Aké papučky pre aktívneho chodca?

iveta2692
4. jan 2021

Milé maminky, aké papučky odporúčate pre aktívneho chodca, ktorému sa priveľmi potia nôžky, ponožky nevyhovujú. Ďakujem pekne 😊

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enoula
4. jan 2021

Kozene capacky, aby noha dychala.. a pozriet zlozenie ponožiek, mozno by som skusika tenké merino, co najmenej umeliny to chce

simona92101
4. jan 2021

Otvorene papucky rak.obut tenku ponozku

hanka_se
4. jan 2021

@iveta2692 Zalezi co chcete pre svoje dieta - ci barefoot, kedy sa nozicka vyvija prirodzene a spravne, alebo tvrdu klasiku, ktora mnohokrat ani len nerespektuje tvar detskeho chodidla - mavaju uzku a zagulatenu spicku. Klasicke papucky (napr. rak, renbut, nebf protetika) mavaju navyse podpatok - vyvysenie pod patou, ktore dietatku pri stati meni tazisko (ako napr. zenske topanky na podpatku) a dieta zle naslapuje, skracuje sa achylovka.... Tvrdy opatok - cast poza patu, ktory nasledne dieta nuti do zleho W sedu.
Všetko zalezi, ktorým smerom sa chcete uberat. Ak netreba, doma by som papucky vobec nedavala, ak mate pocit studenej dlazby alebo na navstevy ci tak, volila by som skor capackovy styl pripadne sandalky ako maju tikki, baby bare.... Ja tiez sijem rozne 🙂 to su kozene. Ale na trhu je aj vela bf papuciek latkovych - jonap, beda, ef, protetika barefoot....

andreatytler
5. jan 2021

@iveta2692 Nasmu malemu sa od narodenia tak potili nohy ze pizamo mal na tych slapajach mokre a normalne mu aj smrdeli ako dospelemu cloveku. Ked bol na boso mal nohy studene ako zaba.
Ked mal asi 8 mesiacov, isli sme na fyzioterapiu a terapeutka povedala ze dietatko musi byt na boso aby sa naucil spravne stvornozkovat (vytacat prsteky dohora a nie krcit do vnutra) a hlavne pre chodzu je dolezite byt na boso. Vravela som jej o tom ake ma studene nohy a ze ochorie ale ona vravela ze neochorie. Vyskusali sme. Uz ma 13 mesiacov a je 5 mesiacov na boso a nohy sa mu prestali potit a nema ich ani studene a nikdy nebol chori. Je to totiz velmi dobra forma otuzovania.

iveta2692
autor
5. jan 2021

@hanka_se ďakujem pekne, určite chcem, aby sa nozicka vyvíjala tak ako má. Pozerala som značky ktoré ste spomenuli. Celkom sa mi pozdávaju Beda, len keby boli ešte viac otvorené.
Nenasla som však také papučky barefoot aby boli čo najviac otvorené koli poteniu nožiciek. Poznáte také nejaké?

hanka_se
5. jan 2021

@iveta2692 toto vam presne neviem povedat, vsetko aj zalezi od rozmeru nozicky. Ja sijem len celokozene capacky, sandalky, takze dcerka komercnu znacku este nemala, co sa tyka papuciek. Do skolky jej robim sandalky, bo sa jej tiez potia nozicky. (takyto styl)

iveta2692
autor
5. jan 2021

@hanka_se naozaj krásne, ste veľmi šikovná. Škoda, ale ze sú kožené veľmi sa nášmu malému v kožených potia nožičky. Keby boli bavlnené tak ich hneď kúpim

hanka_se
5. jan 2021

@iveta2692 dakujem, ved prave, ja len kozene :-/ Janka Golhova (toto topanocky na fb) sije myslim zo satkoviny, ale tusim len na styl klasickych capaciek. Potom fakt jedine komercne znacky ale uz teda podla rozmerov

iveta2692
autor
6. jan 2021

@hanka_se skúsil pozrieť 😊 keď som hľadala na internete najviac ma zaujali Rak papučky s otvorenou špičkou, vravím si, v tých sa nozicka potiť nebude. Popis majú celkom fajn, píšu ze sú ohybné a ten opatok není až taky veľký, keď pozerám. Myslite ze sú naozaj také zlé?

hanka_se
6. jan 2021

@iveta2692 opatok - to je poza patu. Podpatok - pod patou. Pri malych detoch je aj milimetrovy rozdiel zly ☹ podrazka musi byt rovna. Vacsina tie klasické raky a podobne, ma velmi vysoky podpatok ☹ Ale všetko je na vas 🙂

nikazuz
6. jan 2021

Ak sa mozmem opýtať, tak prečo ponožky nevyhovujú? Ja som malému dávala len ponožky na doma s protišmykom naspodku....

iveta2692
autor
6. jan 2021

@hanka_se aha jasne 😊 rada si dám poradiť,
Pri konkrétne týchto mi neprišiel ten opatok veľký, či?
https://www.prezuvky.sk/inovativne-papucky-s-ot...

iveta2692
autor
6. jan 2021

@nikazuz no stále si ich dva dole 😁

hanka_se
6. jan 2021

@iveta2692 ten klin posobi aspon na 2-3mm podla fotky. Netusim aky je v reale. A aj opatok - spevnenie poza patu mi pride tuhe. Ale ako vravim, nazivo netusim
Nemaju tam navyse fotku zospodu, aby bolo vidno tvar spicky, Rak mavali gulatu, viem ze sa snazili o ciastocne bf, ale nesledovala som to. Uz ked, pozrite tieto, spicka vyzera celkom ok, treba sa zamerat na rozmery, nie len dlzku, ale najma sirku chodidla. Tieto maju podrazku rovnu, ci nie je zbytocne tuha netusim. Ja som na bf cca 4 roky, dcerka 5 rokov a ja si neviem vynachvalit 🙂
https://www.barefootky.sk/kategoria/milash/mila...

iveta2692
autor
6. jan 2021

@hanka_se ste milá, dobre ste mi to vysvetlili. Takže spevnenie za pätou nemôže byť príliš pevné? Pamätám si niekedy pred pol rokom lekár vravel, ze pata ma byt spevnená. Tak teraz neviem, čo je pravda. Tieto konkrétne inovativne raky sa mi na rozdiel od tých klasických prídu o niečo lepšie mne sa zdá ze opatok je menší.
Noo tieto co ste poslali vyzeráju dobre. Myslite, že by som do nich mohla vložiť nejakú tenkú bavlnenu stielku? Lebo čítam ze sa nemôžu prať a tak neviem ako by som čistila ich vnútro, ak by boli predsa len spotené. 😊

hanka_se
6. jan 2021

@iveta2692 ak dieta nema problem, nemalo by mat spevnenie, ani zbytocne tvarovanu klenbu. Ortopedi radia stale to iste, kedze su plateny aj za odporucanie a predaj protetickych pomocok 🙂 Ja som dcerku zacala tiez obuvat klasicky, klasicke rak papucky. Odmietala, isla rovno na styri a nechcela v nich chodit. Az naboso alebo len v kozenych capackach. To uz mala 15mesiacov. Najprv nosila alternativy bf, v 3 rokoch presla uplne na bf. Aj von len capackove. Mala valgozne clenky, boli sme aj u ortopeda a kazal co najviac naboso, a vlozky vobec, kedze detska nozka sa vyvija do (tusim) 6-7 rokov. Jasne, ak je nejaky vazny problem, prip. hypermobilita a podobne,je to ine, tam treba pocuvnut lekara. Ale ak dieta nema vazne diagnozy, nechala by som to na prirodu. Dnes ma skoro 7 rokov, clenky krasne, klenba tiez. Cize aj na nej vidim, ze to ma vyznam 🙂
Stielky do papuciek veru neviem, ci by tam nelietali. Moja dcerka doma papucky odmietala vzdy, cize mavala len protismykove ponozky alebo uplne bosa

iveta2692
autor
6. jan 2021

@hanka_se ďakujem za vysvetlenie 🙂 určite zvolíme barefoot. Čítala som si aj o poškodení achilovej päty. Načo rizkovat s Rak papučkami a ich opatkom. Iné barefoot s vyberateľnou stielkou nepoznáte? Ja som našla aj značku fare, poznáte ju? Veľmi pekne ďakujem 😊

hanka_se
6. jan 2021

@iveta2692 fare su na sirsiu nozicku. Mame od nich len topanky flisove, bo dcerka ma zas uzku patu a pekne jej sedia. Doteraz nosila topanky jonap, ale uz vyrastla z poslednych cisiel. Ak ste na fb, su tam rozne bf skupinky a mamicky by podla rozmerov nozicky isto viac poradili. Ak by ste mali zaujem, dam vam link. V jednej skupinke robia aj poradenstvo
https://m.facebook.com/groups/617354305284369?g...

iveta2692
autor
6. jan 2021

@hanka_se ďakujem pekne 😊 Určite sa pozriem na fb. Veľmi ste mi pomohli, prajem všetko dobré 😊

jarnajar
6. jan 2021

@iveta2692
@hanka_se milash sú celkom dobré, úplne rovné a podrážka je po rozchodení ohybná, myslím, že porovnateľná s barefoot. Pätu majú mierne spevnenú. Ale sú na úzku nôžku.

hanka_se
6. jan 2021

@iveta2692 dakujem a aj vam vsetko dobre

iveta2692
autor
6. jan 2021

@jarnajar aha no a ako zistím, ci je nozka úzka? Sú nejaké normy? Milash ste mali, máte skúsenosť potí sa v nich nozicka?

andreatytler
6. jan 2021

@iveta2692 Ja by som pocuvala dietatko... kedze si dava dole ponozky, chce byt na boso... na nozkach a hlavne chodidlach maju obrovske mnozstva hmatovych buniek, ktore nefunguju ak su topanky a aj ponozky ich blokuju. Dieta potrebuje citit a ohmatat nerovnosti zeme a vsetky povrchy (hrbolaty koberec, hladku dlazbu, hunatu kozusinu) bosou nozkou.

dadus_ka
6. jan 2021

Nic 😁 nas chodi stale bud bosí alebo len v ponožkách. Mame keramickú dlažbu, v izbe a v obývačke malý koberec

jarnajar
6. jan 2021

@iveta2692 sú nejaké normy, na e-shopoch s barefoot obuvou bývajú kalkulatory, no nechápala som to, vychádzali divne. Potom sme mali poradenstvo na fb Stastne nôžky a vsetky odporucene topánky boli na užšiu nohu a naozaj aj sedeli. Čiže odvtedy viem. No v prvých mesiacoch sa to môže meniť, myslím, že ako začínajúci chodec mala širšiu capku, to potvrdili aj v obchode
pri kúpe úplne prvých topánok, no potom sa jej inak preformovala. K poteniu - dcére sa v milash nepotia, no jej sa aj tak málo potia, nemá k tomu sklon. Čiže k tomu sa neviem úplne vyjadriť.
Ale je pravda, že ak to malému nevadí, tak môže aj bosý. Pod nami susedia asi slabo kúria, lebo podlaha je fakt v zime brutal, dcéra má hneď ľadové nohy a mala aj zapal močových ciest, čiže sme na zimu zvolili papučky. No keď sa oteplí, zase pojde na boso, ak bude chcieť.

iveta2692
autor
7. jan 2021

@jarnajar ďakujem vám, takže len sledovať. Na eshopoch veľkostne tabuľku. Presne, aj my mame teraz taky problém v pánelaku pod nami nikto nebýva takže sa tam nekuri, dlažba je studená, po chvíli ma studené nožičky aj keď sú hrubšie, naviac ponožky nemá veľmi rad po chvíli ich dáva dole.