Akú výbavičku potrebujem do pôrodnice?

8355057337
24. feb 2015

Dobry den chcela by som vediet co si mam vziat ako prvorodicka do porodnice citala som toho tu dost ale zda sa mi to moc prehnane vela poprosila by som o vybavu a kozmetiku pre babatko dakujem

egiginka
24. feb 2015

Ahoj daj mi email poslem ti, mam velmi fajn zoznam🙂

lusi24
24. feb 2015

nepotrebuješ toho moc. len si zober,podprsenky nočnu košelu podložky do postele plienky pre malé vody si zober papuce na sprchovanie a na nosenie ak máš svoju odsávačku dudlik babetku.,,, a gygienu pre teba.. pre bábetko dáva veci nemocnica aj veci takže tam budeš bábo obliekať do jejich . aspn v my nemocnici to tak bolo 😀

lauricka
24. feb 2015

Po porode sa Ti hodia porodnicke vlozky a tie jednorazove nohavicky. Dalej sa Ti hodia inkontinencne podlozky a nieco na osetrovanie hradze. Napr. motherlove spray. Mozes si pribalit aj caj na kojenie a pripadne homeo na tvorbu mlieka, ak homeu veris - Ricinus Communis 5CH. Nejake slapky vhodne do sprchy, ked sa budes umyvat, uteraky a viacero nocnych koseli na kojenie plus zupan a podprdy na kojenie. Bola som v porodnici, kde nebolo treba pre babo nic, len plienky na prebalovanie a vlhcene obrusky. Ale bola som aj v takej, kde sa mi hodilo aj vlastne oblecko pre babo. Na Slovensku klasicky staci oblecko az na cestu domov pre babo. Kozmetiku pre babo si vziat mozes, ale nepotrebovala som ani v jednej porodke vlastne. Zober si krem na zadok, staci Rybilka alebo take, nieco na umyvanie babatka - jeden pripravok, najradsej pouzivam pre deti take ze na telo aj vlasky a na pokozku mozes kupit dake telove mliecko. Nedavaj radsej olej. V porodke, kde som bola, odporucali Excipial, ale inak hocijake jemne, trebars z lekarne. Odsavacku vedia v porodke pozicat. Ja som v prvej vyuzila svoju a v druhej vobec. To uz zavisi od okolnosti. V zasade plati, netreba vela zbytocnosti, vsetko, co zistis, ze Ti chyba, Ti mozu pribuzni doniest a vsetko si mozes v pripade potreby dokupit aj po narodeni babatka, pre seba i pre neho.

ukulela
24. feb 2015

@8355057337 je tu vela tem a vela skusenosti .... treba sa orientovat podla porodnice,kde chces rodit. mali by mat zoznam potrebnych veci ...
v zasade: pre mimino ja som potrebovala: plienky papierove (davaju aj v nemocnici, ale vacsinou malo) plienky latkove (pod hlavku, do zavinovacky) podlozky papierove, krem na prdel a lieh na pupok (viac kozmetiky som nepotrebovala, kupali sme v nemocnici len raz, aj to len v cistej vode)
oblecenie - zisti si, ci v porodnici davaju. aj u nas pisali, ze staci na odchod, no ja som vyuzila ciapocku, rukavicky, aj kosielky (erarne mali take stare komunisticke, co mu boli este aj velke)
pre mna: vlozky, podlozky do postele, papuce, aj do sprchy, nocne kosele (niekde aj tie davaju - no svetla vynimka), mala somvlastnu odsavacku a vyuzila som ... najviac som ocenila jednorazove nohavicky a papierove utierky namiesto uteraka do sprchy (ked som krvacala, nezaspinila som uteraky) ... tiez, ked sati zacnu nalievat /aj pretekat prsniky, pomoze plienka/prsne vlozky ... treba aj krem na bradavky ...
a este vsetko, co nosisdo nemocnice - niekde aj pribor, toaletak a teplomer, uteraky ...
ja som mala aj vankusik cestovny na sedenie - vyuzila som ...
off topic: to mas ako nick rodne cislo?

siska53
24. feb 2015

Zoznam by ti mala dat porodnica,v ktorej budes rodit. Pre babo som v nasej nepotrebovala ziadnu kozmetiku. Len plienky, lebo tych davali len 5ks na den, a vlhcene utierky. Z oblecenia ciapocku, rukavicky a deku. Pre malu mi doniesli aj ponozky,lebo mavala studene nozky. A pred odchodom z porodnice ti donesu pribuzni oblecko pre babo.

Pre seba som potrebovala: Kozmetiku(cize aj vreckovky),zupan,papuce,ponozky,osusku,uterak. Prio.daco na citanie.
Lebo v mojej som vyuzila erarne kosele (ale kto chcel mohol mat vlastnu). Vlozky,podlozky a aj nocne kosele sme mali k dispozicii a mohli si ich brat podla potreby. Ale v daktorej potrebujes vlastne.
Jedine som si vzala tie sietkove gatky tie nedavaju.🙂
Vodu. Tu maj so sebou a nech ti aj nosia. Jasne mobil,nabijacku. Sobasny list alebo ten o priezvisku dietata. Prip.aj pribor,pohar, ale nam nakoniec dali,takze som mala opat erarny. Niekto si berie aj knizku ci casopis.
1.x som sla s kufrom jak na tyzdnovu dovolenku,2.xuz poucena,som zredukovala na minimum a sla s malym kufrom.

lili007
30. apr 2016

Pre babatko Vam stacia plienocky pre novorodenca, krem na zadocek (odporucam Bepanthen Care mast vhodny od narodenia) a oblecenie na odchod domov. Ostatne nam v porodnici dali. A aj tim maminkam, ktore si nieca zabudli, pripadne odrodili neplanovane, nemocnica poskytla potrebne veci a neskor im ich rodina zadovazila.