Ako vyčistiť pocikanú posteľ?

denisa2019
26. júl 2015

Ahojte, syn už dávno spáva bez plienok, ale dnes sa pocikal. Ako vyčistiť vankúš, paplón a matrac?

mummy01
26. júl 2015

@denisa2019 vankus a paplon operies ak nemate perove a matrac bud vytepovat alebo ak ma snimatelny potah tak ten oprat...nic zlozite 😉

vvrka
26. júl 2015

Ja na to sypem sodu bikarbonu a po uschnuti povysavam

syrik
26. júl 2015

No, neviem si predstaviť oprat doma paplón V práčke S objemom 5 kg 🙂))

anuskaaprazko
26. júl 2015

@syrik my mame take paplony ze v pohode 🙂

katren
26. júl 2015

ja tiez periem paplon a vankus....a na matrace som kupila podlozky v Lidli a tie tiez periem....

leeenka26
26. júl 2015

Paplon a vankus oprat v pracke a matrac vytepovat

anuskaaprazko
26. júl 2015

@katren tie podlozky nepremokave su super 🙂

monciky
26. júl 2015

@denisa2019
paplon a vankus mas paperove? ak nie, daju sa oprat v pracke...., neviem aky mas matrac, ale ten by som rucne vycistila a do buducna kupila chranic na matrac- taky co neprepusti tekutinu, co ma v strede chranicu polyuretan, my ich mame na posteli a ma ho aj maly v postielke, ak sa precika, tak matrac je cisty....

jeennyv
26. júl 2015

@denisa2019 urcite paplony a vankuse oprat v pracke, my sme teraz cez vikend prali bolo teplo a pekne vyschli a chranice na matrac su tiez ako baby pisu napomocne a na matrac, my sme kupili vanish na calunenie stal cca 3 eura, len zriedis vodou, vysuchas s handrickou, oschne to, spravia sa take krystaliky a povysavas....my tym postupne cistime celu sedacku momentalne a vsetky taketo veci 🙂

tinqua
27. júl 2015

@denisa2019 do budúcna, ja som kúpila nepremokavú plachtu na matrac, z jednej strany frote, z druhej guma...na ňu dávam ešte normálnu plachtu z bavlny...lepšie ako tepovať matrac 🙂

ichbinich
27. júl 2015

Ak sa paplon a vankus nedaju z akychkolvek dovodov oprat doma, tak oprat v samoobluznej pracovni - tam maju velkokapacitne pracky a susicky. Alebo odniest do cistiarne.

Ja hodim do pracky a hotovo, moja ma kapacitu 6kg, ale prala som aj v mojej predchadzajucej 5kg pracke.
Matrac - potah vyprat, ak sa da. Posypat sodou bikarbonou, nechat uschnut a povysavat, ako pise @vvrka. Na 100% vyberie vlhkost a smrad, a zvycajne ani neostane flak. Fungovalo aj na pocikanom gauci, co ma vankuse plnene perim a paperim 😉

Nepremokave chranice matracov su super. Najdi si ale na celu postel. Moje deti cestuju po posteliach, to musi byt zakryty cely matrac. Ocenis aj ked ich chytia nejake grcacky - syn zasadne zacne grcat v noci ☹ A cisiti matrac od griek je uz ine cafe... Takto operiem a hotovo. Mam dva, aby som mohla oprat. Moj je z jednej strany polyuretan, z druhej balvna, ma aj gumky na rohoch, aby lepsie drzal. Da sa vyvarat a prezije aj susicku.

syrik
27. júl 2015

Ale veď dospelacke paplony sa len tocia s tzm bubnom...Schvalne som ho tam skusila dať a ledva som ho tam narvala....

laurinka24
27. júl 2015

@mummy01 ja bezne periem aj paplon aj vankus, kazde das oprat samostantne, nic zlozite a nic sa tomu nestane, uz som to robila velakrat

hameeda
27. júl 2015

@ichbinich : to ako čistíte sodou, normálne posypať alebo ju zriediť s vodou, zaujalo ma to, to som ešte nepočula, ja stále požičiavam tepovať no keby to išlo bez neho to by som bola radšej

syrik
27. júl 2015

A s čím to periete? Nejaký gel na vlnu? A na akej teplote:

chichinka
27. júl 2015

@denisa2019 ja odporucam nepremokavu plachtu a vybavene 🙂 naj co som nasla su nepremokaveplachty.sk, vobec nemas pocit ze je nepremokava ale pritom super podrzi. Vrelo vrelo odporucam. Jedine minus je schnutie, dlhsie schnu ale stoji to zato. Vyrobia aj akykolvek rozmer...

ichbinich
27. júl 2015

@hameeda
Ano, dost na hrubo posypat suchou sodou bikarbonou... Ono to ma dva ucinky naraz: aj to vytiahne vlhkost, aj smrad 😉
Sodovym roztokom umyt by samozrejme tiez slo, ale potom by nebol ten susiaci ucinok 😉

ichbinich
27. júl 2015

@syrik
Ked periem paperove, tak pouzijem gel na pranie na vlnu a hodvab z DMka DenkMit. Tam je vyslovene napisane, ze je vhodny aj na paperove veci.
Ale napriklad jeden moj vankus je tiez s perim/paperim, ale je na nom napisane, ze sa moze prat na 60°C a hodim ho s normalnym praskom na tu 60-tku. Zatial zije, a ked bude zniceny, kupim novy. Ten je z Ikey...

lienka3643
26. okt 2016

Nejaké nápady na fľaky. Nie len na koberci 🙂 http://tepujemesusmevom.webovac.sk/25-tipov-kto...