Alarm - monitor dychu

vahcaac
21. máj 2022

Baby, mám angelcare nový, niekedy sa mi stane, že mi začne pipat, vždy keď prídem, maly sa hýbe. Mali ste často falošne alarmy? Už sa aj zamýšľam, či sú vibec falošné. Možno sa zobudí iba na ten piskot ? Aké máte skúsenosti vy ?

nikasmile
21. máj 2022

@vahcaac ahoj, my máme síce Babysense II pro, ale nemali sme ani 1 falošný poplach.

elanor
21. máj 2022

nemusia byt falosne. Ten zvuk je tam nielen nato, aby privolal pomoc, ale aj ako moznost, ze sa nato babo strhne, zlakne a tym padom sa nadychne, pohne atd. Cize jeho to trhne, preberie a ked ty doletis, vidis dychajuce, hybajuce, spokojne dieta, tak si myslis, ze ok, pohodicka, preco to teda zbytocne vresti??
Okrem toho, ono to nevresti len vtedy ked dieta nedycha, ono to vresti, aj ked vyhodnoti akekolvek nepravidelnosti v dychani, ci pohyboch.

vahcaac
autor
21. máj 2022

@elanor nepravidelnosti v pohyboch ? To som nevedela. Vyhadzovalo mi aj alarmy, keď som ho rukov v postielke hojdala, nevedela som, že to reaguje aj na nejaké nepravidelnosti

vahcaac
autor
21. máj 2022

@nikasmile ďakujem

ajja22
21. máj 2022

@vahcaac my máme tiež Angelcare a rovnako nám zo začiatku pár krát zapípal, keď som prišla alebo sa strhla zo spánku, malá (už?) v pohode odfukovala... Taktiež nevieme, či planý alebo reálny poplach, po čase prestal 🤔 každopádne potom som sa ukľudňovala tým, že vlastne je dobre, že pípa, čiže funguje... Teraz má drobec 10 mesiacov, a aj keď cestuje po postieľke, super ju monitoruje, už nedám na neho dopustiť 🙂

selest
21. máj 2022

Ahoj. Nieco na tom bude. My mame babysence 2 pri prvom synovi mal velakrat aj falosny poplach. Vtedy som si myslela ze je to ok ze sa stava, baterka alebo ze plytsie dycha, zliezol z podlozky atd. Neriesili sme to. Syn mal reflux raz mi ozaj nedychal, nadychol sa az ked som ho riadne zatriasla inak vzdy dychal ked monitor pipal. Ale ci ho vzdy "zobudil" prave ten pipajuci monitor to neviem... Ten isty monitor pri mladsom nema ziadne falosne poplachy..

vahcaac
autor
22. máj 2022

Včera v noci mi ešte zapípal 2 krát, tie dva razy som už ale sedela pri postielke a pozerala sa, či dýcha. Alarm začal pipat, keď normálne dýchal. Takze u nás falošný. Má hrubý matrac a ešte aj hniezdo, tak asi preto

evaachesa
22. máj 2022

@vahcaac načo máš v postieľke hniezdo? Čítala si si manual k monitoru? Je tam presne písané akú max hrúbku môže mať matrac. Okrem toho tieto hniezda a kadejaké polstrovania v postieľke sú veľmi nebezpečné. Pravdepodobne sa ani nejednalo o falošné alarmy. 😳😒
https://eduworld.sk/cd/stanislava-miklovicova/1...

vahcaac
autor
22. máj 2022

@evaachesa Ahoj, čítala som manuál k monitoru, dala som si vyrobiť veľké hniezdo namieru, mám podloženú postieľku a maly sa mi presunul vždy dole, tak preto. A nie, v postielke okrem veľkého hniezda nemám nič, ani vankúš, ani deku, ani hračky.

biankaaaa
22. máj 2022

My máme babysense a pípal nám len jediný raz, aj to oprávnene, lebo kvôli refluxu sme mali nadvihnuté nohy postieľky a malý sa v noci zosunul nižšie, teda mimo monitoru. Takže žiaden falošný alarm

vahcaac
autor
22. máj 2022

Ďakujem za odpovede 🙂

evaachesa
22. máj 2022

@vahcaac a čítala si ten článok čo som ti dala? Tam je práve problém akékoľvek polstrovanie a mäkká výplň...čiže to hniezdo samotné. Už keď píšeš že sa ti malý presunul, tak kľudne sa mohlo stať že sa zošmykol alebo pretočil a zaboril hlavu do toho hniezda, prípadne bol len veľmi blízko s hlavou a nemal dostatok kyslíka. Tie alarmy vôbec nemuseli byť falošné. Okrem toho mrkni či nemáš oveľa hrubšiu podložku (matrac+hniezdo) ako 12cm. Túto maximálnu hrúbku uvádza angelcare na svojej stránke. V zahraničí tieto hniezda sťahujú z predaja kvôli nebezpečenstvu a zvyšujúcim sa úmrtiam (veľa úmrtí na SIDS sa ani nedá do spojitosti s týmito hniezdami, čiže počet je určite oveľa vyšší). U nás na Slovensku ich veselo šije každá druhá mamička a kým sa tu dostane nejaká osveta, tak v zahraničí už niečo také nebudú ani vyrábať. 🤔

vahcaac
autor
22. máj 2022

@evaachesa Čítala. Skúsim to dneska, hádam si neobúcha hlavu o boky postieľky