Aké sú najlepšie cumlíky?

21. júl 2023

Aké sú najlepšie cumle a aké mám brať do pôrodnice ?

Vôbec sa v cumloch nevyznám chcela by som nejaké kvalitnejšie 😊😊

mima1608
21. júl 2023

Moja dcérka vzala len cumel od Lovi (skúšala som aj Canpol, Bibs, Mam). Celkovo sú vraj Lovi najlepšie prijímané u kojenych detí. A ešte som počula dosť chvály aj na Dr Browns značku, ale neskúšali sme zatiaľ ☺️

autor
21. júl 2023

@mima1608 ďakujem a kúpim ich normálne v lekárni alebo niekde inde ? 🙂

autor
21. júl 2023

@mima1608 a prosím treba ich vyvárať ? 🙂

nikaeli
21. júl 2023

Je to od dieťatka k dieťatku.. počas tehotenstva som nakúpila všetko od Aventu. Dcéra bola kojená vyše roka, fľaše som vôbec nepotrebovala a cumlíky odmietala všetky zaradom, až si vybrala MAM. Keď som čakala syna, kúpila som MAM cumlík a fľašu žiadnu 😉 cumlíky nechcel žiadne, absolútne žiadne. A keďže som pri ňom mala mliečka pomenej, museli sme ho dokrmovať a tak sme vyskúšali všetky možné fľaše. Preto to netreba s nákupom počas tehotenstva preháňať 🙃 ak už kúpiš, určite treba vyvariť.

autor
21. júl 2023

@nikaeli a vyvára aj fľaška ? Lebo ja kojit nebudem bude od začiatku na UM 🙂

vani190493
21. júl 2023

@nikaeli akoby si písala o mne. 😉

jankalukasova
21. júl 2023

Mám tri deti a každému sadol iný dudlik. Prvá dcéra mala MAM, synček sa vzhliadol v dudlikoch Lovi (inak loví je "exkluzivnejšia" verzia alebo rad od Canpol...). A tretia dcérka nechcela nič a nakoniec sa vzhliadla v značke bibs. 🤷
Nikto Ti nepovie, ktorá značka ( a či vôbec) sadne Tvojmu bábätku.

autor
21. júl 2023

@nikaeli a normálne v hrnci či si treba kúpiť sterilizator ? Alebo stačí len cez kanvicu ?

kris_tin257
21. júl 2023

Obom mojim deťom bola značka ukradnutá každý cumel prijali 😀 pri staršom som ale od jedného roka kupovala bibs lebo sme ich dostali a už v nich pokračovali a malý má z nich spodné zuby "vtlacene" dnu čiže pri druhom dieťati som kupovala ortodonticky cumlík

zuzinka888
21. júl 2023

My sme mali "150" cumlov, vsetky znacky, tvary.... nechcel nic. Potom som v jednom balicku nasla kaucukovy- taky ten starodavny hnedy- nepekny. Dala dom ho starsej dcere na hranie pre babiky. Ona ho v nestrazenej chvili dala synovi a ten si spokojne dudkal a dudkal. Potom sme vymenili za silikonovy.

jakubkoanjelik
21. júl 2023

Našej dali v nemocnici celosilikónový Avent a iný už vôbec nechcela. Najhoršie bolo , že jej ho pri prepúšťaní vzali a nedali sa kúpiť 🙈. Z pod zeme som vyhrabala dva kusy.

zuzanka.zuzu
21. júl 2023

KAUCUKOVY bibs, silikónové sú tvrdé, kaucukovy pripomína bradavku 😀

bluemoon24
21. júl 2023

Pokud bude dite na UM koupila by jsem sterilizator. Ja jsem ze zacatku (tak do 3m) sterilizovala po kazdem pouziti (mozna zbytecne, nevim 😅). Mela jsem od aventu. Syn mel flasky od suavinex (zero zero variantu) z aventu zvracel proudem a prijal pouze suavinex cumliky. Bohuzel tohle dopredu vedet nebudes 😅 dite si vybere samo.

mima1608
21. júl 2023

Vyvarila som prvýkrát v hrnci vo vode. Odkedy začala vrieť, tak 10-15 minút. Úplne na sekundu som nestopovala. A máva ich Pepco (aj teraz sú v letáku v akcii, len samozrejme u nás už vypredané) a má ich aj DMka, aj Dr Max aj Andrea shop... Len všade sú dostupné len online. Čiže ja väčšinou objednávam z Dr Max, tam je doručenie Packetou zdarma ☺️

mima1608
21. júl 2023

@kris_tin257 Bibs sú vraj tvarovo najnevhodnejšie, čo som počula a čítala, takže som rada, že dcérka ich odmietla. Vraj dosť krivia zuby.

miimss
21. júl 2023

@mima1608 áno na predporodnom kurze som tiež dostala takú informáciu že bibs sú najhoršie cumle ake môžu byť. Či už tvarovo alebo že v nich pleseň sa vo vnútri robí. Nám bol odporúčaný curaprox a veru som s ním nadmieru spokojná.... Neskôr ho dieťa keď idú zúbky používa ako hryzatko z opačnej strany.

majlo1234
21. júl 2023

Tvarovo teda Bibs absolutne nepripominaju bradavku. Tiez som ich kupila skrz reklame a boli na prd.
Co sa tyka vyvarania, uz sa predavaju aj cumle so skatulkami do mikrovlnky, das vodu a prevaris v mikrovlnke. Nemam vela skusenosti, len v porodnici som mala, ake bolo to super jednoduche

struhanka
21. júl 2023

Curaprox.

petamich
21. júl 2023

ked uz tak idealne nech sa chyti na nejaky ortodonticky napr. Curaprox, MAM, Avent, Lovi, nas akceptoval len Bibs a v 1.5 roku sme to museli riesit, lebo sa mu robil obluk, tym ze to je neortodonticky a mal ho sice iba na spanok ale rak spi to dieta dlho suma sumarum, tak zuby zacali ustupovat dudlu, nastastie pochopil, ze bud MAM (kupili sme supreme) alebo ziadny a akceptoval to napokon a zuby sa mu rychlo spravili, akoze zubarka vravela, ze ak ho zbavime dudla do 2-2.5 roka este v pohode, ze tie zuby sa daju doporiadku ale teda zlakla som sa tak radsej takto

MAM maju skatulku do mikrovlnky, takze nevyvaram len sterilizujem

lenkakravcova
21. júl 2023

U nás šli tiež len MAM symetrický, a co sa týka fliaš tak MAM a Avent Natural. Dcéru dojčím, keď treba fľašku alebo cumel tak z týchto berie.

timea301196
21. júl 2023

Ortodonicke - Avent, loví, dm, Elodie…
Bibs je čistá gýčovka a absolútne nevhodná na tvar zubov

nelca0510
21. júl 2023

Dcéra mala Lovi. Teraz sme dostali babylove,ale uvidíme,čo bude chcieť.

sapetka
21. júl 2023

Nipp

pettom19
21. júl 2023

Ja som vyskusala len Nuk space cumlik ortodonticky, kedze sa mi pozdaval najviac, syn ho hned pekne prijal a odvtedy mame len tieto, ine som ani neskusala. Maju skatulku na sterilizaciu v mikrovlnke, je to na nezaplatenie. Cumel strcim do skatulky, nikde sa mi nevala, nezaspini, takze je to dobre aj na odkladanie, netreba navyse kupovat obal.

kris_tin257
21. júl 2023

@mima1608 presne ako píšeš, my to máme odskúšané na sebe 😊

anavixy
21. júl 2023

Hlavne nech je plochy, obzvlast teda uz ked bude mat dieta zuby, takze ziadne krasne bibsy 😏 aj ked tusim aj oni by mali robit ortodonticke. Ja som zo skusenosti s detmi v rodine rovno isla na MAM a iny sme ani neskusali. Hlavne nech je malicky. Malicky z kazdej strany lebo tie obrovske medvedikove dudle do ktorych vie clovek strcit aj prst to nejak nechapem preco ludia detom davaju 🫣
Co sa tyka sterilizacie tak urcite prvych par mesiacov streilizovat/vyvarat, v zasade to je jedno, ale ked si kupis sterilizator (ci uz elektricky alebo len do mikrovlnky), usetris si kopec roboty.

janka_21
21. júl 2023

Pri prvej dcére som nakúpila dudliky snáď všetkých značiek, prijala len MAM. Tak isto aj fľašku, keďže od 2 mesiaca bola na UM.
Pri druhej dcére som už bola poučená a kúpila hneď MAM dudlík a neskôr aj fľašku. Malá má 18m a dudlík používa iba na spinkanie. Čo sa týka vyvárania/sterilizácie tak obom deťom som fľašky a dudliky sterilizovala do roka. Kúpila som si sterilizátor do mikrovlnky.

tosomja
21. júl 2023

Všetky tri deti mali MAM cumlíky. Vyvarala som prvýkrát a menila som po každej chorobe. Kvasinkach v puse, potom podľa potreby. Najlepšie je mať dva a viac a meniť, lebo u niektorých detí je potom peklo s tým, že nechcú nový, keďže prvý vycucajú 🙂

jakubkoanjelik
21. júl 2023

@anavixy presne na ten medvedikovy naučili dcéru v nemocnici 😂 tam to pchali všetkých bábätkám. Cumeľ väčší ako dieťa a vidíš cez neho až do žalúdka 😂 a iný nechce ani keby čo bolo

autor
21. júl 2023

@janka_21 a aký je rozdiel medzi sterilizáciou v mikrovlnke a v klasickom sterilizovači ? 🙂