Ako často sterilizovať fľaše a cumlíky?

24. mar 2024

Citim sa ako neschopna ;( o mesiac mam termin a ja neviem ani taketo zakladne veci. Ako často sterilizujete cumlíky a fľaštičky?

pribinak
24. mar 2024

Niekto raz za týždeň, niekto raz za 2 týždne. Das so hrnca vodu, das zovrieť a pridas umyté cumliky a fľaše. Hotovo

autor
24. mar 2024

@pribinak ďakujem, takže nemusím tak robiť po/pred každym použitým? 🙈 fakt sa citim ako neschopačka že neviem take veci, revem tu už hodinu že asi budem neschopna matka

pribinak
24. mar 2024

Nie nemusíš. Možno budeš dojčiť a fľašku nebudeš ani potrebovať

autor
24. mar 2024

@pribinak ďakujem veľmi pekne. Verim v to, len ja som ty, že chcem byť na všetko pripravená, aj keď viem, že to nehrozi

nikiki29
24. mar 2024

Ja som sterilizovala každý deň.

kvetinka1918
24. mar 2024

Vyvaram raz za týždeň bohaté stačí

angeli121212
24. mar 2024

Kašli na to, neplač kvôli tomu ja som tiež chytala paniku a dali sme to neboj 😊😂 inak mňa tu ukrižujú ale ja som teda niekedy vysterilizovala až po mesiaci. Mala som saponat na fľašky a cumle a tym a horucou vodou som ich samozrejme drhla ale sterilizovanie nič moc no 😂

zuzanka.zuzu
24. mar 2024

novorodencovi keď som mala čas - ideálne raz denne, reálne raz za 2-3 dní 😀 neskôr už podľa potreby, to zistíš

banalu
24. mar 2024

Kupila som si sterilizator, tu na bazosi za par €. Po pouziti odsavacky ci flase som to hned umyla, dala tam, zapla a tam to cakalo do dalsieho pouzitia, ak som "pomiesala" umyte a vystreilizovane, tak som ho zas zapla.
Sterilizator bol a je urceny na uskladnenie flias a cumlikov (v nasej domacnosti). Preto isiel aj dva krat do dna ked presla na UM v 3-4 mesiaci.
Tak nam to vyhovuje.

andrea_82
24. mar 2024

Ja som sterilizovala na zaciatku po kupe a potom uz ovela menej oproti vsetkym, ktore tu pisali. Max. som na par minut zaliala vodou z rychlovarnej kanvice. Poriadne som poumyvala alebo dala do umyvacky riadu a stacilo. Nic malemu nebolo.

misana84
24. mar 2024

Aj ja pred každým použitím

pinkgirl
24. mar 2024

Mala som sterilizator do mikrovlnky a podľa potreby som veci sterilizovala, kľudne aj denne. Zabralo to len pár minút. Fľaše aj sterilizator boli od rovnakého výrobcu, všetko mi v ňom sedelo.

marth16
24. mar 2024

Každý večer vyčistim fľašky a zalejem vriacou vodou. Za to na cumle si spomeniem raz za mesiac 😁 uvidíš nájdeš si v tom systém. Dieťa z nevysterilizovanej falasky neumrie 😉

autor
24. mar 2024

Ďakujem za všetky rady baby 🙂

pinkgirl
24. mar 2024

A trochu sa ukľudni😉 zbytočne sa trapiš a stresuješ dopredu. Keď budeš mať bábätko pri sebe, uvidíš že ti starostlivosť pôjde.

autor
24. mar 2024

@pinkgirl no veru, snáď to tak bude, keď mi napadne x myšlienok, čo ešte neviem a nemám šajnu o niektorých veciach vobec, tak sa hneď vystresujem 🙈😔 ja som mega zodpovedný človek a na všetko by som chcela byť pripravená, no viem, že tu sa to nedá 🙏 ale už sa nevieme dočkať❤️

pinkgirl
24. mar 2024

😁 všetko bude v poriadku😊. Materstvo sa nedá naučiť, inštinktívne sa budeš riadiť, za pochodu učiť - tak to funguje celé generácie. Akurát, že dnes je toľko pomocníkov, že to zvládneš oveľa ľahšie. Hlavne si uži dieťatko.

jhalena
24. mar 2024

Tato je super vec parny sterilizator aj so susenim, mozes v tom uskladnovat aj flasky a potom neskor sterilizovat hryzatka a zubne kefky. Pozri si nejaky bazarovy, ale aj s funkcoiu susenia.
https://www.philips-eshop.sk/elektricky-parny-s...

autor
24. mar 2024

@pinkgirl ďakujem krásne za podporu❤️❤️❤️

111marika
25. mar 2024

Fúha, keď to tu tak čítam. Mam druhé dieťa, bude mať 1rok, fľašky umývam obyčajne s jarou, sterilizovala som presne 1x pred 1vym použitím. Pri prvom dieťati možno raz za 2 mesiace. Žiadny problém s tým nebol 🙂

domka222
25. mar 2024

@111marika však? A keď vidíš, čo všetko vedia dať do úst, tak len umytá fľaša je oproti tomu luxus 😂

111marika
25. mar 2024

@domka222 však to 🙂 a ako 4,5 mes bol 3 dni v nemocnici, fľaša len v horúcej vode umyvaná a nič sa nestalo.
Takže hocijaké sterilizovanie aj nesterilizovanie je v poriadku 🙂