Ako správne obliecť drobcov v tomto období von?

jaju_ska
13. mar 2016

baby neviem ci zaradim dobre temu sem, ale chcem sa spytat ako obliekate drobcov v tomto pocasi von a co davate do kocika? Ja momentalne davam overalik na to zatepleny overal a v kociku ma zimny fusak ale vyberam ju vzdy spotenu. Mame pol roka, myslite ze uz mozem nahradit fusak len dekou?

moni244
13. mar 2016

@jaju_ska ved ked je spotena, treba vymenit fusak, alebo inac obliect, na to nepotrebujes zakladat temu, ale riadit sa dietatom

petulda333
13. mar 2016

@moni244 tak tak vela ludom chyba zdravy sedliacky rozum

moni244
13. mar 2016

@petulda333 a taketo temy, prispevku tu budu pribudat, ako sa bude oteplovat, je to tu tak stale pri prechode rocnych obdobi

jlp
13. mar 2016

Body, pancuchy, ponozky, hrubsi overal a deku. Alebo tensi overal a fusak - v tom pripade ju vsak casto nevyberaj. Riad sa dietatom.

sisaka
13. mar 2016

@jaju_ska zatepleny overal a fusak? Tak som dieta obliekala ked bolo -10! Ak Internet neklame tak na Slovensku mate +10, to je o 20 stupnov viac, ani sa necudujem, ze je dieta spotene....

kindervajicko
13. mar 2016

Ja tiez davam aj fusak aj overal a maly nikdy neni spoteny.

danuska24
13. mar 2016

Vcera bolo napr.u nas 5 stupnov, drobec ma 6 t, mal ponozky, body, teplaky, overal, tenucka deka, ked bolo chladnejsie tak ponozky, body,teplaky, hrubsiu mikinu a fusak. Ked vidim niektore deti do okola, co su starsie a ake su naobliekane pripadam si ako macocha.

moni244
13. mar 2016

@danuska24 nie si, moja takto naobliekana bola v kociku, ked bolo - 12 😉 pei takychto teplotach som uz zimny fusak nemala, len deku a nanoznik, inac aj tu vidim, zimne hrube fusaky, nanoznik a dieta ani nevidno

chiara189
13. mar 2016

@danuska24 presne tak som sa citila dnes ja maly ma 6m a mal body pancuchy teplakovy overal a teplakovu mikinu tensiu ciapku a vkociku deku..stretnem kolegymu s rocnym dietatom- zimny fusak nanoznik zimna bunda...

jaju_ska
autor
13. mar 2016

@sisaka ked ideme na prechadzku tak su styri stupne pocas prechadzky je aj jedenast a ak sa zastavim u mamy a idem neskor domov tak su tri. Tak ako neviem radsej sa spytam ako obliekaju ostatne mamicky

babatkoo
13. mar 2016

Moj ma 10 mesiacov a je obleceny takto - body s dlhym, mikina a bunda, pancuchy tensie, nohavice a capacky. Takto obleceny ide do fusaku. Ked fuka tak dam aj nanoznik. Som s nim vonku doobeda 2 a poobede 3 hodiny. Sedi alebo spi t.j. nehybe sa v kociku tak ako ja. Spoteny vobec nie je. Kazde dieta je ine. Ja tvojom mieste by som teply overal nedavala uz. Postaci tenka mikina a bundicka.

bubelko
13. mar 2016

@jaju_ska dieta sa kontroluje na zatylku, nie na rukach. ak je zatylok teply, je dieta ok.
co mas oblecene ty, ked ides von? tak presne tolko vrstiev das aj dietatu, plus ten fusak 😉 ak sa cez den otepli, mozes fusak pootvorit. ak sa zas ochladi, tak zas zavriet 😉
a mne v tom veku este poradila sestra na poradni, strcit v kociku ruku pod dieta - ak je pod nim studeno, je mu zima, ak je horuco, je mu teplo 😉

bonaqa2013
13. mar 2016

jednoducho. platí že dieťa má mať o jednu vrstvu viac ako maminka...

gretocka
13. mar 2016

@bubelko presne tak kontrolujem teplotu v kociku aj ja.... ked strcim ruku k telicku vo fusaku/pod dekou a ma tam prijemne teplo, tak mu je akurat... ak je tam chladno, treba obliect viac, ak je tam horuco a dietatko sa uz zacina potit, treba vrstvy ubrat....
Neexistuje ziadny presny rozpis, ze toto je malo a toto vela... treba prehodnocovat podla konkretnej situacie kazdy den nanovo....
A radsej nenaobliekat hned, mat este nejaku vrstvicku v zalohe na prioblecenie.

hrjanka
13. mar 2016

Ja som v prechodnom obdobi obliekala radsej menej + prechodny fusak, a v nakupnom kosiku som vozila teplejsiu deku, ak by sa ochladilo...a moja mala nebola nikdy spotena, riadila som sa zatylkom

ckatka
5. dec 2021

Záleží kde bývaš, čo vonku robíte a ako dlho, a aký to je overal. Môj nosil odkedy začal chodiť overal z Tchiba. Tenký softshellovy. A mohol sa po zemi valat. Keď prituhlo a bolo nula a menej, na spanie do kočíka mal hrubý overal z Lidla. Aj do snehu.
Overal mi príde super prakticky pre padajúce valajuce sa dieťa...nemám vôbec tendenciu ho okrikovat aby niečo nerobil lebo sa zamaca...je mi jedno nech sa hrá.