Aké prvé topánočky?

surama
6. júl 2022

Ahojte, ake prve topanocky odporucate? Ake mate skusenosti? Moj maly bude mat o par dni 10 mesiacov a zatial sice chodi len popri nabytku, ale chcem si uz teraz urobit prehlad a popozerat nieco, lebo ked pojdem na nejaku predajnu, tak zase zistim, ze chcu len predat a realne to nie je dobre... Dakujem za vase tipy 🙂

lienka9
6. júl 2022

@surama za mna zn. wanda-slovensky vyrobca.mali by byt pevne v clenkoch a na viazanie.maju v predeti.sk alebo priamo na ich stranke som pomerala a objednala.

surama
autor
6. júl 2022

@lienka9 Dakujem, pozriem 🙂

zenazaba
6. júl 2022

Na tie uplne prve kroky Freyco https://www.freycoo.sk/139-topanky-pre-deti-s-k...
Ale len na von, dnu urcite len na boso.

natalala
6. júl 2022

@surama ja som malej kupovala prve topanky az ked samostatne chodila v priestore a boli znacky froddo. Urcite by som nekupovala topanky s pevnym clenkom a na viazanie 🙈 tu je celkom pekny clanok k prvym topankam, vyber druhu, kedy ich kupit a su tam aj spomenute znacky https://www.modrykonik.sk/staram-sa-o-dieta/detska-obuv/

panda21
6. júl 2022

Prvé topánky by sa mali kupovať, až keď dieťa dokáže prejsť samé, zastaviť, cupnut si, postaviť sa a ísť ďalej. Určite by som šla do capaciek alebo barefoot. A doma iba na boso, stále 😊

katka281
6. júl 2022

@surama my sme tiez zacali znackou wanda. Presne tie, co pise aj lienka9 😊 su velmi lahucke, bola som spokojna.

a_andrejka4
6. júl 2022

No v prvom rade sa musis rozhodnut ci chces ist cestou batefoot alebo klasickymi spevnenymi topankami 🙂 my sme BF a neviem si vynachvalit. Dalej musis zistit typ nožičky, nart atd atd

surama
autor
6. júl 2022

@a_andrejka4 Nebranim sa ani BF, maly ma dost vysoky nart, takze zatial ani neviem, ako by mu sedeli bezne 🙂 Len pomaly chcem zacat pozerat 🙂

surama
autor
6. júl 2022

@panda21 Otazka nebola kedy mu dat topanocky, ale ake topanocky 😉 Ved som pisala uz v uvode, ze si chcem urobit prehlad, kto ake odporuca, ake ma skusenosti.

misinka0611
6. júl 2022

Najlepšie topánky s mäkkou podrážkou za mňa. Dieťaťu sa aj lepšie chodí ako keď ma nejaké lyžiarky. Značka sa nedá radiť, musí sa to vyskúšať keďže nevieme akú ma novú, či širokú, úzku, normálnu či ma normalny nart, alebo vysoký. Od toho sa odvíja výber značky. Do kočíka je to viac menej jedno keď potom dieťa len leží na deke alebo sedí v kočíku / je na rukách. Moja 13 mesačná ešte topánky na chodenie nemá, keďže sa nepustila ešte chodiť a teda skúšať jej potom budem topánky keď sa pustí. Chodí len popri nábytku. Teraz je super v lete že stačia ponožky pre nechodiace popr. holá noha 😄

Odporúčam stranku Ježkov Bežko tam je aj prehľad na akú nohu aká topánka sedí. Pani majiteľka si dáva záležať aj na meraní.

panda21
6. júl 2022

@surama a ja som odpísala že capacky alebo barefoot. Ja ti môžem napísať, že môj mal little blue lamb, keď on mal širokú nohu a stredný nart. Ak bude mať tvoje dieťa úzku nohu a vysoký nart, tak mu napriklad LBL, old soles, dd step, frodoo nesadnu. Ak bude mať širokú nohu, tak mu zasa nesadne protetika bf rada, určitá rada dd step..

enoula
6. júl 2022

Take aby boli lahke, ohybne, netlacili.. preto treba pomerat dlzku, sirku aj vysku priehlavku a potom pozerat topanocky... Ja som za BF, je veľa znaciek, aj jednotlivé znacky maju rozne rady podla typu nozky...takze asi i nepomoze pisat konkretne. Mozes precitat alebo navstiv predajňu s bf, kde aj poradia
https://www.stastnenozky.sk/barefoot-topanocky-...

surama
autor
6. júl 2022

@misinka0611 Jasne, teraz ho tiez davam na boso 🙂 Moj bude mat o tyzden 10m, ale vidim to tak, ze do mesiaca bude chodit, lebo on vsetko zacal skoro robit...tak si chcem uz teraz popozerat, ktore napr. znacky su kvalitne, overene atd. Nech nekupim potom nejake nevhodne. Tu stranku pozriem, dakujem 🙂