Ako vybrať vhodný fusak?

hanaxxx
4. sep 2022

Ahojte. Potrebujem fusak do sportoveho kocika. Neviem ale, na co mam dat pozor pri vybere. Ako mam vediet ci mi sadnu otvory na pasy do kocika? Resp otvory na pasy su v urcitej vyske, ale co ked o rok, ked dieta podrastie, budem potrebovat dat pasy vyssie, ako ich prevleciem cez fusak? A co ked o rok kupim iny kocik? Je lepsie ked je zips v strede alebo na boku? Co so spinavymj topankami, ako by mal byt spraveny spodok fusaku, aby to bolo co najpraktickejsie? Aky dlhy by mal byt, aby sa tam v pripade potreby spratalo aj 3 rocne dieta? Resp ak mi viete dat este ine rady podla coho vyberat. Dakujem.

babovka2321
4. sep 2022

@hanaxxx ja by som dlzku ani spinave topanky neriesila, chodiace deti, ktore chcu aj vyliezt z kocika, potrebuju byt teplo oblecene aj bez fusaku, v takom pripade uz len nanoznik, deka do kocika podla mna.

A ostatne veci som neriesila tiez, vacsina locikov ma pasy na podobnych miestach, to jednoducho prevlecies. Ja som kupila fusak, ktory sa mi pacil dizajnovo a bol uplne v pohode. Vacsina mamiciek ma rado fusaky elodie details.

babovka2321
4. sep 2022

@hanaxxx a teda este dodam, ze vacsina fusakov ma viac otvorov na pasy, ako posunies na kociku, tak prevlecies cez fusak cez iny otvor.

ja_mama
4. sep 2022

My sme mali fusak emitext - otvory na pasy boli tusim v 3 vyskach, spodok sa dal predlzovat a ta predlzena cast bola taka "sustakova" zvnutra, cize topankami aj ked sa zaspinila slo to pekne oprat. Daju sa kupit aj take fusaky co maju take vertikalne otvory na pasy so su spojene suchym zipsom aby tam nebola diera a tie ti pasuju na akokolvek vysoke pasy (tusim elodie details a lodger take maju, len tie predlzovacie spodky som na nich nevidela ale mozno maju dake novinky od nasich cias).

zuzanka.zuzu
4. sep 2022

však všetky sú rovnaké, možno nejaké super dizajnové nebudú sedieť ale či objednas z aliexpress alebo kúpiš značkové tak to bude rovnaké. fakt to nerieš takto zložito 😀

simona92101
4. sep 2022

@hanaxxx za mna su naj kombi fusaky,kde sa da odzipsovat/prizipsovat spodna cast,a tak zvacsit fusak.zo znaciek Cottonmoose-u mna velka spokojnost.pasy ti budu sediet urcite na kazdom,vacsinou ma kazdy fusak viac vyrezov.
Vela fusakov ma spodnu cast akoby pogumovanu,cize ak je v nom chodiace dieta a zaspinj fusak,tak handrou utries.za mna teda uz pre 3 rocne fusak netreba,skor taku nepadavu deku

haley7897
4. sep 2022

@hanaxxx ja mam už tretím rokom tento. Obyčajný, lacný, ale fajn teply (aspoň na naše uk zimy postačuje), jedine, čoho som sa obávala bol zips, keďže je veľmi obyčajný, žiadna extra kvalita, ale zatiaľ stále drží. Spodok sa dá rozzipsovať a topánky trčia von keď začne dieťa chodiť. Sedí mi v pohode na oba kočíky.
https://www.amazon.co.uk/dp/B08KG8536R?pd_rd_i=...

kikulienka94
4. sep 2022

väčšina fusakov má viacero otvorov na pásy, aby si si to mohla posúvať a podľa mna sa všetky otvárajú spredu (teda v strede). odporúčam ti kuknúť stránku https://www.pinkie.sk/kocik/ , tam nájdeš všetko, alebo kúpiť z bazáru

kikulienka94
4. sep 2022

akurát ale pozerám že tie pinkie sa otvárajú z bokov :D tak je to asi jedno, obidva spôsoby sú fajn

jaskolka
4. sep 2022

Väčšina fusakov je univerzálna, majú viac otvorov, teda si ich prispôsobís. Dieťa, čo už chodí, aj tak potrebuje byť teplo oblečené, čiže tam už fusak nemá zmysel. Syn mal už taký lyžiarsky overal, keď sne šli v zime von, v kočíku sedel len pod nánožníkom, vôbec mu nebola zima.
Fusak som používala len do hlbokého kočíka. A všetky sa saku rozzipsovat z oboch stran, keď treba

hanaxxx
autor
4. sep 2022

@simona92101 pozrela som ten cottonmoose 3v1 a tak mi napadlo, dieta ma teraz rok, uz bude potrebovat tu predlzujucu cast, ale z vacsej casti bude este asi prazdna, predsa len ma este kratke nohy.neni tam potom zima dietatu na nohy, alebo sa to da nejak stiahnut po sirke, alebo som len paranoidna? :- ))

hanaxxx
autor
4. sep 2022

@jaskolka dakujem, maly este nechodi, len pomalicky obchadza nabytok, predpokladam, ze prve kroky spravi o nejake 2-3 mesiace. Mas pravdu,ze ak bude chciet vonku chodit, tak mi teply fusak bude zbytocny.

simona92101
4. sep 2022

@hanaxxx ved ta hlavna cast fusaku sa dole zazipsuje,nema byt odkial zima.a teda aj ked ta cast bude volna,dieta nemoze mat fusak natesno

evaachesa
4. sep 2022

Podľa mňa je najdôležitejšie aby mal fusak pogumované vnútro kvôli špinavým topánkam. Tú časť len utrieš handričkou a vybavené. My sme mali Little angel fusak s termoregulačným materiálom Outlast. Dieťa sa neprehreje ani mu nie je zima. Vieš si ho skrátiť aj zúžiť. Ja som ho kúpila cez bazárik v top stave za 20€. Celkovo mám veľmi rada túto značku a ich oblečenie s outlast materiálom. Mali sme aj zavinovačky, spací vak, a teraz kupujem hlavne čiapky.
https://www.maderna.sk/fusaky/fusak-exclusive-m...