Akú veľkosť topánky mám kúpiť dvojročnému synovi na zimu?

lylyjana
9. okt 2022

S meradlom "Plus12" som synovi (2r) odmerala nohu a vyslo mi toto. Aku velkost topanok mu kupit? 25?
Nejak sa neviem vysomarit z tohto meradla, ze aku velku ma vlastne nohu🤦‍♀️

doriiis
9. okt 2022

Preco to riesite takto? Zober syna POOBEDE do obchodu s obuvou,natiahni mu hrube ponozky a skusajte topanky.Stara dobra metoda ukaz,kde mas palceky,najdi kde mu konci palec a od toho trosku vacsia nech je topanka.Nech sa prejde v nich,ci sa mu nevyzuvaju.Vtedy su dobre

ninka1991
9. okt 2022

@lylyjana Ked nechces brat dieta do obchodu tak vyber stielku z topanok co ma teraz a hybaj tak do obchodu. Alebo este nenosi topanky? 😀 objednaj ked tak z eobuvi tam mas myslim 3 mesiace na vratenie

stellarstar
9. okt 2022

@lylyjana a ty nevieš ísť stým dieťaťom do obchodu a vyskúšať topánky?

mima172
9. okt 2022

Ak správne merias, tak ti meradlo odmeralo nôžku už aj s nadmernom, čiže výsledné číslo je cca odporúčaná dĺžka stielky nových topánok. Čísla sa nedrz - co značka to iné číslovanie. Moja malá má nohu 14,6cm a nosí topanky 23, 24 a 25. Tiez kupujem topánky cez net a vždy podľa VD topánky. Nikdy som nekupila zle 🙂

tinkavvv
9. okt 2022

@lylyjana podla toho ake topanky. Riad sa len cm a pri novych poZri velkostne tabulky.

zuzanaete
9. okt 2022

Meradlo neurcuje velkost topanky, ale da max vnutornu dlzku topanky. Meradlo priratava 12mm nadmerok. Niektore deti vsak znesu iba mensi nadmerok. Kazdy vyrobca ma inu vnutornu dlzku. Ani podla vybratej stielky sa neda rozhodovat. Niekedy je realny priestor v topanke vacsi, niekedy mensi. Pri kupovani maj meradlo so sebou a mozes merat topanky v obchode. Ja kupujem detom iba cez net, ale z eshopov, kde udavaju presne rozmery topanok (barefoot). Ak je dieta zvyknute mat natlacenu nohu v topanke, tak kludne aj na male topanky moze povedat, ze su mu dobre.

4stanka4
9. okt 2022

@mima172 presne ako u nás od 23 po 27. Každá značka ma inú veľkosť.