Akú kozmetiku pre novorodeniatko?

katarina196
17. máj 2013

Ahojte mamicky aka je kvalitna znacka detskej kozmetiky pre novorodeniatko?

sissy27
17. máj 2013

@katarina196 čistá voda, prípadne môžeš do vaničky pridať trochu materského mlieka... nič viac netreba... alebo teda keď už inak nedáš, tak niečo neparfémované, napr. excipial lipolotio....

katarina196
autor
17. máj 2013

dakujem 🙂

simca06022011
17. máj 2013

@katarina196 ja som pouzivala bebe klorane, inak velmi nic... 🙂 kremovat som malu velmi nekremovala, ale mala som v zalohe olej, len si uz nepamatam aky 🙂 a neskor sme p ouzivali klorane telove mllieko...

talula
17. máj 2013

mne dr odporucila po okupani natriet malu s olivovym olejom. A kozmetiku pouzivam Nivea som max spokojna... z jonsons baby mala suchu kozu

linda20111
17. máj 2013

ahoj, novorodeniatko sme kupali a az doteraz kupeme 4apol mes. len v cistej vode. na zadocek proti zapareninam davam sudocrem a na telo a hlavicku po kupani detsky olej (aviril, coop jednota - zatial tieto dva mame odskusane a su dobre). inac budes potrebovat aj 6Opercentny lieh ten som dala na vatovy tampon a natierala miesta kde ma dietatko zahyby na kozi. niekto dava ten lieh aj na pupok ale mne v porodnici odporucili sprej dettol, ten je vraj lepsi nestipe.

hradnapani
17. máj 2013

@katarina196 prvy rok sa kludne zaobidete aj bez kozmetiky, max. nejake mydielko (sebamed alebo nivea napriklad). Zavisi aj od pokozky. Na olivovy olej, hlavne ten z lekarne pozor, ta kvalita nie je bohvieco. Ak chcete olejovat, tak z bioobchodu kvalitny mandlovy alebo este lepsie marhulovy olej (napr. Saloos), ale tiez to netreba s nimi prehanat. A lieh sme nepouzivali vobec a absolutne nechybal.

kokorunecka
17. máj 2013

My sme od narodenia používali Sebamed.

katarina196
autor
17. máj 2013

mamicky dakujem 😉

googlinqa
17. máj 2013

nic len cista voda, ak treba detske mydlo, na zadocek sudocream, netreba kupat zbytocne denne to vysusuje pokozku

tinka9000
17. máj 2013

Čistou vodou neumyješ dobre stolicu, takže netreba sa blázniť a byť úplne proti kozmetike. Obyč. mydlo dosť vysušuje pokožku. My sme používali johnsons žltý umývací gél na telo a vlásky, potom sebamed, niveu baby a aj ten umývací gél z dm-ky. Doteraz pužívam len jeden prípravok - umývací gél na celé telo a to stačí. Natierať podľa potreby, len ak je presušená pokožka - raz za čas, buď jemnučko ten olivový prípadne iný olej, alebo nejaký jemný krém či mlieko, ja nekrémujem, lebo dcérka nemá suchú pokožku. Závisí od dieťaťa, moje nemá citlivú pokožku takže som nepotrebovala vymýšľať s 20-eurovou kozmetikou.A lieh sme používali na pupok cca týždeň-10 dní. Na zadoček klasickú rybilku.

lucinocka
17. máj 2013

@katarina196 to si budes musiet vyskusat sama 🙂 my sme mali doma johnsons baby, niveu, avon a vsetko nam robilo nejake problemy..potom sme presli na hipp kozmetiku, to bolo relativne ok a teraz sme kvoli ekzemu na a-derme a ideme na biodermu, lebo je lacnejsia..baby ti mozu dat milion znaciek a tvojmu malinkemu nemusi z toho nic vyhovovat🙂
Voda sama o sebe pokozku vysusuje, treba ju po kupani aspon naolejcekovat avirilom, babatko je krasne hebke a prenadherne vonia🙂

tinka9000
17. máj 2013

@lucinocka závisí od dieťaťa, moja dcérka nemá vôbec vysušenú pokožku a nekrémujem ju. Má vyše roka a krémovala som ju asi 3x. Pokiaľ sa často natiera, prestane sa tvoriť vlastný maz a ochranný film a bude sa viac vysušovať. Ale je to fakt individuálne, deti s ekzémami vyžadujú samozrejme inú starostlivosť.

kubuliatko
17. máj 2013

my nepouzivame zidanu. iba bio sampon na vlasky. a to je vsetko

katia7
17. máj 2013

my umyvame len cistou vodou a zda sa mi docela cisty 😀 a nekremujem suchy nie je vobec 😉 prvych dvoch som umyvala johnsonom a aj kremovala aj ked nie stale a obaja boli vysuseny 😖

zeytin
17. máj 2013

Ahoj, rada by som prispela trosku aj ja svojimi skusenostami s dvomi detickami. Pri prvej mi kazdy vravel, ze netreba ziadnu kozmetiku pre babo, iba kvapnut olejcek do vanicky. Tak som si kupila Weledu, lebo som si myslela, ze to je prirodne a neuskodi... V 4 mesiacoch sme boli u koznej lekarky, lebo dcerka mala velmi vysusenu kozu, miestami az zapalenu... Koznej sme prestali chodit az prednedavnom... stale sa jej vliekli nejake problemy, mala seboroidnu dermatitidu. Vela som so s koznou lekarkou diskutovala... Takze pri druhej som uz vedela. Na kozmetike netreba setrit. Johnson Baby je ta najhorsia na trhu, to uz sestricky v porodnici vraveli, ze s tym natieraju iba starym ludom nohy, ale ze v zivote by s tym nenatreli jemnu kozu babatka. Kazdopadne je dobre kupovat lekarsku kozmetiku. Za bezproblemoveho stavu - pokial dietatko nema ziadne problemy staci pouzivat mydlo "bez mydla" - odporucila nam OILATUM. Ak ma dietatko trosku suchsiu kozu, velmi dobra a neskodna kozmetika je LINOLA alebo A-derma alebo Bioderma - rady pre detsku pokozku. Mne sa to zdalo drahe, ale na zdravi deticiek som nikdy nesetrila. Kupala som iba kazdy druhy den a po kupeli som ich natierala mlieckom (A-derma), pripadne zaranou kyselinou mliecnou, ktora je prirodzena pre pokozku. Na zadocek Rybilku 🙂 Kazde dietatko je ine, ale po svojich skusenostiach som uz radsej opatrna... Mne tiez radili, ze staci olivovy olej, modra indulona a biokozmetika... Ale bohuzial, pri mojich babach to nebolo dobre.

sylarina15
17. máj 2013

U mna pri dvoch detoch
umyvaci gel na zadocek a pod krk(tam sa toto vela zanesie) BeBe Klorane
ak ma suchu kozu Excipial mast
na zadocek pri prebalovani pasta s rybym olejom (modra)
nic viac nepotrebujes

bebinka74
17. máj 2013

Ahoj, ja som u synčeka na umývanie používala mydielko značky Bupi, po kúpaní trošku telového krému Nivea. A záhyby ako je podpazušie, pod krkom a pupok som čistila a čistím dodnes 60 % liehom, ktorý dostanete voľne kúpiť v lekárni.
Na riťku používam Sudocream, osvedčil sa mi najviac. 🙂

dejka77
18. máj 2013

Johnsons by som ti neodporucala, vraj z toho mozu byt ekzemy, najdes aj lepsiu kozmetiku. V podstate staci cista voda, na umytie zadocku mydlo, ja som kupila prirodne mydlo pre babatka bez chemikalii. Neskor ked bola dcerka starsia som zacala pouzivat Bupi sampon, je to na vlasy aj na telo, pokozku ma po nom krasne vlacnu, som s nim velmi spokojna.

sense
18. máj 2013

len cista voda a my pouzivame este mandlovy olej z lekarne, ten nam dali aj v porodnici.....inak nic viac a na pupcek sme pouzivala nechtikovy olej ale len kym neodpadol, krem na zapareniny nepouzivame preventinvne, len ked mala hnacky a mala cervenu ritku sme davali sudocrem po troch pouzitiach bolo po probleme....

modrofuzik11
18. máj 2013

deti som natierala bepanthenom, pomaha proti zapareninam. a kubka aj menalind dermom, nakolko mal nabeh na atopicky ekzem a teda velmi suchu pokozku. s obidvomi vyrobkami som nadmieru spokojna.

adriku
25. júl 2013

weleda, alebo oleanat , v týchto značkách nie je žiadna chémia. ešte si naši malí človiečikovia užijú v živote dosť chémie, tak aspoň pri štarte do života nech nie sú zbytočne zaťažovaní 🙂