Ako uskladniť oblečenie?

zuniq
8. okt 2012

maminky,dajte mi prosím tip ako si uskladniť malé vecičky po dcerke
Odkladám si tie lepšie kúsky, z každej veľkosti aby som mala aj pre druhé bábo,ak sa zadarí,ale neviem si nájsť žiaden systém.
Ako to máte uložené vy? Podľa veľkosti,alebo podľa druhu - osobitne body,tepláky atd.
Chcela by som to mať prehľadné,aby som sa vedela jednoducho zorientovať až mi ich raz bude treba.
Moc dakujem za tipy 🙂

sissy27
8. okt 2012

vákuové vrecia... a rozdelila by som to asi podľa sezónnosti do jednotlivých vriec a veľkosti naspodok najväčšie a navrch najmenšie... čiže v jednom vreci zimné - väčšie veľkosti naspodok, menšie navrch, druhé vrece s letnými vecami, tretie s nejakými neurčitými...

lenka_b
8. okt 2012

Ahoj, ja som ich dala do vakuovych vriec podla velkosti oblecenia. Samozrejme som ich pred tym vyprala, vyzelila, poskladala. Pridala som tie zvlhcujuce vrecka (neviem presne, ako sa volaju, ale tie, co mas v krabiciach od novych topanok) 😉 Tie vakuove vrecka su super...

masinka
8. okt 2012

ja triedim veci podla druhu - kazde (moje) dieta ma ine proporcie, takze triedenie podla velkosti sa mi neosvedcilo (moja najstarsia ma dlhy trup, takze gate jej stacia momentalne vel 110/116 ale tricka potrebuje minimalne 122, mladsia ma 104 cm, gate 110 a tricka 98/104 🙂).
Veci mam v krabicach na skrini alebo v takych velkych lykovych taskach na zips. A mam pri tom levandulu proti moliam.
A este skladujem veci u kamosiek - kym najmladsia dorastie, ich deti vacsie veci ponosia 🙂

lucka1987
8. okt 2012

mam to vo vakuovych vrecach podla velkosti.. zatial mam 3 vrecia, kedze sa do nich zesti pomerne vela.. 0-3, 4-9, 9- 12 mes

bugsphoto
8. okt 2012

vo vakuuovom balení podľa typu (tričká, body, gate, svetre, bundy a podobne) a podľa veľkosti 62-80, 86-98 a tak podobne . Raz za rok vytiahnem, prepetriem, vyvetrám, vyžehlím a zas odložím :D

1234lubka
8. okt 2012

Aj ja mam v tych "spacebagoch" super vec len je to tazke 🙂

stanislavao
8. okt 2012

ja som to davala postupne do vakuovych obalov. nijako som to netriedila, len som to tam davala a potom uz som vedela, ze najmensie veci su v tomto baliku a ked sa minul, tak som otvorila dalsi, kde bolo pokracovanie velkosti. aj tak mnohe veci,co som si nechala, som nakoniec nepouzila, ale predala, lebo teraz su omnoho krajsie veci a ine, ako boli vtedy. uz by som si toho moc nenechavala. body vobec, lebo po case tie zmolky su dost viditelne. nechat len nejake pekne nohavice, svetriky, bundicky. veci, co sa denne nosia sa podla mna neoplatia, lebo potom budete chciet nove, pekne.

annia
8. okt 2012

A dievčatá, kde sa dajú kúpiť tie vákuové vrecia?

lejlla
8. okt 2012

ja som to kupila v metre,ale maju to aj v ludovkach a aj na MMB sa to da objednat ...

anazuz19
8. okt 2012

U nás mávajú tie vrecia aj u väčších "číňanov" v rôznych veľkostiach, za prijateľnú cenu a sú v pohode, nefučia...

koniarova
8. okt 2012

Ja som netriedila. Vecičky po prvom som popredávala na bazárikoch, založila som si na to špéci účet a potom som si pokúpila nové, pre druhé bábo. A veru nazbierala sa mi tam riadna sumička. 😉 😉 Pri prvom som si kupovala veci krásne, 80% z nich sme však nenosili, lebo boli absolútne nepraktické. Takže pri druhom som si už kupovala cielene a naozaj len to, čo sme potrebovali a znosili. 😉 😉 😉

alena0305
8. okt 2012

Ja som to mala po synovi odložené v pivnici vo vákuových vreciach 5 rokov, pred 5 mesiacmi som vybaľovala, prala a žehlila. Nič sa tým veciam nestalo. Len to treba označiť pernamentnou fixkou a riadne veľkými písmenami - aby to bolo prehľadné aj v pivnici - my sme museli vyhádzať všetky kým som našla tie čo som potrebovala. Pri synovi som mala veľa vecí v univerzálnych farbách tak teraz sme dokúpili pár vecí ružových. Ale je pravda, že vtedy sa viac nosili dupačky, dupačkové súpravičky - takže tie máme na doma, a teraz dostať už súpravy tepláčkové oveľa krajšie.