Ako obliecť 5 mesačného chlapčeka von do kočiarika?

dzucky
21. máj 2014

Ahojte mamicky tak mam mensi problem neviem co malemu obliect v toto jarne obdobie do kociarika alebo sa chcem poradit s vamy mozno kazda z vas ma iny zvik obliekania momentalne kedze velmi sa mi pravdupovediac nechce vela toho natahovat maleu kedze sa dost nerad oblieka a tak ho davam ako sme doma v byte v nieakej supravicke tak ho potom supnem do tensieho fusacika no neviem mozno by som mala zvolit nieco ine budem rada ak sa podelite somno 🙂

sharlotta
21. máj 2014

Vseobecne plati, ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac, ako mas na sebe ty. Ak vonku spi(nehybe sa), prikryla by som ho este lahsou dekou. A ciapocka tensia.

moni244
21. máj 2014

a určite nie hrubé zateplené mikiny a svetre a štrikované čiapky, ja som dávala malej a to bola v takomto období ešte menšia - tenkú čiapku, polodupky, body, tenký svetrík a prikrytá tenkou dečkou. A už vtedy mi doktorka radila, žiadny kryt na vaničku a keď spinkala a fúkalo, cez vrch mala prehodenú plienku

lullu86
21. máj 2014

Je vonku uz dost teplo,fusak uz odloz. Staci mu body s dlhym rukavom a na to nejake tricko a ked ani vetrik nefuka,treba aj tricko odlozit 🙂 na hlavu ciapocku a na nozicky nejake tenke teplacky ci polodupacky....Netreba to s vrstvenim prehanat,aby sa nespotilo. A ked mi v kociku zaspinkal a boli sme niekde v lesiku ci v tieni, prehodila som cez neho letnu prikryvku,taku tenku....

marseillka
21. máj 2014

@dzucky o jednu vrstvu viac ako ty, resp. ako ty plus deka tensia alebo priklopkla z kocika. cize tensia ciapocka ked fuka alebo je necas, overal, body,teplacky ci polodupky, sveter abo mikinka. alebo ako na navstevu ponozky, rifle, tricko a na to este jeden vrsok. bodka. len nie babusenie a sto vrstiev. radsej dat deku ako sa ma spotit

brady1
21. máj 2014

a neni mu teplo však je teplo? bodyčko, tričko,nejake nohavice ponožky pripadne ak sa ti nezda tak prikryt tenšou dečkou 😉

dzucky
autor
21. máj 2014

@lullu86 dakujem za Vsetkym aj tebe takze myslis ze fusak mam odpozit no pravdupovediac pouzivame este ten zo simy ale vlastne pod nim nema nic len tu supravicku co sme domá v nej ponozzcicky , pod supravickou body s kratkym rukavom a ciapocku a ak je teplu tak ten fusak len rozopnem ale ako pises uz ho odlozim vlastne som sa to chystala uz skor len to pocasie niedey vie prekvapit aj to ze my sa neradi obliekame🙂)

dzucky
autor
21. máj 2014

@sharlotta dakujem pekne za nazor , a inak to myslis takto ako pises len bez fusacika?

sharlotta
21. máj 2014

@dzucky ano, bez fusacika 😉

dzucky
autor
21. máj 2014

@brady1 ano tiez sa mi zda tak ten fusacik zz musim odlozit a pouzivat lahsiu decku ,ale vlastne ak je teplo on fusaciku len lezi a inak je rozopnuzy samozrejme 🙂

dzucky
autor
21. máj 2014

@sharlotta dakujem takze teda staci len bodicko tricko aj svetrik? a polodupacky +ponozky a ciapocku?

sharlotta
21. máj 2014

@dzucky Dnes mal nas maly napr vonku teplacky, ponozky, body s dlhym rukavom a na tom este tricko s dlhym rukavom, nebol prikryty. Zajtra ma byt este teplejsie, tak mozno na body nejaky lahsi svetrik a nechat ho rozopnuty, pripadne aj bez svetrika, zalezi, ci budete v tieni, ci fuka, ci na slnku...

sisaka
21. máj 2014

byvas na Slovensku? vsak tam mate letne teploty! a vy tu rozmyslate nad fusakmi a svetrikmi. V takom teple tricko a v najhorsom dlhe nohavice, osobne by som siahla bez rozmyslania po kratasoch a urcite bez ciapky, jedine ak uz sedi, tak mozno nejaku so siltom proti slnku. Chudence deti, vsak sa musia varit 😝

euka210
21. máj 2014

juj, fusak nie. Ved je leto! Moj dnes mal body s kr. rukavom a dupacky, klobucik a aj to mu bolo v kociku teplo. 2 vrstvy mal len rano o 9h

cinkatko
21. máj 2014

hlavne to male nebabus do x vrstev. Opravdu staci o jednu vrstvu vic nez ty a vzdy mit po ruce nejakou deku (kdyby nahodou). Jako co ja tu vidam v uk, jak ty deti uplne navlecou - obvykle nejaci cernosi nebo indi a pod. Tak to je hruuza. Ja bych ty matky i vyfackala - pak jen vidim ty upocene tvaricky a je mi opravdu lito tech deti. Nejenom ze jsou navlecene, oni na ne jeste supnou tlustou deku a ten jaksetomurika plast proti desti. Rain cover tomu rikam 😀 A to jsou tu uz 20-tky. A ti anglicane zase naopak. V breznu, jak se tu clovek jeste kolikrat klepe zimou, jenom co trosicku vyleze slunce, oni uz detem kratase a tricko... Co si budeme povidat 😀 Pak ale jen clovek vidi plne cekarny nemocnych deti. Musim zaklepat, tuk tuk tuk, ze me tim svym chorym myslenim nenakazili ( doufam ), protoze jsem asi malou oblekala dobre. Za ceky jeji prvni rok nebyla ani jednou nachlazena, nepocitam jednou kdyz to chytla ode mne. Ale jen ryma a kasel. Nikdy teploty. Opravdu otuzuj trochu to male, at si zvykne trosku i na chladnejsi pocasi. 😉

lalaboo
22. máj 2014

no ja som este vcera videla dietatko v puncoskach! 😨 mne napriklad dcerka v tomto teple nezaspi v kociari v topanockach a ponozkach...musi mat hole labky 😀

ale fusak uz odlozit...mne dobre uz od minuleho leta sluzi tenka hackovana letna deka...ochrani pred vetrikom, pred slnkom, je lahka a nezabera miesto.

gumimaci
22. máj 2014

Moj maly mal v takomto obdobi 6m a nosil len body s kr. rukavom, ksiltovku a tenke gate, pripadne kratase, kratke ponozky a sandalky. Teraz ma tri a pol a do skolky isiel v kratasoch a sandaloch. 😀 niektore deti sme stretli v svetrikoch 😕 Rano bolo 22C, okolo obeda uz ma byt 28C, ved to su letne tepolty. Fusak uz mal byt davno zbaleny 😉

tilly
22. máj 2014

bodycko, dupacky alebo nejake lahke gate, ked zafuka, tak lahku decku, mozno tenucku ciapocku, ak fuka...
a pri kocikovani si zober do ruky knihu gramatiky pre ZS 😉

moni244
22. máj 2014

@sisaka a to je ešte dobrá, ja som včera videla bábätko tak 2 mesačné, neviem čo malo na sebe, ale na vrchu hrubú mikinu z ovčej alebo akej kožušiny a tie kryty na hlboké kočíky, čo sa používajú v zime na uržanie tepla zazipsované až po okraj a to skoro každý druhý kočík, moja v takomto období už bola v 3/4 nohaviciach, ponožkách a body s krátkym rukávom a to mala 4 mesiace

tilly
22. máj 2014

@moni244 ja som videla vcera dieta pod ciernym nanoznikom... a maminka sa cudovala, co je to dietatko take nepokojne... 🙄

mami.sk
22. máj 2014

môjho 5 mesačného syna som dnes obliekla takto - body s dlhým rukávom, tenké rifličky, ponožky a tenká čiapka 😉 vonku bolo 28 stupňov a preto som ho ani ničím neprikrývala 😉

dzucky
autor
22. máj 2014

@sisaka ano samozrejme uz sa riadne oteplilo no donedavna tu bolo take premenlive pocasie aspon tu u nas tak len preto som sa pytala ale teraz nieje co rosit aj som sa dnes zasmiala ze som sa na to tuto pytala a dnes taake horucavy ale troska pofukoval vetrik ale dakujem za nazor 🙂

dzucky
autor
22. máj 2014

@lalaboo ahoj dakujem pekne za milu reakciu no predstav si nas maly odkedy sa narodil (december)nema ani az oblecene puncosky 🙂 ale ako som pisala jednej pai len donedavna sme mali premenlive pocasie tak som nevedela co aa ko ale teray prisli horucavy a ta deka hackovana je tiez dobry napad my sme mali ale klasicku mensiu decku dnes 😎

dzucky
autor
22. máj 2014

@cinkatko Ahoj dakujem za reakciu no ano mate pravdu my to trosku pozname ak sme boli v UK vsimli sme si vela krat a zarazli napr. v obchodnom centre ako tie deticky babatka maju na voziku bose a bez tricka s dlhym ruhavom alebo svetrika a popritom bolo dost chladno a klima ako tam zvikne byt v tom obdobi ja som naprilad mala aj bundu a ak som videla to malicke juuj alebo na velkej vlakovej stanici ako fukalo ten prievan a par tyzdnove babo v kociariku len v bodikoch s kratkym rukavom a bez ciapocky no my sme sa triasli z toho prievanu to by som povedala ze je to trosku prehnane a takto otuzovat tak mam z tamad taketo mensie spomienky 🙂

edvelyn
22. máj 2014

@dzucky tak neviem zimny fusak tu pises...neviem kde byvas ale nam teplomer ukazuje 26stupnov...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
virivka
22. máj 2014

@dzucky Mam sice o rok starsieho, ale dnes spal na obed v kociku na balkone, v tieni a mal len kratke tricko a plienku a zakryty dekou🙂

tiumen
22. máj 2014

my sme tiež decembroví a dnes som dala malému von bodinko s krátkym rukávom, tepláky a ponožky tenké.a samozrejme čiapku aby nemal prievan..

elliah
22. máj 2014

Svagrina a kamoska maju 2-3 mesacne babatka a mali kratke bodynka a gatuse a prikryte tenkou deckou....to je idealne v takomto pocasi.....noj nazor

elliah
22. máj 2014

@moni244 preboha.....

dzucky
autor
22. máj 2014

@tiumen Ahoj napodobne aj mi sme takto dnes mali tenku supravicku a letnu ciapocku so siltikom 😎