Aký opaľovací krém pre bábätká?

estterka
11. jan 2011

Ahojte,chcela by som sa opytat,ake mate skusenosti s opalovacim kremom pre babatka,znacka,faktor,ako casto ste kremovali a teda s ktorymi ste boli spokojne a s ktorym menej. Vyskusali ste aj prirodne,mineralne,bez vela chemickych a konzervacnych latok? Nieco natur by bolo najlepsie. Samozrejme,nechystam sa svojho drobca opalovat,ale vzhladom nato,kde zijem opalovaci krem uz potrebujeme 😵

dara76
11. jan 2011

ja by som odporucala DAYLONG BABY 30 KRÉM 50ML
* krém (50 ml) s čisto fyzikálnym filtrom, MicroSun Baby
* neobsahuje chemické filtre a je obzvlášť vhodný pre dojčatá, malé deti, ľudí s fotodermatózami a citlivou kožou
* ochranný efekt založený na báze mikropigmentov
* ochrana pred UVA spĺňa austrálsku normu
* faktor ochrany pred UVB 30

a na neskor:
DAYLONG KIDS 30 200ML (100ml)
* lipozomálne lotio (100 ml, 200 ml)
* pre deti od 1 roku
* obsahuje širokospektrálny UVA a UVB filter Tinosorb S a Tinosorb M
* ochrana pred UVA zodpovedá odporúčaniu EK a spĺňa austrálsku normu
* faktor ochrany pred UVB 30 (40)
* zvyčajne stačí natierať 1x denne
* utieraniu a poteniu
* fotostabilné a termostabilné
* vyživuje kožu s aloe vera, sorbitolom a vitamínom E
* bez parfumu

kdezee
11. jan 2011

minule som pozerala v cernych ovcich na ct1 test na tieto detske opalovacie kremy..a daylong vysiel celkovo dobre ale len vtedy ak dieta nie je pri vode 🙂 na kupku a tak...a najlepsie z toho vysiel ten najdrahsi la roche posay :D

kaja73
11. jan 2011

Nam sa osvedčil EUCERIN KIDS, je vhoddny aj pre deti s ekzemom.Tiež ma len fyzikalny filter,nie chemicky.Maly je atopik a nemal nan žiadnu reakciu.Boli sme pri mori v jeho 6 a 8 mesiacoch a krem bol super.Je super husty,starši syn aj po hodine v mori,ked vyšiel ,von mal na sebe stale ten krem.Normalne ho bolo vidno.Maximalna spokojnost.

danu
11. jan 2011

Mne sa najviac pre dceru osvedcila Bioderma Photoderm KID Sprej pre deti SPF50, kazdy rok chodime k moru a na plazi sme cely den a nikdy sa nespalila. 😉

ani3012
11. jan 2011

minulé leto sme celá rodina mali krém od firmy Bioderma 20 a super...žiadna alergia,spálenie. Natreli sme sa než sme išli k vode a tam ešte raz premazala-záležalo od toho,ako často bola pokožka v kontakte s vodou

ivett1
11. jan 2011

ahoj...my sme pouzivali Baby Sebamed - detské opalovacie mlieko OF 30 a detsky opalovaci sprej OF 50 ...okrem ineho su odolne aj proti piesku...cize super na plaz pri mori 🙂 ...(i ked my sme boli vacsinou pri bazeniku 😅 )

katkatt
11. jan 2011

my sme mali tiez Eucerin Kids 25, tam je fyzikalny faktor (mineraly). Horsie sa nanasal, ale chranil dobre. Pre take male babatko by som urcite volila len fyzikalny a nie chemicky faktor. Eucerin 50 ma uz aj chemicky filter. Kazde dietatko ma inu pokozku, treba ratat aj s tym, ze krem nemusi sadnut. Kamoskina mala sa vyhadzala po Daylong 50 (ktory sme potom minuli my 😀 ) a aj po tom nasom Eucerine, tak nakoniec jej sadla Bioderma ....

andrea487
11. jan 2011

mi mame garnier kids 50+ boli sme i pri mori,ale používali sme ho i tu ked sme sli vonku,vo vode sa nestratil-nezmyl,a ma dobru konzistenciu ako telove mlieko takže nenecháva biele flaky,a dobre sa roztiera..ked sme boli na kupku,tak ráno sme isli namastila som ju,a po obede zasa,cca.po 4hodinách. 😀

bobocka
11. jan 2011

detom do jedneho roka sa odporucaju ochranne kremy na mineralnej baze (daylong,bioderma,avene).no ja by som istotne davala ochranne kremy na mineralnej baze do 3 rokov. nie na chemickej baze 😠 detska pokozka je velmi citliva a musi sa chranit.do 2 rokov by dieta nemalo ist na priame slnko vobec.preto sa odporuca davat vit d (vigantol) do dvoch rokov,lebo dieta si potom nema ako inak vit d doplnit,iba podanim vitaminoveho doplnku.ja som pouzivala avene 50+ minule leto a bola som spokojna.natierala som asi hodinu predtym ako sme sli von a potom podla potreby som pretierala znova.maleho som jednoznacne na priame slnko nedavala,no ked kocikujes,tak sa tym slnecnym lucom proste nevyhnes. a ked som dala na kocik plienku a potom som sa pod tu plienku nahla,tak tam bolo tak sialene teplo,ze som hned plienku zrusila.bola biela,bavlnena,no aj tak drzala sialene teplo v kociku a bala som sa,aby mi maly neprestal dychat 😒

salma22
11. jan 2011

my mame sanosan uva50

borkax
17. mar 2011

my pouzivame doteraz bioderma mineral 50+ a nevymenila by som ho za iny. tiez si myslim, ze treba davat fyzikalne filtre do 3 rokov

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenty
17. mar 2011

daylong

ivetkab.
17. mar 2011

Podľa mňa na značke absolútne jedno, hlavne nech je to faktor 50. Inak my používame NIVEA pre deti 50.

civediamo
17. mar 2011

určite DAYLONG,,,roky ho použivam sama a mienim ho teraz kupiť aj malej,,som vďačna za tuto temu,lebo už som rozmyšlala nad tym,ake použivaju ine mamičky a či maju skusenosti s daylongom pre deti,,takže som sa len utvrdila vo svojom nazore 😉 🙂

tortelinka
30. apr 2012

mne sa velmi paci alverde baby

brumka
30. apr 2012

pouzivame takmer od narodenia len daylong, teraz mame 30 a 50faktor

lucka1987
30. apr 2012

pouzivame daylong tiez

zuzkalenka
30. apr 2012

my používame Sun Dance Kids 🙂

ivv
30. apr 2012

Avene 50+ pre deti

lilla244
30. apr 2012

bioderma photoderm mineral

cillikat
30. apr 2012

ja pouzivam Dylong baby...

mape
30. apr 2012

My pouzivame la roche posay a sme velmi spokojny. Najprv som pouzivala niveu a vzdy sa mi po naneseni vyhadzala drobnymi vyrazkami tak sme presli na la roche a uz by som nemenila.

nikusa9
30. apr 2012

tiež odporúčam daylong..pouzivame ho od narodenia a ani v tych najvacsich horucavach nesklamal 🙂 🙂 🙂 🙂

sonkab
30. apr 2012

My používame tento : http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka.... Obsahuje mineralne filtre (podobne ako daylong) a je prírodný a setrný k prírode

sisamato
30. apr 2012

ahojte, ja neodpovedam, iba posielam nieco velmi zaujimave...nech si uz kazdy utvory vlastny nazor...http://dolezite.sk/7_veci_ktore_nemate_vediet_o...

januliku
1. máj 2012

Za mna Sebamed OF50. Chodime casto a na dlhe prechadzky. Celkovo Sebamed velka spokojnost (citliva plet).

tigri
2. máj 2012

Mne sa mladsia dcerka vyhadze po vsetkom okrem Garnier Ambre Solaire Resisto 50+ a mineralnej Biodermy. Tento rok som kupila Vichy a hned zareagovala, chcela by som este vyskusat detske La Roche, lebo po 2 tyzdnoch pri mori bola opalena aj pri 50tke a spravilo sa jej jedno znamienko 😒