Ako odstrániť čokoládové škvrny z oblečenia?

monikapalo
23. máj 2011

Mile mamicky, odbornicky na skvrny 😀 , chcela by som sa opytat, ako riesite skvrny od kakaa, cokolady, alebo hocico ine na obleceni vasich deti??? Mame pekne veci, no tie skvrny mi lezu na nervy, neviem sa ich zbavit. Dakujem. 😉

sisaha
23. máj 2011

ono zalezi ako dlho ta skvrna na oblečku je...čím dlhšie, tym horšie sa odstraňuje. Ja používam z DM-ky žlčové mydlo (majú buď tekuté, alebo klasické tuhé). Nalejem, necham aspon 5 minut pôsobiť a potom v ruke vydrhnem. Väčšinu škvrn som takto odstránila..

dioliana1
23. máj 2011

Vanish alebo Ariel profesionál priamo na škvrnu a hned do pračky a aj do prania kus nalejem ak je viac flakatého...

cicuska
23. máj 2011

no mne uplne na skoro vsetky skvrny a na akykolvek druh oblecena aj na farebne uplne 100percent funguje zelene vedierko z DM drogerie najdes ho medzi praskami a je fakt dobre.Ja nechavam v nom pradlo aj dlhsie ako pisu ked je treba a v pohode doteraz zislo vsetko 🙂

nellina
23. máj 2011

cicuska ake zelene vedierko myslis?? ja pouzivam lanzu-mydlo na predpieranie, flaky vyperiem, no ked su tam dlhsie a uz su zaschnute nepomoze ani lanza..

didiana333
23. máj 2011

Ja používam z dedry Flackito...to sa nastrieka na škvrnu a preperieš v ruke,alebo v pračke operieš.Zatial mi s tým zišli všetky škvrny okrem mrkvy...tá je pre mna nezničitelná.... 😀

smejkoh
23. máj 2011

Necham cely den vyvesene na priamom slnku. Teraz je idealne obdobie, leto zacina, tak sup vecicky na slniecko 🙂

gumimaci
23. máj 2011

mne sa osvedcil perex- je vhodny aj na detske veci.
@smejkoh no ale asi len biele veci mozes nechat cely den na slnku... teda v pripade, ze so skvrnami nechces odstranit aj farbu 🙂

azarijka
23. máj 2011

mrkva mi nezisla ziadnym prostriedkom-neprostriedkom, uz som bola zufala a potom skusila vyvesit na slnko a za pol dna boli flaky prec, uzasne 😉
inak pouzivam PUER bieliaci prasok, je to ekoprasok na baze aktivneho kyslika a je fakt super alebo kokosove mydlo.

pe
23. máj 2011

mne sa tiez osvedcil ariel professional, je to taky gel, potriem nim skvrny, necham chvilu posobit, potom operiem v pracke na 40-ke.

ela2710
23. máj 2011

ahojky @monikapalo nas maly este nema spinave oblecenie, max od prikrmu, ale to ide normalnym detskym dole, ale ked mame spinave nieco my, tak vzdy nakvapkam na skvrnu vanish a po piatich minutach supnem do pracky a je to 🙂 mna by zas zaujimalo, ze cim sa da ,,rozcesat koberec, totiz sa nam take akoby zmolky spravili a nechapem od coho, a ani vytepovat ho neviem, uz som skusala aj vanish na koberce, ale ten zial nezabral 😒

evickapooh
23. máj 2011

suhlasim so sisaha-najlacnejsia a najucennejsia alternativa mydlo na pranie-ale nie hocijake existuje v DM speci mydlo[tuhe] na skrvny vola sa Gallseife -zlcove mydlo [znacka DM]-je super ucinny ja som uz vyskusala vsetko ale to je naj...odporucam!a stoji 1 euro-takze ziadna investicia ...napr ako tie oxi prasky za 6az 8 eur

sampo
23. máj 2011

aj nam zabera na vacsinu skvrn zlcove mydlo z DM, ale su skvrny, ktore sa nim este zhorsili - napr. od melona, tie som nevyprala uz nikdy. Zacina to byt kriticke uz aj s jablkovymi skvrnami, ale uplny "smrtak" je banan 😀 perex oxi je uplne nanic 🙄

renab
25. máj 2011

K prášku na pranie pridám 2-3 prášky do pečiva. Zatiaľ sa mi nestalo, že by nejaké škvrny nezmizli. Neviem, či to funguje aj na škvrny, ktoré boli predtým opraté, ale pri prvom praní škvrny funguje super.

traktor
25. máj 2011

noznickami? 😀 😀 ..ale nie..ak je fak, tak sa ho snazim odstranit hned...dam klasicku jar na riad, preperiem v rukach a potom normalne v pracke vyperiem..alebo dam ariel profesional, necham v tom namocene, preperiem v rukach a potom dam do pracky...zatial sa nam darí..

16kristina02
25. máj 2011

Ahojte, u nas zostavali na oblečení take mastne špinave flaky , hlavne na manželových bielich tričkách. máme asi rok práčku tak mi to bolo divne že tem je niekde usadena špina. Do pračky som naliala flašu octu, dala na 90 oprať utierky, čo pračku krasne vyčistilo. Flaky na tričkách som namočila a pretrela žlčovým mydlom, trochu oplachla a nechala tak cez noc, rano som pustila pračku z tričkami na 60 a nastruhala som tam ešte z toho mydla, ked sa pračka napustila, som ju vypla a zapla večre znova oprat na 60 a tričká su krásne biele a čiste. 🙂 Našmu drobčekovi periem jeho veci zvlašť v jeho prášku na 40, ked je nejaký flak pretirem žlčovým mydlom. Všetko sním zide dole. 😎

stanislavao
25. máj 2011

Ariel profesional. skvela vec. vsetko sa mi vyperie a biele pradlo este obelie. trosku, odhadujem 1,5 dcl pridam pri prani do pracky, ked napusta vodu, tak do prehriadky k prasku a ak je skvrna horsia, tak sa aj na skvrnu moze naliat. skutocne sa mi vsetko operie.

annie13
26. máj 2011

ja som mala strasne problemy dostat z tricka flak z pomarancoveho dzusu a poradili mi namocit na noc do avivaze s vodou ale dost avivaze a fakt vyslo
ale bezne pouzivam ariel tekuty, zelene DM vedierko a tekute zlcove mydlo

aj savo perex je dobre alebo domestos ten co je na toalety je aj na pranie ale tam treba dat velky pozor je agresivny

sakura77
26. máj 2011

na noc namocit do vody s rozpustenym vanishom(ale tym praskovym) a potom rano vyprat,vzdy mi zmizlo vsetko 😉

tosomja
26. máj 2011

tak ja používam vanish, ale netuším ako môžem "vybieliť" zosivené plienky, netuším, kedy sa mi zafarbili do siva, čo sa s tým dá ešte spraviť 🙂 hanbím sa za to, nové kupovať sa neoplatí, alebo budem musieť kúpiť nové? 😖

tortelinka
26. máj 2011

skus vela citronovej stavy a sody bikarbony do prania, pripadne ecover ma take ekologicke bielidlo

annaopialova
30. máj 2011

ahoj monikapalo ja pouzivam na biele len ariel profesional a som snim velmi spokojna ak aj nevyperiem na prvi krat tak na druhy urcite ked maly zamaze kosielku od niecoho tak to najprv v rukach preperiem aby sa skvrna nezazrala lebo nemam vzdy tu moznost dat to prat koli ze mam malo pradla do pracky

marfa999
11. feb 2014

Už som sa poučila, že mám skontrolovať všetko, čo dávam do práčky na 60-tku. Odnieslo to svetlozelené pyžamko, také pekné autíčkové, na ktorom ostala čokoláda asi natrvalo. Ďakujem za Vaše rady, budem skúšať, v tomto prípade sa však bojím o farbu. Zatiaľ som vyskúšala môj osvedčený trik na odolné škvrny - citrónovú šťavu, ktorú nechávam pôsobiť dve hodiny a potom v saponáte vyperiem . Dosť to pomohlo, ale nie celkom. Farba však ostala v pohode. Čo by ste na to dali Vy? Ďakujem.

myska67
5. sep 2015

Ja som dostala výbornú radu od mojej svokry, keď boli deti malé a nevedela som vyprať škvrny od mrkvy a jablka. Prádlo treba namočiť do mlieka (mlieko obsahuje nejaký enzým, ktorý pomáha rozkladať farbivo). Nechala som to pre istotu namočené 24 hodín (ale stačí vraj aj menej), potom som to v rukách preprala / prešúchala narýchlo len tak v tom mlieku a dala do pračky vyprať s klasickým práškom a škvrny mi zmizli. Teraz som si tak vyprala aj škvrny z riflí po čučoriedkach. Vyskúšajte. Na mastné škvrny mám klasické jadrové mydlo, alebo Lanza biele mydlo.

luciamic
6. sep 2016

@myska67 tiez teraz zvadzam boj so skvrnami od mrkvy, nevies mi prosim poradit - ma zmysel namacat do mlieka aj uz preprane flakate oblecenie? Dakujem 🙂

cloviecik4
3. jún 2018

Skúste Jar s vlhkými utierkami a pastou mne pomohlo 😇

dracikdrahosko
3. jún 2018

Ja na odstraňovanie škvŕn používam ariel profesional, denk mit žlčové mydlo a keď nič nepomáha, tak oblečenie s fľakom vložím do vody s pracím práškom denk mit buď ma biele prádlo, alebo na farebné prádlo (nie tekutý!), podľa toho, o aký typ oblečenia ide. A nechám to pôsobiť. Niekedy si to vyžaduje hodinu, niekedy menej, postupne to sledujem, či fľak vymyzol a keď nie, tak ešte nechávam pôsobiť. Denkt mit pracie prostriedky (DM) sú dosť silné prášky, preto vyberú väčšinu škvŕn a pomerne rýchlo, namáčanie nejakú dlhšiu dobu nie je ani potrebné. Mne sa veľmi osvedčili a nedám na ne dopustiť. Ani pracie gely DM nemusia byť zlé, no tie nie sú také silné ako prášky. A denk mit na biele prádlo sa mi veľmi osvedčil aj pri krvavých škvrnách, ktoré sú pri psoriáze bežnou záležitosťou☹. Doteraz žiadny prostriedok mi tieto škvrny nevypral a to som už vyskúšala skutočne všetko. Takže určite odporúčam🙂

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marfa999
18. jún 2021

@majanik - ďakujem za tip, mne neskôr poradila kamarátka Vanish v práškovej forme, čerstvo rozpustný v troške vody, škvrnu v roztoku nechám chvíľu, stabilné farby aj pol dňa, vyperie sa tak čokoláda, aj razítková farba...