Aký overal do kočíka?

somavi
28. okt 2015

Baby aký overál dávate teraz svojim detickam? Ešte fleecovy alebo už také tie zimné? Máme tri mesiace 🙂

pribinak
28. okt 2015

fleecovy staci, vsak mas aj fusak a deku, co das v januari? ked bude mrznut aj cez den?

somavi
autor
28. okt 2015

@pribinak no my ráno máme 0st., tak neviem..

pribinak
28. okt 2015

@somavi ak je vo fusaku a ma este aj deku ci taky ten kryt na vanicku, tak staci, chodite tak skoro rano von?

somavi
autor
28. okt 2015

@pribinak je vo fusaku a má aj kryt 🙂 chodíme skoro, so staršou do škôlky

pribinak
28. okt 2015

ved ak ma teplu pokozku na dotyk na krku vzadu tak je ok

yanni
28. okt 2015

@somavi fleecovy, naco este zimny? To ma cas, ked budu minusove teploty. Nasa mala ma tiez tri mesiace a v pohode to staci. Deti sa nemaju babusit, len sa prehreje a aj z toho moze ochoriet. Ja davam body, dlhe tricko, puncosky a sup do flecoveho overalu. Takto do fusaku, na to deku a kryt na vanicku a tu len koli tomu, ze u nas je teraz kazdy den hmla a drzi sa niekedy aj to poobedia, aby deka nenavlhla.

somavi
autor
28. okt 2015

@yanni na fusak dávaš ešte deku? Myslíš, že mi nestačí fusak?

yanni
28. okt 2015

@somavi davam uz aj deku. Ono cez den tu nie je az tak zima, dnes bolo nejakych 8 stupnov ale sme na rovine, fuka tu ako o dusu, cize pociotvo ako keby bolo pod nulou. Takze, zalezi aj aky teply mas ten fusak a kde byvate. Najlepsie vyskusat, vid prispevok od pribinak. 😉

katrin21
28. okt 2015

podla mna fleesovy uz nestaci, ved si skus obliect to co dieta , ako ti bude...
ono dieta obliekaj tak ako seba + na nozky viacej, lebo ked sedi v kociku, nehybe sa, takze dečka ,alebo tak... alebo ten fusačik aspon.
vie byt uz pekne zima a ked fuka, ako dnes a to sme na juhu, tak bola riadna kosa.. minimalne nieco neprefukaven na vrch este by som dala...

ak deku k fusaku, tak nie na fusak, ale do neho, ked bude vacsia zima.. je to uplne iny efekt.

jaaj, ale teraz citam, ze mala ma 3 mesiace, ja ze to je babo co uz sedi v kociku....
tak to by som dala nieco fleesove, ale dala by som este aj zavinovacku a deku... hrubsiu, rano je chladno. alebo teda fusačik

yanni
28. okt 2015

@katrin21 zakladatelka diskusie ma trojmesacne dieta. To nesedi a nie je v sportiaku. Alebo je to zazracne dieta a v troch mesiacoch je uz nervane v sportiaku. Tak nasa mala ma tiez tri mesiace a je v hlbokom kociku a este pekne lezi, da sa povedat, ze v kociku takmer stale spi. Overal s nozickami, alebo ked je bez, tak hrube ponozky, teply fusak, deka, kryt na vanicku - ako preboha moze dieta prefukat? Tak nasa bambulka, ked ju vyberiem, je vzdy tepla.

moni244
28. okt 2015

preboha ženy, fusak, deka, nánožnik? teraz, keď nemrzne? to som dávala, keď sme mali v januári -6 a dcérka bola novorodenec, nebláznite

katrin21
28. okt 2015

@yanni ak nevidis, na konci som to napisala. takze posledna cast prispevku sa tykala babatka...

Inak ja som v TRnave a napr 4 dni dozadu tu bol prizemny mraz ! este o 9 rano sa mi parilo z ust a trava biela... a na severe je uz ina kosa..

yanni
28. okt 2015

@moni244 podla toho kde byvas. U nas bolo dnes citelnych minus 5. Ja som mala obleceny uz vlneny zimny kabat a po dvoch hodinach prechadzky po tom nasom sibiri som bola premrznuta na kost. Ten vietor je tu hrozny.
U nas je napr. v hlbokej zime citelnejsie lepsie pocasie ako teraz v tomto prechodnom obdobi.

yanni
28. okt 2015

@katrin21 no ked opravujes (doplnas) svoje prispevky, tak sa ani necudujem, ze sa nam prispevky "minu". 😕

moni244
28. okt 2015

@yanni no u nás nie, ja sa riadim počasím na slovensku, nie v nemecku

katrin21
28. okt 2015

@yanni a ved na to je funkcia opravit , nie? ked som si dodatocne vsimla, ze som prehliadla udaj o veku, tak som to doplnila... ved nic strasne sa nestalo hadam..
Ja som mala dceru septembrovu a v tomto case bola vonku ked bolo ako teraz vzdy este v paperovom vankusku a na tom mala hrubu deku aj pod sebou, aj nad sebou.... kryty sa vtedy nenosili na kocikoch , ako teraz.. obleceny mala len kosielku a svetrik a ciapocku teplejsiu....

mishelita
28. okt 2015

to ake fusaky uz pouzivate? my mame 2 mesiace a davam mu na doma tielkove body alebo body s kratkym rukavom a na to take ako pyzamko ci ako to pomenovat-bavlneny overal a ked ideme von tak ho dam do fleesoveho overalu a do zimnej emitex zavinovacky no a kryt na kocik.a vzdy je teplucky.podla mna je na fusak este skoro,ci?a este aj deku na fusak?to co potom budete davat pri minusovych teplotach?

yanni
28. okt 2015

@katrin21 no ked si mala paperovy vankus, tak to uz ani nic ine nepotrebujes. Ked sa paperie telom zohreje, tak drzi teplo. Ja vankus, zavinovacku atd. neznasam a tu to ani nik nepouziva (akurat nejaki Slovaci 😕 Nasa mala vankusik neznasa. Reve ako keby ju z koze drali. Ked sme boli na SK, moja mama ju stale chcela len vo vankusku mat. To si mala vidiet tie revy. Takze my pekne krasne fusak a deku, aby bola "volnost pohybu". 😀

yanni
28. okt 2015

@mishelita tak nasa ma doma len body a ponozky a teplaciky, alebo gatule, co maju nozicky. Inak doma nic. Na noc kratke body a overalove tenke pyzamo a je v spacom vaku. Tot vsjo. Chalani behaju doma este v kratkych trickach a spia v letnych kratkych pyzamach. A to v spalniach nekurime vobec, len v obyvacke trosku.
Neviem, co je emitexova zavinovacka, my to tu take nic nepouzivame (ziadne zavinovacky, vankusiky, nic).
Fusak mam tridsatrocny po bratovi 😕 s kozusinkou a vytiahla som ho prvy krat vcera, kedze v pondelok som takmer zamrzla (normalne som myslela a ciapku a rukavice pre mna 😀 ), dovtedy mala mala este taky letny v kociku.

katrin21
28. okt 2015

@yanni ja nedam na vankusik dopustit, teraz budeme mat aprilove babo a vankusik bude urcite.. babatko nema este termoregulaciu... ak by som nemala vankusit, tak vy som pouzila dečku a do nej ho zavinula 🙂
OKrem toho je to aj prevencia, ze prechladne bruško a potom boli...

rozhodne však v tejto zime by som von dieta len vo vankusku uz edala.. rozhodne aj deku. hlavne take malicke .... prislo by mi to primerane, nie preobliekane.. dcera chora nebyvala a spavala vonku aj ked bolo -20 , byvali sme na strednom SK... +
teraz som na juhu, ale vie tu byt tiez pekne zima, lebbo tu zas dost fučí a to je hned dojem chladu vacsi...

somavi
autor
28. okt 2015

Ja som malej doteraz dávala body, svetrík, pančušky a fleecovy overal. Potom do fusaku, lodger bunker. A samozrejme kryt na kočik. Ale treba mi kupovať overal, ten fleecovy začína byť malý, tak preto uvažujem, či fleecovy ešte využijem alebo rovno kúpim zimný. A vôbec netuším o akom vankusiku sa bavite 😀

yanni
28. okt 2015

@katrin21 bambulka od narodenia neznasa stiesnene "pomery". taky isty bol aj stredny. Nic tesne. Vankuse a zavinovacky tu nie su (zijeme v Nemecku), v porodnici dokonca zakazane. Nasa mala doteraz rada volne lezi na normalnom velkom vankusi a zakryta tenkou fleecovou deckou. Teraz, ako uz vie chytat veci do ruk, si ju stale drzi, musim ju vsade brat so sebou 😀

Inak fucanie mi ani nepripominaj. Du nas ide odfuknut. Brrrrrr

yanni
28. okt 2015

@somavi jaaaaj, tak ked uz bude maly, tak kup radsej zimny. Ak by bolo este "teplo", tak babo mozes teplejsie obliect a tak sup do fusaku. Ja mam tri fleecove, jeden nepodsity a dva su uz podsite, tie su take teplejsie, zimny este nemam tiez kupeny. Pockam este mesiac ake bude pocasie a kolko mala este narastie.

Vankusik paperovy, nieco ako zavinovacka, neviem ci sa to este vseobecne na SK pouziva, v tom boli volakedy "zviazane" takmer vsetky, ak nie vsetky, deti minimalne do troch mesiacov. Tak 30-40 rokov dozadu uplne normalne.

yanni
28. okt 2015

@somavi vankusik nemam ale tridsatrocnu obliecku na taky paperovy vankus. Mam ju qle bavpecenu na normalnom vankusi, mala na nom rada lezi a tiez ho pouzivam ako kojaci vankus

mishelita
29. okt 2015

@yanni toto je emitex zavinovacka http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00F8I1F9Y/ref=mp_...
a je to super.mesti sa aj do vajca.mala som aj letnu a to som ju ani pouzivat nechcela 😀
tak su doma rovnako obleceni 😀 a ani my v spalni nekurime.nas sa vo vaku rozculuje.spi iba pod dekou

katrin21
29. okt 2015

@somavi
https://www.modrykonik.sk/blog/katrin21/album/k...

niekedy v oktobri toto asi tak... pred 15 r... bola tepla jesen relativne, bolo slnecno...

teraz su uz moderne tie zavinovacky , bez krajok atak..ale ja aj tak budem mat dieta v klasickej, uz sa na to tesim, krajky a babatko, to podla mna patri k sebe, v tomto som staromodna asi.... teda minimalne to malilinke.... mne sa nepaci velmi ta moda, ze rifličky novorodencovi, ako dospelemu... je to nepohodlne... a dieta nema termoregulaciu....
samozrejme, mame aj taku len akoby dekovu vložku do toho, nemusi byt v paperovej , kedze nebude zima, ale jar..ale zabalene rozhodne bude...

inak neviem, co by v Nemecku hovorili na Rusko.. tam su deti tak zakuklene, ze este aj ruky maju zaviazane v tej zavinovacke... 😀, to je extrem 😀

katrin21
29. okt 2015

@yanni aj 15r dozadu v tom deti este boli vsetky. to len posledne roky sa strasne opičíme po zapade, ziadne vankusiky, ziadne siroke viazanie nohaviciek 😀 atd...
osobne si myslim,ze ono to je stáročiami overene, ze babu je prijemne.. cest vynimkam.ale ved aj v porodnici su babatka automaticky v zavinovacke.... na SK urcite...
aha
http://www.trnavskyhlas.sk/c/16341-babence-pozr...

inak to bolo celkovo vyhodne, lebo napr. stacila obliect len kosielka a plienka a okolo noziciek pripadne tiez len plienocku a zavinovacku.. nepotrebovali mamicky milion vselijakych nohavic a teplacikov, co su teraaz. max. dupacky este boli... ale prve 2-3 tyzdne sme ani tie nedavali, naco.... kosielka a vankkusik, hotovo., dupky iba na von.

somavi
autor
29. okt 2015

@katrin21 ale jasné, to je ta klasická perinka, nie? aj ja som takú mala pre malú, bielu, krajkovanu 🙂 ale uz je jej dávno malá 😀

yanni
29. okt 2015

@katrin21 no mne to bez vyhovuje. Ani jeden perinku/zavinovacku nemal. Zijeme v DE a tu sa v obchodoch ani kupit nedaju. A najmladsia bambulka sa narodila teraz v juli a bolo 36 stupnov. Aj v nemocnici boli deti len v bodinkach, co tam bolo na vykyd. Aj doma bola len v kratkom body a prihodena len latkovou plienkou. Spolubyvajucej na izbe v porodnici sa maly narodil v ten isty den ako nasa mala a ten sa normalne potil. Bol to velky valibuk, normalne mal kropaje potu na sluchach. Neviem si predstavit, ze by ho mali este stracit do perinky ako je to zvykom na SK. Nas najstarsi a teraz najmladsia napr. vobec neznasali byt "zviazani". Najstarsi ma 9 rokov a doteraz nema rad uzke veci. Moja mama aj malu stale strkala do perinky a to boli revyyyyy. Mala neche byt ani prikryta. V noci spi v spacom vaku a cez den ma len taku lahku fleecovu decku a aj tu si len pozmohli ale zakryta nou velmi nie je.
Inak kosielky som ani nemala, aj ked mi mama nukala. Body su praktickejsie, a tie zavinovacie su super, tie nemusis pretahovat cez hlavu. Chalani mali vsetci len body a na tie zavinovacie nedam dopustit.

yanni
29. okt 2015

@mishelita jaaaj tak to poznam. mna iritovala len ta "zavinovacka". Ja som si predstavila tu slovensku zavinovacku 😕 😀
Ja mam do vajicka fusak, taky akoze letny, ale je dost hruby, vrch fleecovy a vnutro bavlna a je super aj teraz. V lete som ho mala otvoreny len tak ako podlozku v kociku a teraz vo vajicku. To staci bohate, mala tak sedela teraz v nedelu 10 hodin v aute z SK a bolo jej fajn. A kedze my zasadne vajce pouzivame len v aute, popripade len kratke prenesenie z auta k lekarovi atd, ziadne vozenie dietata vo vajci po obchodoch atd, tak nepotrebujem ziadne hrube fusaky/zavinovacky do vajca.
Ale pekne su tieto "nozickove" ako ich ja nazyvam 😉