Aké veci a v akých veľkostiach mám zaobstarať pre dvojičky?

mamickalisticka
30. dec 2020

Ahojte maminky dvojičiek. Som v 22tt a pomaly zaobstaravam vybavičku.. Neviem na ktoré číslo sa mam zamerať a kolko toho.. Mam nejaké veci po synčekovi od veľkosti 50 ale on z nich celkom rýchlo (cca 2 mesiace) vyrástol... Neviem ako je to s 2kami..či treba viac menších alebo stačí sa zamerať na 62 veľkosť.. Pripadne či všetko kupovať dvojmo alebo stačí balenie 5ks bodikov, keďže mam nejake veci po synovi.. Prosím poraďte čo ste využili (rodim cca koniec marca, apeil)

solemami
30. dec 2020

niekolko mensich veci - menej ako 50 a zvysok mozes dokupit ked sa deti narodia. nase ked sa narodili tak mali 51 a 52 cm. takze tie uplne male velkosti som ani raz nevyzila. ale nikdy nevies kedy sa narodia. tak radsej pre istotu maj aj mensie aj normalne

leamax
30. dec 2020

ja som mensie, ako 50, nemala. moji sa sice narodili v 34tt, ale ten dlhsi mal uz vtedy 49cm (mensi len 44cm) a tie vecicky im tiez boli za cca 2 mesiace male. a vsetko som radsej kupovala dvojmo, zakonite sa zaspinili vzdy naraz, takze som ich musela obidvoch prezliekat. ale tak nemala som nic po starsom surodencovi. tak asi podla toho, kolko toho mas odlozene

ukulela
30. dec 2020

@mamickalisticka zacni aspoň 56kou. 62 sa mu zdá už vela. Teda pre body. Dôležité je, aby prvá vrstva aspoň sedela. Ak sú vrchné dupacky/tepláčiky väčšie to nevadí. Máš aj sušičku, či len práčku? Podľa toho sa zariad. Ak aj operies každý deň, ale budeš sušiť von, tak potrebujesoblecko tak na 2-3 dní. A rataj hádam minimálne 2 x prezlečenie. Toho body bude treba asi najviac ....

sterea
30. dec 2020

Ja som mala nakúpenú najmenšiu veľkosť 56, nad menšou veľkosťou som ani neuvažovala. Bolo im to väčšie, ale na druhej strane vyhrnula som rukávy, dlhšie dupačky nevadili, veď boli aj tak v perinke. Narodili sa s váhou 2,4 a 2,5kg. Keby sa náhodou narodili s váhou pod 2 kg, tak aj tak budú najskôr v inkubátore a budeš mať čas nakúpiť menšie oblečko.

sterea
30. dec 2020

A pamätám si, že kamarátka pred 20 rokmi malej dala len košieľku, svetrík a nožičky zabalila do plienky a tak ju strčila do perinky. V najhoršom som sa aj tak dá.

zuzap33
31. dec 2020

@sterea pred 20 rokmi... 🤦‍♀️Keď som bola v pôrodnici pred 15 rokmi a jedna mamička toto urobila, že plienka na nohy a perinka, sestrička zavolala doktorku a otecko musel ísť domov po body a dupačky. Dnes sestra ešte osobne zapne dieťa do autosedacky

leamax
31. dec 2020

@zuzap33 ja som rodila dvojky pred 6 rokmi a predstavte si,dali im len kosielky,plienky a od hrudnicka dole boli zabaleni len v bavlnenej plienke a v zavinovackach.nechceli ani aby sme im dali nieco ine.a to sa narodili predcasne,na konci oktobra

zuzap33
31. dec 2020

@leamax môj mladší sa tiež narodil predčasne koncom októbra, išli sme domov v novembri a ani by ma nenapadlo ho dávať len v košieľke a plienke. Bol v perinke, v body, bavlnené nohavičky a svetrík.

zuzap33
31. dec 2020

@mamickalisticka oblečenie 56 syn nosil asi tri týždne potom už 62, keďže budeš mať dvojičky, tie sú menšie, kúp z najmensieho po 2 ks niečo lepšie na návštevy dr a ostatné niekde z bazáru. Do roka vymenia štyri čísla oblečenia

lucia147852
31. dec 2020

Tak moja dcéra bola veľká 53 cm a 4200g ale 62 jej bola veľká. 56 mala len kratucko ale proste preskočiť sa nedala. U dvojičiek by som určite 62 nezačínala. Ako radili. Zopár najmenších a zvyšok sa dokupi

maja367
31. dec 2020

Dcérka sa narodila 2900g/49cm a keď sme odchádzali domov mala 2600g a kupovala som oblečenie 50 a aj to jej bolo ešte trošku veľké. 56 veľkosť sme nosili keď mala 3 mesiace.

ukulela
31. dec 2020

@zuzap33 no ja som rodila pred 2 a 6 rokmi a v pôrodnici balili do perinky deťom nôžky do plienky tiež. Iné je na vonka, ale doma stačí v perinke. Ak teda deti perinky tolerujú.

leamax
31. dec 2020

@zuzap33 ved jasne,ze nie na cestu domov.to som ani nepisala.ale v nemocnici boli tak,ako som spominala

mamickalisticka
autor
31. dec 2020

Ďakujem vám všetkým za reakcie 🙏