Aký matrac pre novorodenca?

victoire
8. máj 2019

Dobrý deň mamičky prosím aké máte overené matrace pre novorodenca ?🙂 pri prvom sme maly matrac s kokosoveho vlákna a myslím že maly bol spokojný 🙂 pýtam sa iba preto či je to stále tak že najlepšie kokosový 🙂 ide hlavne o zdravý spánok bábätka nie peniaze ;)ďakujem krásne

shizuru
12. máj 2019

@victoire tiez som kupila kokosovy, bolo mi odporucane, ze babatko potrebuje tvrdsi matrac koly chrbtici.

natt750
7. dec 2019

Matrac už asi máte ale tak možno malá rada aj pre ďalšie mamičky. S matracmi som pracovala a veľa sa o nich učila a naozaj treba dať veľký pozor na to, na čom bude bábo spinkať, lebo to vie do veľkej miery ovplyvniť jeho vývoj. To, že matrac pre dieťa má byť tvrdý je pravda tak, ako aj to, že mi práve potrebujeme matrace mäkké. ALE! Keď naozaj myslíte najmä na zdravie bábätka, určite sa vyhnite kokosovým vláknam. V niekoľkých diskusiách aj tu môžete nájsť správy o tom ako mamičky našli chodiace roztoče z týchto matracov. Je to prírodné vlákno, ktoré pracuje, v ktorom prebieha život a rodia sa tam roztoče omnoho rýchlejšie ako v iných matracoch. Na kúpu detského matraca odporúčam hľadať monoblok studenej peny. Žiadny molytan ani nič podobné ale naozaj kvalitná studená pena. Rozdiel v cene bude ale myslím, že zanedbateľný oproti tomu ako sa Vám odvďačí chrbtica Vášho dieťaťa.