Budem slobodná mamička. Čo potrebujem pre dieťatko?

annaplus
12. máj 2013

Ahojte. Prosim vedeli by ste mi poradit, co potrebujem pre dietatko, co je zakladna vybava, co do porodnice, pripadne, poznate niekoho, kto by mi vedel nieco dat/predat/pozicat? Kedze som na to sama, nedokazem to vsetko utiahnut. Vopred dakujem za akukolvek odpoved. Snad mi nieco pomoze.

trish31
12. máj 2013

@annaplus vsetko najdes na internete a v tohto mesacnej Mama a ja je rozpisana vybavicka pre babatko.Co potrebujes do porodnice je rozpisane aj tu v temach,skus pohladat a mala by si to mat prilozene aj v tehotenskej knizke.Sleduj fotob logy,velakrat tu mamicky ponukaju oblecenie,daruju ho.Drzim palce

annaplus
autor
12. máj 2013

dakujem ti trish31, ten casopis si urcite mrknem aj temy tu na stranke.pekny den.

trish31
12. máj 2013

@annaplus ved oni maju aj stranku najdes to aj tam

annaplus
autor
12. máj 2013

ano ano 🙂 ja si to tam uz prezeram 🙂

reni1512
12. máj 2013

popozeraj aj albumy 🙂 mamky cakatelky tam mame veci nakupene, neznamena to, ale ze vsetko co maju mamicky v albumoch potrebujes, pretoze je to vela krat kopa somarin.. 🙂 drzim prsty

annaplus
autor
12. máj 2013

no super trish31 🙂 fakt 🙂 dakujem ;)

annaplus
autor
12. máj 2013

@reni1512 vdaka, mrknem

martinkatinka
12. máj 2013

@annaplus tak pozri si stránku porodnice, kam ideš, tam máš zoznam, čo potrebuješ do porodnice... polovica z toho je síce nepotrebná, ale tak ak nebudeš mať tolko kusov, koľko píšu, myslím si, že nikto sa s tebou vadiť nebude
Potom doma... skús v rodine zistiť, či by ti nepožičali základné veci, ako postielka, kočík, vanička, oblečko...
Ak chceš ušetriť, vybav si kartičku v DMke mesiac pred porodom a tam máš tiež rozne zlavy a bonusy na detskú kozmetiku a detské potreby.
A ešte jedna vec na záver, neber to v zlom, ale v podstate potrebuješ to isté, čo aj mamičky, ktoré majú partnera, akurát, že ten im na to prispeje...
Ak niečo kúpiš, odkladaj si bločky a potom možeš žiadať preplatiť polovicu nákladov, aj z nemocnice si pýtaj potvrdenia, ak za niečo platíš, toto všetko by ti mohlo pomocť pri súde, keď sa bude určovať výživné a tak.
Veľa šťastia!

lencika
12. máj 2013

ja ti hlavne drzim palce

jaruska8
12. máj 2013

Poď k nám do skupiny augustovky. 😉 A ako hovoria baby, tu na koňovi aj v bazáre nájdeš všetko, aj lacné oblečko atď. 😉 Drž sa!!

googlinqa
12. máj 2013

a co cakas?? slecnu ci fesaka??

annaplus
autor
7. jún 2013

chlapceka 🙂

natali444
1. aug 2013

Ahoj annaplus, ja nie som sice slobodna mamicka ale poradim ti z vlastnej skusenosti, ja mam 7 mesacneho chlapceka, takze vie uz ako mini veci treba ci netreba kupovat. Najpraktickejsie su overali, teda oblecenie kde su komplet slapy na nozicky a dlhe rukavy, tie sa mi najviac osvedcili, v nicom inom ani neprezil az doteraz ked je teplo a to mu davam obycajne bodicka teda oblecky bez nohavicovej casti, ono preto ani nie su nejake extra slovenske nazvy tak sa to aj tazko nazyva, ale naozaj moj maly prezil prve mesiace v par kusoch overalov, proste to nosil dokola a o 2 mesiace ked dorastol tak nosil zase dalsich par dokola, to je najjednoduchsie. Co sa tyka inych veci, ja nedam dopustit na spaci vak, prvy som mu kupila v Kiku, taky prijemny plysovy modry a v tom tiez spi stale plus ma dalsi bavlneny ktory mu striedam a ked je teplo tak spaci vak na nohy, ani si neviem predstavit zeby mal perinku ktoru by si mohol kazdu chvilu stiahnut na hlavu. On spi v spacom vaku od prveho dna co prisiel z nemocnice, nemal ani ziadnu zavinovacku. Vela veci co pisu kade take po casopisoch su naozaj nepotrebne veci, a nebudes ich ani potrebovat, a ked aj ano, vzdy sa daju dokupit. Dufam, ze som ti aspon trochu poradila.