Aké veľkosti a koľko kusov pre májovčiatko?

4. jan 2021

Baby čakáme prvé bábo, má sa narodiť začiatkom mája..... Po koľko ks oblečenia asi treba.. Rozmýšľam ze 50 asi ani kupovať nebudem, a 56 a 62 koľko? A co... Dupačky, body, teplacky, podbradníkov?? .... Ja nemám šajnu 🙂

kristina2015
4. jan 2021

Malé bábätko sa tak neuspini ja som mala asi 10 ks body ,pančušky 5 ks ,3 gate nejakú mikinu ,čiapočky atď pre väčšie dieťa už treba toho viac . Lozenie,kŕmenie ...fľaky diery ajajaj😁

kristina2015
4. jan 2021

Moc nekupuj dieťa rýchlo rastie o pár mesiacov budeš 😉😁😁

mia_von_prag
4. jan 2021

56 veľkosť nosil syn asi 2-3 týždne, 62 - 68 nosil 2-3 mesiace a od 4 mesiacov 74 😁
Najviac bude špiniť body. Máš sušičku?

Ja som absolútne nevedela, čo nakúpiť a mala som toho strašne veľa. Niekde som sa dočítala že 10 ks toho a 10 toho... Blbosti.Dupacky som vôbec nevyužila, body bolo praktickejšie.
V máji uvidíš aké bude počasie, ale dieťa bude aj tak v perinke.
Sprav si nejakú základnú výbavu z 56: 3ks overal na noc, 3ks body s dlhým rukávom, 2 ks tepláky, 3ks ponožiek. Čiapky 56 boli strašne malé, ani sa mu nezmestili na hlavu, to som ich mala asi 6...
Uvidíš podľa potreby, čo ti chyba a dokupis, ale skôr už smerovať na veľkosť 62. Z tej 5ks dlhé body, 5ks krátke body, 3 ks overal na noc, 3-5 ks tepláky, 5ks ponožky. Čiapky 2 ks 62. Ostatné by som počkala. Podbradníky sme na začiatku ani nevyužili, až keď začal jesť. Najviac sa mi osvedčili z drogérie, čo sa dajú umývať. Bavlnené boli tak špinavé, že leteli do koša.

evaachesa
4. jan 2021

Syn mal 3800g a 50cm a na moje prekvapenie mu bola 56 veľká. Veľkosť 50 nosil cca mesiac. Do pôrodnice som brala len 56tku na presun domov a bol v tom utopený 😅

ildiko36
4. jan 2021

Ešte počkaj s nakupovaním.Stačí v aprili keď približne budeš vedieť velkosť bábetka.
Moj syn sa narodil 4430g a 56.č bolo male😅..Moja mama musela skočiť kúpiť nejake veci 62.č v čom sme ho zobrali z nemocnice.

anjelicek26
4. jan 2021

Moji su jun a nosili 56ku do 6 tyzdnov... narodili sa zo 49cm a mali dost pod tri kila. 50 ku sme tiez vyuzili prve dva tyzdne. Moji nosili prevazne pyzamka, take tie celotelove overaly s nextu, kde sa zakladali rucicky, aby sa neposkriabali, pod tym podynko, ine nic, bolo teplo, ked sa zatiahlo, prehodila som lahku deku, mali par lahkych bavlnenych ciapociek... vela toho fakt nepotrebovali.

alikal
4. jan 2021

moja mala 3,8kg ked sa narodila, na konci maja, cislo 56 nosila mozno iba dva tri tyzdne, a hlavne boli take horka uz ze vacsinu casu bola iba v plienke na holo doma, akonahle sme na nu dali teplaky mala uplne mokre vlasky, takze sme vynosili minimum, svetriky a podobne vobec. akoze nieco si kup ale neprehanala by som to s tou najmensou velkostou

simona92101
4. jan 2021

Zalezi ake velke sa babatko narodi,ci bude vela grckat,obcas sa prekaka-vytecie bokom..mala som asi 10 bodyniek vel.56,dcerka sa narodila s vahou 3.5kg,ale kym sme prisli domov tak schudla,cize je bolo vsetko velke,tak som asi 5ks mensich bodyniek kupila. O 2 tyzdne uz jej boli kratke 😀 mala som asi 6ks polodupaciek,pyzamka asi 5 ks.taky tensi overalik do vajca a kocika,latkove plienky mali u nas velke vyuzitie,cize tych bolo asi zo 10ks.ciapocka 2ks,asi 3 pary rukaviciek,ponozky asi 10 parov.tensiu aj hrubsiu decku.a ako rastla tak som postupne dokupovala.aj sme vela dostali,aj ked prevazne nevhodne veci 🤷‍♀️

waity888
4. jan 2021

Ahoj , máj je super mesiac, nebudeš musieť babušiť. Ja som mala opačnú skúsenosť, môj sa narodil o trošku skôr a bol taký malý, že aj veľkosť 56 bola obrovská. Takže by som kúpila pár kusov 56 ,pár 62 a uvidíš,objednas aj on-line. Ako bolo spomínané vyššie nám sa veľmi osvedčili Lindex tie overaly na zapínanie, ľahúčko sa ti bude bábätko do toho na začiatku obliekať a dá sa aj zahnúť ak by bolo veľmi veľké. Čiapočky by som kúpila Max dve , bude máj a teplo 😊 Na leto sa nám osvedčili len také body na širšie ramienka. Kúp radšej menej a dokúpiš čo bude treba 😊

kocere
31. jan 2021

Ahoj🙂 áno, je to trochu výzva na nič nevyhnutné nezabudnúť. Zároveň je veľa vecí, ktoré nie sú nevyhnutné, ale veľmi pomôžu. Je dobré si všetko spísať a postupne si odškrtávať. Môže vám pomôcť tento praktický zoznam https://etipy.sk/zoznam-zakladnych-veci-potrebn...