Aký matrac máme vybrať do detskej postieľky?

31. máj 2021

Ahojte. Chcem kúpiť matrac do postieľky. Budem ho asi kupovať cez web. Aké máte skúsenosti s určitými typmi matracov, pripadne kde ste kupovali. Rozmýšľam nad obyčajným penovým. Čítala som o tych s kokosom že sa v nich vyskytuje pleseň, tak rozmýšľam ci ozaj nestačí kúpiť obyčajný.

luulinkaa
31. máj 2021

Kokos pohanka atd by som nekupila lebo sa v nich objavuju chrobaky po nejakom case vraj..precitaj si nejakr diskusie o tom😉

autor
31. máj 2021

@luulinkaa áno čítala som ze plesne a chrobáky, no veľa mamiciek je s nimi spokojných. No predsa si myslím ci nestačí nejaký obyčajný penový. Viem ze by mal byť tvrdší, no neviem akú tvrdosť majú tie penové.

danusa63
31. máj 2021

@autorka Ja som kúpila penové jadro, pohánka- je antialergicka, kokos- drží tvar matraci, nevylezi sa

emilka_1
31. máj 2021

Záleží, aké máš veľké dieťa.
Tvrdý matrac sa neodporúča vôbec, kvôli chrbtici, skôr t3-t4 (celkom existuje 5 stupňov).
Ak máte lamelové rosty, tak vyber klasický matrac, no ak máte pevné rošty, je potrebné zvoliť pružinové matrace, najlepšie taštičkové. Nie každý matrac je na každý rošt..

autor
1. jún 2021

@emilka_1 budeme mat starú klasickú postieľku, tak tie rošty musím ešte zistiť, ale myslím ze tam sú rošty pevné. Ďakujem za radu