Akú kozmetiku potrebujem pre novorodeniatko?

lunana
27. júl 2010

Ahojte, akú kozmetiku potrebujem pre novorodeniatko? A s ktorou značkou ste mali dobré skúsenosti? Ďakujem

nsoci
27. júl 2010

Ahoj, my sme mali prvy polrok len mydielko sebamed, na vlasky nic... a natierali sme obcas po kupeli olejcekom weleda, ale malinko, nech si pokozka nezvykne. na ritku rybaciu masticku, ale odkedy latkujeme - od dvoch mesiacov_ tak sme ju nepouzili. Takze u nas Sebamed a Weleda, neskor Alverde a Babylove z DM

mima88
27. júl 2010

ahoj najlepsie je nepouzivat ziadnu kozmetiku aspon prve 3 tyzdne (nam to tak vraveli v pôrodnici). a teraz pouzivam nivea baby..je fakt dobra..na johnson kozmetiku som citala vela zleho, tak som to neriskovala...
ja som kupila iba sampon nivea baby a krem 2in1 tvar a telo...nic viac nepotrebujeme 🙂

romaroma
27. júl 2010

ahoj, ja tiež používam sebamed detské mydlo, krém na telo a tvár. na zadoček rybilku, alebo sudocrem (to keď nastane ,,problém´´), teraz mám aj krém od sebamedu a tiež je ok. do kúpeľa z lekárne olej do kúpeľa (oilatum, balneum), ale to nie vždy. stačí čístá voda. a nivea je tiež podľa mňa fajn.

lucia20
27. júl 2010

ja som pouzivala sebamed alebo niveu, este na ritku sudocrem alebo rybilku...

kaktusik007
27. júl 2010

my nepouzivame kozmetiku ziadnu.... mame vsetko na predpis od koznej lekarky, zarabane masticky a kremiky... a je to fakt super 😀

ivanka85
27. júl 2010

my pouzivame telove mliecko Sebamed, na ritku Bepanthen

maryanna
27. júl 2010

@lunana ja nedám dopustiť na klasiku, olej Aviril ale nedávala som každý deň po kúpaní, a na zadok Rybilka, NIvea, sudcrem je super
teraz mám olej a šampón Bubchen a fakt je to dobrá kozmetika

latvia
27. júl 2010

na prdelku bepanthen mast, na kupanie johnson's no more tears samponik , inac cista voda, ani sme neolejovali, nekremovali

babulka
27. júl 2010

Lunana, ja som na radu pediatričky nedávala žiadne krémiky, olejčeky, telové mlieka, nič. Len detské mydlo s lanolínom (modré Bupi za pár korún), aj to nie každý deň, ináč len čistú vodu (aj na zadoček, radšej som opláchla v umývadle, utierky menej, aj to len Huggies modré, tie sú bez parfémov). Na zadoček ešte, ak mal redšiu alebo častejšiu stolicu, som dávala Sudocrem (aj ako prevenciu, aj ako liečbu, ak bolo treba).
Nikdy sme nemali problém so suchou pokožkou, dodnes ho ničím nekrémujem a nemastím (okrem opaľovacích, samozrejme), ale ani v zime, ani v lete nemal problém s pokožkou.

samasa
27. júl 2010

na zadoček aviril, nivea a johansons....

ludka140281
27. júl 2010

do mesiaca len detske mydielko,olejcek bubchen.....teraz aj samponik,len trosicku,telove mlieko,olejcek,masticka na zadocek...vsetko mam bubchen,nieje drahy,je bez umelych latok a konzervantov...mne vyhovuje pouzivaju ho obe dcerky....pekne vonia

juliap
27. júl 2010

doteraz nepouzivam mydlo, len cista voda s harmancekovou tinkturou ... olejcek a telove mlieko nivea pre deti, na zadocek sudokrem ... este by som brala kozmetiku bubchen, ale jonhson urcite nie, z tej mali moje kocky problem hned tak teraz uz ani neskusam ...

zuvinka102
27. júl 2010

umyvame v cistej vode ako niekedy pouzijem mydlo ale to malokedy a to klasiku BUPI... a kremujeme kyselinou mliecnou ktoru nam predpisala kozna doktorka.. a ani na zadocek nedavam pokazde krem nakolko nepouzivame utierky vlchcene ale umyvame pokazde 😀

exupery
27. júl 2010

ziadna,sem tam raz do tyzdna na vlasky a na telo sebamed telove sa,pon,alebo mydielko,inak vzdy mlicko sebamed,ked bola suchsia pokoska excipial mliecko,a ak nejaky problem na pokoske oylatum-aditivum do kupela...
Obruskyna prdelku a masticky len raz za cas,inak umyvame pod vodou....

lili_a_mimi
27. júl 2010

My pouzivame kozmetiku z lekarne znacky BIODERMA (ABC Derm) vyvinutu specialne pre jemnu a citlivu detsku pokozku. Sprch.gel (ktory pouzivam len na zadocek) je uzasny. Inak ju umyvam len cistou vodou. 😉 Aj s vlhcenymi utierkami mam velmi dobre skusenosti. Maju aj ine vyrobky, no tie pouzivam menej casto. Telove mliecko je jemnucke a velmi prijemne na pokozke, no my to moc nepouzivame, lebo mala sa mi strasne poti a nechcem riskovat potnicky... Je to fakt super kozmetika, no cenovo patri medzi tie drahsie 😒
Na zadocek jej davam Sudocrem (aj preventivne aj na obcasne zapareniny). Mimochodom, Sudocrem sa mi velmi osvedcil aj na potnicky 🙂

andika10
27. júl 2010

my sme používali sebamed a na zadok ke´d hnačkovala tak sudokrem

martinka17
27. júl 2010

ja som nepoužívala žiadnu kozmetiku, ani na zadoček, ani vlhké utierky až do pol roka, mali sme z nich opruzeniny a ekzém 😉 Jediné, čo som mala doma, bol Excipial, ten sme mali z lekárne na predpis.

petraw
27. júl 2010

ahojky, ja som pri obocho deťoch používala po kúpkaní olivový olejček, na zadoček rybiu masť ale len v tých prvých týždňoch potom už väčšinou z DM drogerie od ich značky, na kúpkanie Jonhnsons baby kúpel pre celé telo a vlásky je to špeciálne pre novorodencov 😉

berus222
27. júl 2010

ja som pouzivala mydlo a telove mlieko seba-med a na zadok zaberal len bepanthen. a pouzivame tak dodnes.

katy2
27. júl 2010

Na zaciatku sme nepouzivali nic, len Oilatum do vody (taky olejcek), Rybilku krem na zadocek, Aviril zasyp na zapareninky a na potnicky a na cele tielko Excipial - tiez na predpis. Toto vsetko pouzivam dodnes. Neskor sme pridali sampon Seba-med a mydlo Seba-med a obcas miesto Oilata dame do vody penu do kupela tiez Seba-med.

lucia375
28. júl 2010

Na zadocek je najlepsia Rybilka, prípadne ked je zadocek zaparený tak rýchlo pomoze Pytiol.
Na zaciatku som pouzívala len detské mydlo Bupi, neskôr sprchovací krém a šampon Babylove z DMky.

njonja
28. júl 2010

Ahoj, ja som mala na ritku Sudocu, ked sa zaparila a jekoricovu mast normalne. Okrem toho som natierala olivovym olejom z lekarne, na kupanie Sebamed sprchovy gel pre deti. Ostatne mi nedobre znasal.

veronika81
28. júl 2010

zo začiatku určite čo najmenej, ja som prvé mesiace používala len olej do vody na kúpanie a na zadoček sudocrem. Ten používam doteraz, je super! A šampón, telové mlieko a na kúpanie máme zn. Bubchen.

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
le4
22. mar 2014

Mne stacil iba krem na zapareniny zn. Weleda. Je drahsi, ale zato skutocne ucinny a nie je to chemia. Nekupat kazdy den a babatku netreba kremy, olejceky ani sampony...

jasminet
22. mar 2014

na zapareniny sudocrem, na kupanie bupi mydlo a sampon no more tears levandulovy. vlasky som umyla raz za tyzden samponom, inak som kupala kazdy druhy den

pragmaticka
22. mar 2014

Prve dva mesiace som pouzivala iba cistu vodu a natierala obycajnym 100%mandlovym olejom.teraz pouzivame kozmetiku hipp.na zadocek weledu.

johankaa
22. mar 2014

čím menej kozmetiky pre malé bábo, tým lepšie. kúpať v čistej vode, to je najlepšie (a netreba podľa mňa každý deň). sudocrem je super použiteľný na zaparený zadoček, prípadne iné kožné problémy. úplne malinkému bábatku vôbec netreba šampón na vlasy, alebo kadejaké olejčeky. hľadať čo najprírodnejšiu kozmetiku, weleda, alebo alverde - dostať v DM. zadoček pokiaľ nie je fakt zaparený, tak netreba zbytočne mazať mastičkami. 😉

dush
22. mar 2014

Weleda tuhé mysli a olivový čistý olej-dostať v lekárni.

prasiatko30
22. mar 2014

Krem na ritku a cistu vodu