Akú posteľ pre skoro 3 ročné dieťa?

jespera
5. jún 2012

Maminy, chcela by som vediet vase skusenosti - ked ste vymenili postielku za postel? aku a kde ste kupovali? Kupovali ste tie nizke co su cca 30 cm od zeme (oplati sa ulozny priestor pri takej malej posteli?), so zabranmi ci bez ? Aj tie zabrany na tych posteliach mam pocit ze su len akoze - doska je tam vysunuta iba par cm? Nepadalo vam dieta - alebo neudieralo sa do toho? Celkovo ako si zvykali deti na zmenu ze nemaju nic ohranicene? Ja sa bojim aj toho ze z toho dieta zacne mat srandu - odide si z postele kedy sa mu zachce....A aky rozmer ste kupovali? Dakujem.

vieruna
5. jún 2012

Ahoj. My sme davali deti z postielok do posteli tak v cca 2,5 roku. Kupili sme im postele s takymi celami aj pri hlavickach, nozickach aj pri stene. Rozmer normalny dospelacky. Mladsim sme to na chvilku otocili od steny, cize to mali ako zabranu. Ked sme to po cca 2 mesiacoch otocili k stene, tak zo dva krat spadli z toho, ale uz potom nie. A vymienali sme to hlavne kvoli tomu, ze sa uz aj tak naucili vyliezat z postielok, tak to bolo jedno odkial zdrha 🙂

jaaty
5. jún 2012

@jaspera, naša dcérka spávala na normálnej posteli so zábranou (kupované v Ikea) od 1,5 roka. Zábrana postačuje, nestalo sa ani raz, že by spadla.

bubelko
5. jún 2012

my sme mali postielku do 2,5 roka. od roka a pol mal starsi vybrate 2 palicky, aby mohol chodit dnu a von. potom sme ju prerobili - ostala stale 70x140cm, ale dali sme dole vysoke bocnice a namontovali nizke a celu ju znizili. mladsiemu sme ju rovno prerobili, teraz na jar, mal nieco nieco vyse 2 rokov. skusal lozit vrchom, napriek tomu, ze palicky mal vonku. a nedavali sme zaidne ine "bezecnostne zabrany". ak aj spadli, nespadli z vysoka. ale to sa tusim stalo len raz ci dva krat, ze spadli z postele. velku postel dostane starsi az teraz v lete. 😉 mladsi si na svoju este par rockov pocka. obaja sa v tej svojej "malej" citili velmi dobre. 🙂

aduskatt
5. jún 2012

my sme tiez okolo dva a pol dali normalnu valnedu, hned bez zabran............akurat na nejaky cas, ale fak neviem uz na ako dlho, sme dolu na zem pred postel dali paplon, pre istotu, keby zletel, aby sa neudrel, ale nespadol ani raz

zuzka1008
5. jún 2012

lenka ma 21mes, teraz sme jej kupili postel je fakt super z jysk-u ma zabranu na kt. sme ešte primontovali dokonca hniezdo z postielky, takže sa neudie o drevo 😉 stala 107e s roštami 90*200, a ma aj vysuvnu pristelku

sabiatko
5. jún 2012

my mame roztahovaciu postel z ikei so sirkou 160 cm, aby som si mohla vedla neho lahnut, ked ho uspavam a potom ked zaspi, spravim zabranu z vankusov. samostatna postel bude dalsi level, asi ked bude mat tak 3 roky.

karolinka789
11. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

My sme kupovali posteľ so zvýšenou bočnicou, keď mal náš drobček 2 a pol roka. Je drevená, kopovali sme do nej detský matrac a drobec si bol sám vybrať obliečky do novej postele. Bol nadšený, na postieľku si ani nespomenul a prvé dni chcel chodiť spinkať asi 5 krát denne. Bez problémov zvládol, že je vo svoje izbičke a nie s maminou a tatinom spálni. Cítil sa veľmi doležito 🙂 Trochu som sa bála, či v noci nespadne ale bočnica je dosť vysoko a malý si hneď zvykol

lubaska21
11. máj 2015

my sme kupovali klasicku 200x90, nemame peniaze nazvys, aby som zakazdym kupovala vacsiu postel a novy matrac, kupili sme klasicku postel, kvalitny matrac a snad mame pokoj s postelou kym sa nevyda... :P kedze cakame druhe babo, malej sme vysvetlili, ze do postielky pojde ono a ona je velka, bude spat vo velkej posteli a vobec s tym nebol problem... na nase prekvapenie hned prvu noc v nej prespala bez problemov, spala ako v bavlnke... zliezat z nej k nam na postel ju nenapadlo dlhu dobu... teraz ma 2r a 8mes a uz od februara spava vo velkej posteli svojej a dokopy asi 3 krat dosla k nam na postel uprostred noci, ze nemoze spat... aj ked jej treba cikat tak z nej zlieza, ale vobec z nej nezdrha, ked ju napr vecer dame spat, vie, ze ma spat... a zabranu sme robili doma (tu najdes album https://www.modrykonik.sk/blog/lubaska21/album/... ) ani raz nevypadla a ona ani nespi stylom, aby sa moc pocas spanku hadzala a prevalovala...

katka1981
11. máj 2015

kupili sme uz dospleacku postel, zabrany nemala, mala namiesto toho velkych plysakov, koberec pri posteli a ked nahodou bola chora a velmi cestovala, dala som jej k posteli este paplon, keby padla, padne na makke. Spi tak uz 3 roky a nepadla ani raz.

anulienkalenka
18. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Tiež by ma zaujímalo, môže od 4 rokov spať už v pohode na dospeláckej?

julinka29
23. apr 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@anulienkalenka ja si myslim ze v pohode, preco nie? Podla mna je zbytocne kupovat male postele a potom ked zacnu chodit do skoly idealne uz velku "dospelacku" ako hovoris ;)

yanni
23. apr 2017

@anulienkalenka a preco by nemohlo. Z mojho hladska je to dokonca uz aj neskoro.
Nase deti presli z postielky na normalnu single postel, rozumej 90x200, v ca roku, najmladsia teraz 21 mesacna dokonca v 10. mesiacoch na postel 2x2 metre (v hostovskej izbe), kedze zacala totalne ignorovat postielku. tesne po prvych narodeninach sme kupili aj pre nu normalnu postel, ma na nej zabranu, spi tam v pohode, nikdy nespadla, ma svoj rytmus, nevylieza a nezlieza ako sa jej zapaci. Zaspi a jednoducho spi. Niekedy nadranom alebo uz rano pribehne ku nam a bud spime dalej alebo uz musisme aj tak vstavat.
Neviem si predstavit, ze by som mala take velke dieta este v postielke, popripade, kupovat detsku mini pidi postel a potom o par rokov zase novu. Raz poriadne investovat a postele vydrzia desatrocia. Raz za par rokov vymenit matrac a vybavene.

anulienkalenka
25. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ďakujem baby, veď tiež si myslím, lebo my sme v sconte pozerali a tam majú toho kopu, ale teda jasné žeuž normálnu by sme radšej kúpili. Tak ste ma uistili díky 🙂

damoska
10. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

my máme takuto https://www.sconto.sk/produkty/detska-rastuca-postel-bambi.html je s uložným priestorom, čo ako ženy a matka som veľmi ocenila 🙂

12romi34
20. júl 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

trojročné deti možu spat i na klasickej detskej posteli velikosti 90x200. Aspon maju viac miesta. Hlavne im dajte zabranu, aby z postele nespadli

mareri
10. dec 2018

zvolila by som normalnu postel v motive čo ma to dieta rado, k tomu aj obliečky. AJ tak je najdoležitejšia matrac. Hlavne aby bola ortopedicka a dietatu sa dobre spalo

demm2410
8. júl 2019

Chcem sa spytat ci mi niektora neviete poradit peknu bielu postel 90x200 ale taku ktora sa da rozlozit aj na dve lozka. Matrac sme uz kupili. Mam 2,5rocnu dceru. Dakujem