odlozenu) a jednu som kupila,ale velmi sme nepouzivali...a co inych potrieb tyka,bud budes dokupovat nieco postupne....ale aj tak zo zaciatku je to vacseia investicia
a co sa izby tyka....postielku som mala svoju,hniezdo som dostala....kupila som prebalovaci pult-komodu-po odmontovani vrchu sa nam hodi do spalne...a inak som izbicku neriesila....zacinam az teraz....
ono je to taka romantika na fotkach,kedy vidis nadherne izby,postielocky....ale to malilinkate obdobie tak rychlo ubehne,ze aj tak bude mozno babo viac vo vasej izbe,s vami v posteli,atd.....a nejake vacsie investicie by som volila neskor...ked uz bude chodit,bude potrebovat hracky na podporu myslenia,rozvijania zrucnosti...atd....a samozrejme aj viac siat,aj kvalitnejsich...lebo budu(aspon na mojom vidim)viac v pracke ako na nom...

stefka33
1. apr 2014

Je to už viac ako 10 rokov, ale pamätám sa, že sme to po prvom roku zrátavali, koľko nás vyšiel základ na prvý rok (bez plienok a mliečka, to pripočítaj) a vyšlo nám 60 000 tisíc, čiže asi 2000 eur.

terezka1947
1. apr 2014

@terezka1947 som zabudla sumu 😀 ...takze najvacsia bola asi kociar-trojkombinacia 420eur.....a potom este asi cca500-600eur...ale rozmyslam,ze niektore veci uzvivame doteraz-ako komoda....takze presna suma ani nejde povedat a u kazdeho sa bude pohybovat v inej rovine 🙂

macocmeliacka
1. apr 2014

Nás asi 700 € - oblecko (tesco), postielka+vsetko do nej (ikea), dve komody (lidl), satka na nosenie, kozmetika, zopar hraciek a take nevyhnutnosti (zopar cumlov, flasiek) a vybava latkovych plienok ( tie plienky boli asi 180€ z tej sumy)
+ 500€ kocik (sportak, hlboka vana aj autosedacka - brtitax)
hned po prichode z porodnice sme dokupovali elektricku odsavacku a cestovnu postielku do obyvacky (neskor posluzi ako ohradka) - cca 150€
Vsetko sme kupovali nove, ale snazili sme sa rozumne, kde sa dalo usetrit, ale vsetko to boli kvalitne veci urcite nie najlacnejsie.
Odporucam oblecenie pre deti v Tescu, ked su vypredaje, vies kupit aj 50 - 70 percent lacnejsie, tak sme vela usetrili
Nekupovali sme monitor dychu, žiadne vibracne sedatka ani ine nakladne veci. Zatial nam nic nechyba. Nablizsie planujeme dokupit vysoku stolicku este z takych nakladnejsich veci.

vcelicka007
autor
1. apr 2014

Dakujem za vase posrehy baby urcite budem pokukovat po dupackach v tescu a na izbicke budem davt pozor na kvalitu , aby mi vydrzala dlhsie... Co sa tyla kocika, pozeram ceny a rozmyslam nad kupou tu z bazarika. Predsa v meste nam terenak netreba a v prvych mesiacoch na tury chodit nebudeme s mlym urcite nie...

dobromila1111
1. apr 2014

@vcelicka007
My sme tiež kúpili kočík z bazáriku, 3-kombinácia náš vyšla 100e🙂 kupovali sme aj monitor dychu a sme radi, že ho máme, využívame dodnes. Kupovali sme ho tu na mk. Oblečko prevažne z tesco, aj sme dostali. Plienky jednorazovky. Nepočítala som to dokopy. No ušetrili sme na drahých veciach ako kočík, ten monitor, odsavacku mlieka, stolička na krmenie..boli ako nové, odsavacka dokonca nova..za neporovnateľnú cenu. Postielka s celou vybavou cez zľava.dňa:-)..

majka99999
1. apr 2014

Kocik 3kombinacia 360, postielka, matrac a sada do postielky okolo 150 eur, prebalovaci pultik s podlozkou (mame velku halu a malu spalnu, takze sme volili separatny) do 100 eur, stolicka z Ikey a hojdacie kreslo do 100 eur, oblecko do roka ma stalo dost - aj ked teda overaly z Tesca, bodycka, dupacky, nieco mal nove, nieco z bazarika, nieco Tesco, nieco Next. Viacej som ho zacala paradit na jar, ked uz sedel v sportaku bez fusaku. Zakazala som nosit oblecko, mna to strasne bavilo chodit po obchodoch a vyberat, nemala som problem aj v deviatom mesiaci sa odviezt do Auparku. Takze 500 eur na prvy rok urcite, mozno aj 1000. Ja som ten typ, co bude mat radsej 10 overalov 56, ako prat kazde 3 dni, lebo maly si nema co obliect.
Potom vecicky na kupanie - vanicka, uterak, olejcek, mydlo; nejaka zakladna lekarnicka - teplomer, antipyretika, odsavacka soplikov; bavlnene plienky a rozne drobnosti - 100 eur.
Kocik je odlozeny pre druhe, este sme pred letom kupili golfac z bazara, ale tak od 17 mesiacov chodi sam alebo na odrazadle, na pulte ho prebalujem stale, oblecko vo vakuovych vreciach caka.
Ohradku sme nepotrebovali, hracky vo vypredajoch vacsina, ale tie prve nie, nieco dostal,

vcelicka007
autor
1. apr 2014

Hihi baby tak ako ratam, tak ratam, do dvoch tisicok by som sa mala zmestit urcite... dakujem , ze ste si dali namahu pisat 🙂
Rozmyslam, co su potrebne veci na ktorych usetrim a tak mozem kupit noeco kvalitnejsie
Z kazdej velkosti by som chcela kupit zo 5-6 dupaciek tak isto aj body... Ratam s tym, ze aj nieco podostavame majte sa zatial maminky 🙂

ichbinich
1. apr 2014

Celkovu sumu neviem, ale len kociar bol, ale "se vsim vsudy", za 1000€. Ale nelutujem ani jeden cent za kociar.
Postielku mame z druhej ruky, nic jej nie je. Vanicku tak isto, takze taketo velke veci, co sa vlastne nemaju ako pokazit, urcite bohate stacia pozicane alebo kupene z druhej ruky.
Oblecenie zo zaciatku pre syna cast pozicanu, ale kedze sa narodil malinky, prvy vylet bol vykupit vsetky 50-tky... Pre syna musim kupovat doteraz vlastne vsetko sama, kedze je prve vnuca a nemam po kom "dedit" a medzi kamosmi su vsetky deti s minimalnym rozdielom, ze sa neda posuvat dalej.
Musela som este kupit aj odsavacku plus par flasiek, kedze syn sa nevedel dobre prisat. To bol neplanovany vydavok.
Stolicku mame jednu "zdedenu" TrippTrapp, pre dceru som kupila zase original TrippTrapp, ale v super akcii. Ak by som bola byvala nasla zase z druhej ruky, kupila by som. Ale vtedy, ked som hladala, neboli, resp. boli skoro take drahe ako moja fungel nova.
Vzdy sme chceli 2 deti, takze veci sme kupovali s tym, ze to bude pre dve deti. Preto aj ten drahy kociar, napriklad. Oblecenie som tiez kupovala podla moznosti neutralne. Ale pozor, najneskor v dvoch rokoch zacnu vyberat oblecenie deti, aj chlapci 😉 😀
Pre dceru mam oblecenie po neterkach, ale nie vzdy pasuje rocne obdobie, tak kupujem aj sama.
Ale na druhej strane, oblecenie rotuje, krstniatko dostava veci po synovi, kolegova dcera po dcere 😉
Kupujem vela vo vypredajoch a akciach, Tesco je super tip, tam som kupila veci za smiesne peniaze, len preto, ze bolo balenie uz otvorene, alebo ze to bol "stary" vzor. Treba sa prehrabat v tych vypredajovych regaloch 😉
Izbu pre babo sme nezariadovali. Postielku sme mali od kamoskinej sestry, kupenu za facku. Prebalovaciu podlozku sme si vyrobili sami, spravila som miesto v skrini. Postielka je v spalni.
Postel sme kupili synovi, az ked mal 3 roky, velku postel, poriadnu, a teda tym padom drahu, ale da sa nadvihnut a spravit z nej poschodova a podobne nadstavby a prestavby. Skrinu sme synovi kupili "velku" PAX v Ikea.

Da sa usetrit kupou vo vypredajoch a istych veci, co su pouzivane iba kratko, z druhej ruky, alebo si jednoducho pozicat.
Kvalita oblecenia Tesco, H&M a C&A je porovnatelna, aj cena. Lindex a Name It maju velmi dobru kvalitu, ale su drahsie, tam treba vyuzivat akcie a vypredaje 😉
Kozmetika je zanedbatelna polozka, babo toho potrebuje malicko. Drahe su plienky, ale aj tam treba vyuzivat akcie.

vcelicka007
autor
1. apr 2014

@ichbinich dakujem za nazor my chceme len jedno baby a aj to nam bude dost, preto nechceme kupovat 1000€ kocik... plienky mi uz mnohi radili rozne znacky , ale my sme sa rozhodli pre tesco ze vraj su super...

jasminet
1. apr 2014

my sme kupovali vsetko nove, oblecenie sme nedostali ziadne - nebolo po kom... kocik sme kupovali s tym, ze ho chceme pre dve deti a nemenila by som. vtedy sa "nas" pouzity ani nedal zohnat u nas este, dnes by som to riesila dobrym z bazaru.
so vsetkym sme okolo 2000€ minuli. kocik, postielka, prebalovak, monitor, vana, pestunky a take veci sme vyuzili pre oboch, aj kopec prveho oblecenia - kupovala som prevazne neutralne farby. az potom ked maly rastol sme dokupovali oblecenie pre neho.

vcelicka007
autor
1. apr 2014

@jasminet dakujem 😉 ako som uz spomenula, cheme len 1 babo, preto si myslim , ze sa nam neoplati kupovat novy kocik ... no mozno este porozmyslam kedze viacere tu napisali ze novy kocik neolutovali. chcela by som sa zmestit do 2000, ale vtom ma byt komplet oblecko 56,62,68,74 kocik , komplet komoda, postielka a skrina a este tie ostatne veci... tak este uvidime, ci budem musiet prehovorit muzicka na 2500, alebo 3000 vsetkym za prispevky Dakujem

v_alika12
1. apr 2014

@luba28 no to si z lacneho kraja, podla mna je 1000 uplne minimum. Ved len kocik s izbou musia stat viac. Kamoska bez izby a kocikom strednej triedy pred 2 rokmi minula 3tis eur. ale myslim ze do 2tis sa da zmestit

stellamaris
1. apr 2014

@vcelicka007 skus si oblecko pozicat od niekoho,z rodiny napriklad,ked chces iba jedno dieta.Kocik kludne z druhej ruky,plienky nakupuj v akciach.
My sme kupovali komplet celu vybavicku do velkosti 92,kocik,nabytok do detskej izby,dve postielky ........stalo to do 7.000€.Kocik stal novy 1000€ s prebalovacou taskou.Chceme ale viac ako jedno dieta, vela veci potom este dobre predam,nakolko mam krasne a zachovane veci,skoro vsetko s Winnie The Pooh macikom 🙂

vcelicka007
autor
1. apr 2014

@stellamaris to, ze nieje po kom dedit 😒 kocky mi super poradili o akciach v tescu ... a ja som si myslela, ze v tych akciovych regaloch su len poskodene veci chi chi ale niej e to tak... 7000 ale urcite za vybavicku dat nechcem.... este aj v bazariku na MK a babatkovskom sekaci su zlate veci, ale nieje ich tam vela 😒 ja som sa totiz rozhodla, ze budem kupovat len to, do coho sa zamilujem
v HM-ku sa vyziva moja mama , ktora sa rozplyva nad kazdymi dupackami 😀 😀 😀
@stellamaris a @v_alika12 dakujem aj Vam za prispevky

luba28
1. apr 2014

@v_alika12 ja som kocik a ani izbu na zaciatku neriesila,...izbu riesim az teraz,ked je maly väcsi,...kocik som mala pozicany a tektiez vajicko,..postielku mam svoju este,....a vecicky mi tiez dost podavali kamosky a nieco som aj dokupila,...ja nemusim znacky a vytahovanie sa pred kamoskami,....a v pohode som sa zmestila,...podotykam zakladna vybava,...uz potom dokupovanie neratam/väcsie veci/,....fusak tiez som mala pozicany,.....

stellamaris
1. apr 2014

@vcelicka007 nemas za co dakovat 😉 kup si jednoducho vecicky z druhej ruky,z kazdej velkosti par kuskov,co budes potrebovat,neskor dokupis.My sme v Tescu nakupili par veci za velmi dobru cenu,pretoze napr.obal bol poskodeny alebo v balicku chybalo jedno bodicko,skus popozerat 😉

marosko256
1. apr 2014

My sme nakupovali vacsinu veci cez internet, najma oblecenie a hracky, plienky, vanicky a take veci co sa dalo...zvysok od znamych. A ked kupujes cez net tak kopu penazi usetris...skus pozriet na oblecsvojebabo.sk, my sme nakupovali od nich a usetrili sme viac ako tretinu oproti obchodu, takze mozno aj tebe sa podari nieco usetrit...a s tovarom a dodanim sme velmi spokojni

vcelicka007
autor
1. apr 2014

@marosko256 super rada, ale mne sa zda , ze to mas priblizne tak isto 🙂 ale dam nna skusenych a kuknem tam a este a,k hovoris, ze mas oblecsvojebabo overeny, urcite sa tam pozriem

marosko256
1. apr 2014

@vcelicka007 Prechadzali sme si obchody a body co stali v obchode 7-8 eur (slovenska vyroba s napisom) tak u nich su za 6 eur. Alebo aj podbradniky, overaly a take veci. Vanicka napriklad stala rovnako ako v obchode, ale zas uz sme kupovali vsetko naraz aby sme usetrili na postovnom a nemuseli to vlacit sami po 20 obchodoch. Ono aj kociky a ine veci je niekedy vyhodnejsie kupit na eshope, len podla mna cim viac technicky komplikovana vec, tym sa skor pokazi a nakladnejsia reklamacia. Ale poslat oblecenie naspat neje uz az taky problem. A zatial sme nereklamovali u nich nic. A kupujeme len u nich. A tak no. Ved skus a uvidis. 😉

vcelicka007
autor
1. apr 2014

@marosko256 urcite vyskusam... mas aj zle skusenosti s nejakym e shopom?

marosko256
1. apr 2014

@vcelicka007 nie,nemam.Ked som niekde spokojny tak inam nejdem.

lucya2
3. apr 2014

Ak sa pýtaš, lebo máš obavy, zájdi si na nejakú detskú burzu, bývajú snáď v každom meste pár krát do roka, tam dostaneš polovicu výbavy za pár drobných, bez kopy vecí sa dá obísť /prebaľovací pult, lehátko do vaničky, tri športové kočíky.../ a veľa vecí sa dá kúpiť napríklad na https://www.modrykonik.sk/market/. Zvyšok si kúpiš v obchode. Takže to vo výsledku môže byť ledva pár stoviek.

vcelicka007
autor
4. apr 2014

@lucya2 dakujem za super radu, ale mne nerobi starosti cena vybavicky. Jednoducho som chcela vedieť na koľko by ma to mohlo výsť , nejaké typy od ostatných , na ćom sa dá ušetriť koľko za výbavu dali ostatné maminky aby ma manžel nebral za nenormálnu keď m poviem, že o môže byť viac ako 1500.

lilienw
21. máj 2014

samostatna vybavicka pre novorodeniatko nas vysla zhruba na 250eur, ale do toho neratam prerabanie izby, kocik, postielka, saty atd, cisto len to co potrebovalo mimino po narodeni

mlenocka
27. máj 2014

bez oblecenia ma stala vybavicka do 350eur (okrem kocika, ktory stal 100e a je zaratany v cene je vsetko nove - postielka, matrac, vanicka, prebalovacia podlozka, flasky, kefky a ine drobne potreby (cumliky, krabicky na cumliky, kefka na vlasky, teplomer,....) a este sa do toho zmestil nakup novych kojeneckych nocnych kosiel, nepremokavych podloziek do postielky, 200ks plienok jednorazovych, kojenecke podprsenky,... treba sa pokukat po nete a porovnat si ceny. Ja osobne odporucam perinbaba.sk, kde je cena napr.za krabicku na cumlik 1.60e, v obchode plus minus 4e. A takych rozdielov je viac. Kedze cakam druhe babo po 8 rokoch (mam chlapca) a bude to dievca (prve v rodine) tak som kupovala tu od mamiciek na MK oblecko a bola som max.spokojna. Investicia 60eur a mam do 9 az 12 mesiacov oblecko zabezpecene tak na 95%. Nejake drobnosti dokupim, resp. podostavam este. Mozno som len dobre natrafila 🙂
Hodnota vybavicky naozaj zalezi len od toho, kolko je mamicka ochotna investovat. Vanicka na kupanie sa da nova kupit za 7eur ale aj za 50eur... zalezi aky si kto nastavi limit 🙂 kupovat kocik za 1000eur sa mi zda prehnane.... ked si spomeniem kolko som vyuzivala hlboky kocik ja pri prvom (bol super, ale teraz ho predavam kedze je modry 🙂 ), tak pri druhom som volila "jazdenku" (mam vsak overeny zdroj z ktoreho ho kupujem - neburane vajicko, nefajciarske prostredie, setrne zaobchadzanie) Po 3/4roku budem aj tak zhanat mensi sportovy, ktory bude skladnejsi 🙂

lenka1993
27. máj 2014

Ja som moc neriešila. Sofia je naša prvá tak som na peniaze moc nepozerala ale keď si to tak v celku vezmem tak cca 1600€.