Ako zistím,či má dieťa vysoký nárt?

zabina27
29. júl 2015

Baby, asi smiešna otázka, ale proste neviem 😅 ako zistím, či má malý vysoký nárt? čítala som, že pokiaľ sa mu zle obúvajú topánočky, ale nášmu sa tak zvláštne obúvajú, on pokrčí prsty a teda je ťažšie ho obuť. Predavačka v obchode s tým tiež mala problém, povedala, že on to má ako reflex to krčenie. Teraz to bolo super, noil sandálky, suchý zips sa dal prispôsobiť a videla som, či má vystreté prsty v nej, ale ako sa schladilo, nosí celé topánky. Tie sa teda obúvajú horšie a ani nevidím, či náhodou nemá pokrčený palec vnútri. Myslíte, že by mu boli lepšie topánky na nohy s vysokým nártom? Chodí normálne, nevyzerá, že by mu bolo niečo nepríjemné, ale ten nart ma zaujíma, či sa na to pri kúpe nových mám zamerať 🙂

katarinamarkova
29. júl 2015

@zabina27 ked instiktivne pri obuvani krci prsty, co robi asi kazde diet, je na to taky jeden tajny tah, kt. na 99% zaberie 🙂 jemnulinko stlacit pri nasuvani topanocky nozicku zozadu pod kolienkom.

zabina27
autor
29. júl 2015

@katarinamarkova fakt? no musim hned zajtra vyskusat 😀

katarinamarkova
29. júl 2015

@zabina27 volakedy davno mi to pani poradila, ked som kupovala malemu topanocky a videla ze potvoriak len krci prsty a ja sa tam pri rocnom krpcovi trapim 🙂 uspesne praktizujem aj pri dalsich detoch 🙂 nie 100% ale vacsinou to krasne zabera.....
daj vediet, ci pomohlo aspon troska 🙂

belllinka
30. júl 2015

@zabina27 ved vzdy vyber vlozku z topanky a tak vyskusaj ci su dobre na dlzku

zabina27
autor
31. júl 2015

@belllinka nemame take topanky, kde by boli vyberatelne vlozky
@katarinamarkova zatial to nezabralo, skusila som raz, ale ked bude krcit, tak budem skusat vzdy 😀

ale stale neviem, ako rozpoznam vysoky nart 🙂

lusyinka
31. júl 2015

Neviem teda ozaj trošku taká vtipná otázočka :-P No podľa mňa tak, že priehlavok nemá rovnomerne vzrastajúci, ale proste taký šikmejší alebo ako by som to povedala....proste noha ako sloník :-P my teda máme vysoký nárt a ozaj problém s kupovaním topánok, ale to by ma ani nenapadlo, že sú na to nejaké špeciálne. proste pozerám, aby to tam nebolo veľmi tesné... inak malému som teraz naposledy objednávala z netu zn BK z anglicka a teda ti poviem, že lepšie topánky ešte nemal. na vysoký nárt ako stvorené. v tých miestach je gumička a hore na suchý zips 🙂

zabina27
autor
31. júl 2015

@lusyinka vtipna hej 😀 ja osobne nemam pocit, ze by mohol mat vyssi, ale uz viac ludi povedalo, ze ma, tak rozmyslam o tom 😀 neviem, ci su specialne topanky, ale pri niektorych byva pisane - napriklad vhodne aj pre deticky s vysokym nartom, so sirsou nozickou, niekde je pisane vyslovene pre uzke nozky..

lusyinka
31. júl 2015

@zabina27 noo tak to treba asi len odsledovať, postnem z telefónu fotku nášho mrňa, teda jeho nôžky 🙂

lusyinka
31. júl 2015

@zabina27 takže náš vysoký nart