Capačky pre 9-mesačné dieťa

13. mar 2023

poradte capačky do 25 eur pre 9 mesačné dieťa. Začalo chodiť a chcem ked pojdeme napr von a bude chcieť na chvilku z kočika aby som ho mohla dať na zem. Zatial máme doma len také tie "papučky" našuchovacie čo som davala ked išlo do vajička napr aby nebola zima na nohy ale to je také nestabilné plus zateplené moc . pozerala som napr rak obuv ale tam majú až velkosť 18 a to je velké moc

zorkahorka
13. mar 2023

Capacky vobec nie su vhodne na chodenie. Kup normalnu obuv...
9mesacne uz chodi? 🤔

autor
13. mar 2023

@zorkahorka ano aj ja som prekvapená ...nie je to ešte sice take že samo prejde ale zopár krokov uz spravi ked sa drží

zorkahorka
13. mar 2023

Tak ho vonku nedavaj na nohy, ak nevies pren najst topanky. Nechaj ho bose trenovat doma popri nabytku.
Ono este v skutocnosti nechodi.
Ja som synovi dala v lete vonku papučky rak. Ale to bolo teplo...

audrye
13. mar 2023

Pridaj sa do barefoot skupiny Bose nozky bez prekazky na FB, tam sa urcite dozvies ako pomerat nozicky aj a vybrat capacky. Pripadne pogoogli, co odporucaju fyzioterapeuti - napr. Fyziomama. Moja mala prve capacky take obycajne kozene do vnutra (z capacky.sk tusim) par x mala obute vonku Stonz, ked bolo este velmi chladno, potom Froddo prewalkers a v lete Tikki Nido sandalky..

hanaxxx
13. mar 2023

Suhlasim so zorkahorka. Moj cca 5 mesiacov obchadzal nabytok, vonku som ho nedavala chodit, bol stale v kociku a doma trenoval v ponozkach. Ked uz bude riadne chodit bez pomoci aj so zmenou smeru a zastavenim sa, tak kupis riadne topanky na von.

zadarmo1
13. mar 2023

@zorkahorka práveže naopak. Žiadne topánky na maličkú nôžku ktorá sa snaží ešte len spoznávať povrchy 🤦‍♀️

zorkahorka
13. mar 2023

@zadarmo1 aha... no ja som si automaticky predstavila capacky pre babatka, ktore z noh padaju jedna radist a su na dve veci: na chvilu a na okrasu 😆

zadarmo1
13. mar 2023

Capacky som kupovala na zalando za super ceny ;) takéto boli na doma a dd step na von. https://www.zalando.sk/robeez-relax-croco-prve-...
https://www.dupidup.sk/d-d-step/capacky-dark-pi...

zadarmo1
13. mar 2023

@zorkahorka no už presne viem čo ty myslíš 😂🤦‍♀️ takých sme zdedili plnú tašku a väčšina nepoužitý stav a po nás tiež nepoužité ostali lebo moje má veľkú nohu od bábätka 🐘a najradšej chodí doma aj tak na boso 😂

dominikamacakova
13. mar 2023

Rak určite nie, skús radšej nejaké barefoot mäkké ohybné capačky. Ja som mala pre malú napríklad superfit kožené capačky, alebo aj decathlon má také "cvičky". Podľa mňa môžeš kľudne aj topánočky, normálne s podrážkou, ale ohybnou. Záleží aj na type nohy. Napríklad na tučnú nôžku nenavlečieš frodo a úzka noha bude lietať v dd step. Ja mám dve deti a každá má úplne iný typ. Treba pozrieť aj členky či sú úzke, alebo široké. Musíš mať na topánke aspoň 1cm nadmerok, takže na ostatných častiach musí sedieť, inak bude dieťa padať, alebo sa mu bude zle vyvíjať noha.

zadarmo1
13. mar 2023

https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE3ODY... skús možno ťa tam niečo osloví 😌

audrye
14. mar 2023

@dominikamacakova 1 cm bude na taku malinku nozicku asi prilis, to uz plati pri riadnych chodcoch.. pri zacinajucich 0,5 max 0,7, ako kto znesie...
- ale suhlas s babami vyssie v tom chodeni v ponozkach, moja vacsinou vyzliekla aj tie a bola bosa, capacky sme vyuzili len na navsteve so studenou podlahou a na chate.

autor
14. mar 2023

@zadarmo1
@audrye ja samozrejme nechávam doma len v ponožkách ale ako som uviedla chcem to len ked na chvilku vonku položím, prípadne ako aj vy píšete na návšteve a pod lebo napr u babky ked sme tak tá má chladnú podlahu takže tam nechcem nechávať bosé

dominikamacakova
14. mar 2023

@audrye ja som obuv dávala iba von. Deti som nechávala vonku aj štvornožkovať a bolo treba niečo na nohy aj keď nechodili

sakaca
14. mar 2023

No napríklad aj Rischino capacky, vyhoda je kozena podrazka. Pevnú obuv kým naozaj nechodí určite nie, lebo ta nozka sa ešte úplne zmení.