Akú veľkosť zimného overálu kúpiť?

romanka_369
28. aug 2013

Ahojte 🙂..mam dilemu..babetko sa mi ma narodiť koncom decembra a neviem akú veľkosť overalu kúpiť :(..velkost 50-56 asi nevynosi moc dlho ale zas vo veľkosti 62-68 bude ako novorodeniatko podľa mňa moc utopene aj keď ho navrstvim..alebo mam počkať kým sa narodi a až potom overal kúpiť..poradte 🙂..

monhla
28. aug 2013

Ja som mala 62 /malá je septembrová/ a nosili sme od mesiaca /bolo chladno/ do cca pol roka úplne v pohode.

moni244
28. aug 2013

ahoj, mne sa malá narodila v januári, mala 49 cm, mala som overal 56 z tesca a vynosila ho až do jari a to prvý mesiac narástla o 6 cm, ono mne sa zdá, že niektoré overali sú väčšie

iwesska
28. aug 2013

Moj sa narodil v polke februara do poriadnej zimy a az do aprila sme nosili newborn velkost z Tesca. 62-68 je podla mna velmi velke pre novorodeniatko. Moj mal 48cm a rucicky ani nemal von z overalu - dost zle sa to potom obliekalo.

daniela242
28. aug 2013

Určite radšej kúpiť 56. Moja dcéra narodená koncom februára mala overal 62 a rúčkami a nôžkami ani nedočiahla po rukávy a nohavice- vyzerala v ňom ako vo fusaku, rukávy aj nohy boli prázdne. Zima skončila a ani doňho nedorástla. Mala 48cm
Syn sa narodil začiatkom januára a overal mal 56- ešte aj ten bol zo začiatku veľký, dorástol doňho v cca 2. mesiacoch. Potom sme mali ešte taký tenší chlpatkový 62 a s tým sme vydržali do konca zimy...
Takže určite zo začiatku 56 lebo sa ti v ňom utopí 🙂

sammy
28. aug 2013

Mam januarca, mala 52 cm a nosili sme c.56 hadam aj 3 mesiace, vlastne som ani vacsie nekupovala, lebo potom prisla jar. Tie overaly robia dost velke, takze novorodenec je utopeny aj v 56-ke a trva par tyzdnov, kym mu je to dobre akurat.

luciahromadkova
28. aug 2013

moj syn mal od zaciatku velkost overalu 62 /mark spencer/, narodil sa v novembri a v decembri sme mu davali ten, bol nieco vacsi ale zas sukat drobca do overalu, ktorý je tesny nic moc.....potom vo februari sme ale kupovali 68 /adidas/ a ten nosil v marci, ale podla mna je to individualne... na jar sme kupili v mothercari taky tensi prechodny to bola tusim 74-80 bol len z dojcenskej bavlny...

ved nekupuj novy trebars odtialto z bazarika ku konci gravidity pred porodom a podla toho ake velke bude babatko na UZV ti orientacne povedia...a ked tak kupis potom aj v zime tu cez bazarik, alebo vo vypredaji...ved tie male cisla deti neznicia a zvacsa vyzeraju ako nove...a to bude urcite v ponuke aj v zime..

miku1
28. aug 2013

Keďže ešte nevieš aké sa narodí, tak s overalom počkaj. Na začiatku aj tak budeš asi bábo nosiť v perinke, takže budeš mať dosť času nejaký overalček kúpiť aj potom 🙂

jasminet
28. aug 2013

ja by som kupila ten vacsi. ved nevadi, ze babu v zime netrcia ruky, nohy z overalu, skor naopak... 😉

fialkaa
28. aug 2013

Moj starsi syn sa narodil 25. decembra. Mala som prenho overalik z nextu, vel. newborn, na to som davala fusak. Okrem toho som mala kombinezku z H&M na 2 az 4. mesiace, ktoru potom nosil celu jar, aj bez fusaku. Tu kombinezku mam v bazariku. Ten overalik nextovy by mu uz na jar nebol. Ale v kombinezke by bol taky malicky este dost strateny. Nesuhlasim s radou, ze si tieto veci kupis, ked sa babo narodi - ja som sa pri prvom synovi dlho nedostala po narodeni do obchodu, bola som rada, ze som mala oblecenie na pol roka nakupene. Navyse v niecom ho musis doviezt aj z porodnice.

dukokatka
28. aug 2013

ja by som pockala az sa narodi,teraz je tolko veci,ze sa da kupit hned ako sa narodi.Aj tak nepojdete von hned ako sa narodi s takym malinkym do zimy.Budes mat casu kupit overal neboj..A potom isto sa nebudes pytat taku otazku lebo budes vediet sama odpoved aku velkost kupit .

rora
28. aug 2013

za cenu noveho overalu jednej velkosti kupis na bazare dva overaly 56 a aj 62 a ako nove.. taketo overalceky este dietatko nema ako znicit cize v dost dobrom stave. je zbytocne kupovat novy, su dost predrazene... vlastne ako vsetky detske veci. takze ja by som na tvojom mieste kupila dva - 56tku a 62ku. moja bola septembrova a vystriedala od jesene cez zimu az po jar 56,62,68 a este chvilu aj 74 overal. a kupovat zakazdym novy no spanom bohom 😀

iva87
28. aug 2013

Urcite 56, my sme vynosili 4 mesiace, ale maly sa narodil mensi, myslim, ze 2 mesiace vynosi aj vacsie babatko, v 62 by sa utopilo 😉

simca06022011
28. aug 2013

Ja som mala naozaj dlhe dieta a aj rastla, boli sme februarovy, uplne zimny overal sme ani nemali, ale stacila nam 56tka. Vacsi som ani nekupovala. A bola v nom cca 3mesiace. Dalsi rok, som kupila 98, oteplovaky s bundou a mali sme ich 2 sezony... naco stale nove kupovat, to male dieta to ani zdaleka nevynosi.

nikolet_89
28. aug 2013

urcite by som kupila velkost 62 pretoze vacsina babatiek ma do 52 cm a rychlo rastu, prvy mesiac skoro von nepojdete takze ked mu das pod to pancusky, tielko, body, svetrik a niake teplaciky alebo nieco tak aby nebol jak cibula obalena v slupke a nemohol sa ani pohnut 😉

barb06
28. aug 2013

Ja by som tiež rozhodne kúpila 56-ku a 62-ku, 50-ka mi príde zbytočná; tú 56-ku by som určite kúpila ešte pred narodením a kľudne tu na MK, však tie overaly sa nemajú ako "zničiť", sú ako nové; a na tú 62-ku môžeš prípadne počkať na výpredaje 🙂

j.a.n.e.7
28. aug 2013

Ak budeš mať decembrové resp. novoročné bábo, tak rátaj s tým, že budeš overal potrebovať cca 4 mesiace. A za tento čas dieťa zmení veľkosť, hlavne novorodenec. No keďže dopredu nevieš, či budeš mať väčšie alebo menšie bábo, tak si podľa mňa kúp nejaký overalík veľ. 62 /napr. môj syn mal 4380g a v 56-ke bol pri odchode z pôrodnice, hneď sme museli prejsť na 62-ky a väčšie/, aby si mala istotu, že Ti tam určite vojde a ak nebude príliš rýchlo rásť, možno s tým aj vystačíte. Ak sa bábo narodí maličké, tak si možno dokúpiš menší. Ale také malé bábo by som skôr dala do fusaku (odporúčam Ti kúpiť napr. Emitex, ktorý da dá upraviť aj do autosedačky aj do kočíka a vynosíte ho aj 3 zimy..... A ešte niečo, rátaj s tým, že sa Ti bábo môže aj neplánovane pogrckať alebo nebodaj prekakať až za uši 🙂 a tak je lepšie mať nejaké rezervné veci. Všetko dobré.

jajus28
29. aug 2013

Ahoj ja som kupila overal 62, hlavne kvoli vajicku no vobec sa mi to nepacilo maly si s toho vecne ruky a nohy povytahoval a bol nakrceny len v strede overalu tak vo vajicku sa nedal poriadne ani pripat. A pri tom sa narodil pomerne velky. Tak som kupila fusak co je do vajicka bol makkunky a perfektne sa mi do neho maly zabaloval a aj sa super dalo babo zapat s pasmi vo vajicku.

nativanativa
29. aug 2013

Mne sa malý narodil v októbri a kúpila som 62 ,vynosil v pohode až do úplného konca zimy

broskilinka
29. aug 2013

ked si si neni ista tak nic nekupuj... maj v zalohe hrubsi svetrik, bundicku, nohavice aby si mohla ist k doktorke. a ked budes potrebovat tak kupis s malym..

detskeoblecko
9. sep 2013

a najlepsie mozno take, co maju velkosti v rozmedzi viacerych velkosti...ale tiez si myslim, ze 50 velkost nema vyznam

katka1981
9. sep 2013

Ja som dcerke kupovala do novorodeneckej vybavy jednu supravu 56 a ostatne 62. Ked sa narodila, mala 52cm. A ked mala 6 tyzdnov zacala nosit 68. Bola tensia ale dlha. Cize nekupuj mensi ako 62. Utopeny byt moze, ale v malom byt nemoze.

navonka
20. sep 2013

Mne sa osvedčilo pri oboch deťoch nákup podľa veku napr. 0-6mesiacov, 3-6mesiacov... Mali rezervu, no neplávali v tom.

zdenin
20. sep 2013

Ja mam novembrovu babulku mala 50cm a mala som ju problem vpratat do newborn overalu z tesca kup jeden mensi

anjelicek26
20. sep 2013

Byt tebou nekupujem ziaden overal.. v decembri uz zacinaju kade-tade zlavy a kupis dva za tu cenu, co by si teraz kupila jeden. A tie dva aj budes potrebovat...