Aké máte skúsenosti s cestovnou postieľkou?

luciferkax
22. jún 2012

Ahojte. Mám na vás otázku, mám 16 mesačného drobca, často sa cez obedný spánok, ale aj v noci budí na to, že si buchne hlavu o postielku pri pretáčaní na brucho, alebo ž e sa zasekne medzi palicami s nohou. Skúšala som to riešiť "hniezdom", ale nie je to vhodné, pretože cez den ked sa hrá, tak lezie pomedzi to a postielku, a tak isto zistil,, že ked sa na to postaví, tak je ovela vyššie a skúša vyliezť. Premýšlala som,ž e by tento problém možno vyriešila cestovná postielka, tá sieťková. Používate ju na normálne spanie? vyspí sa tam bábo? KEby som dala matrac z našej pôvodnej postielky? a čo tá z JYSKu? Zdá sa mi pekná, aj stabilná, a za dobrú cenu?

anjelicek26
22. jún 2012

@luciferkax - ked je mu jeho postielka mala, treba prestavat na velkacsku... Cestovna postielka nie je vhodna na dlhodobe spanie, nie je tam vhodny madrac. A madrac z beznej postielky tam podla mna nezmestis. My sme v 1,5roku dali obom velku postel.

luciferkax
autor
22. jún 2012

@anjelicek26 čo ja viem, rozmery sú tie isté, tak mateac by mal vojsť. Na velkú postel si ho netrúfam dať, on je schopný pri spaní spadnúť aj z manželskej postele (v spánku sa vela prehadzuje a ak zsití, že si nemá na či e brucho položiť hlávku, tak v spánku hladá dalej :D D: navyše je dosť "živý", keby sa zobudil tak by mi utiekol :/

keiko33
22. jún 2012

My mame cestovnu postielku pre mladsiu dceru, kedze starsia spi este v klasickej drevenej, lebo pocas spanku pendluje po postielke, ma 3,5 roka ale sa ju este bojim dat na velku postel aby nespadla. Niekedy su to doslova gymnasticke prvky. Do cestovnej sme dokupyli klasicky madrac do detskej postielky (kedze ten z posielky je tvrdy ) bez problemov sa tam vmestil, takze s tym by nemal byt problem. A co sa tiky postielky, pozri aj na net, niekedy najdes aj lacnejsie a v lepsej kvalite, ked su v akcii. A pri cestovnej postielke je aj to vyhoda ze je tam otvor na zips, teda aspon v tej nasej, ked bude vacsi moze vyliezat sam cez otvor a nemusi nebezpecne preliezat a cestovnu postielku vyuzijes aj na cestovanie, preto sme ju kupyli aj my.

xenicka13
22. jún 2012

zalezi aj na dietati, ci si zvykne na novu postielku 🙂

riska
22. jún 2012

@luciferkax ja som mala ten isty problem s dcerou, v noci neuveritelne cestovala po postielke, buchala sa o tyčky, čo ju samozrejme budilo...hniezdo mi vždy odtrhla, proste odviazala šnurky....spanie v normalnej posteli neprichadzalo u nej do uvahy, určite by som ju našla niekde pri výťahu 😅 tak sme kupili cestovnu postielku, dali sme do nej "normalny" matrac a odvtedy je pokoj 😉 teraz ma 2 roky a určite tam ešte nejaky čas pobudne, kým sa odvážime ju dať do klasickej postiele 😉

kaja73
22. jún 2012

@luciferkax moj spi v cestovnej uz takmer rok a je uplne SUPER 😉 -matrac tam ma s normalnej postielky-je to presne ten isty rozmer- a nebucha sa,dokonca sa lubi posedacky pohojdavat a perovat o tu sietku a tak sa aj sam vie uspat-aj na noc,aj cez den a aj v noci ak sa zobudi-je vdaka tomu uplne samostany a to do 15m spaval so mnou v jednej posteli-preve pre to buchanie sa do drevenej postielky a neschoponost sam sa uspat.
Teraz je to uplne pohodicka-je tam ako v bavlnke-ja mu este cez okraje davam poslelnu plachtu-z kazde strany-jeho rozpyloval a vyhlad z postielky-takto to mo ozaj ako hniezdo ,ktore doslova miluje. 🙂 ma tam aj macika a svoje milovane handricky.
Velka postel pre neho tak skoro nehrozi-on strasne cestuje pcas spanku a potrebuje mantinely. Ma 2 a pol roka.

luciferkax
autor
22. jún 2012

@xenicka13 hádam hej, zavesím oblúbené hračky a je to 🙂 🙂 🙂

poleva
22. jún 2012

@luciferkax my sme dali na postieľky paploniky,a buchaniu odzvonilo

luciferkax
autor
22. jún 2012

ako paploniky? nechááápem :D :D

mummy01
22. jún 2012

@luciferkax my spavame v cestovnej od narodenia a mame tam normalny matrac.Ja som mala totiz pri dcerke taku istu skusenost a tak ked sa syn narodil kupila som hned cestovnu.Len treba dat pozor aby bola konstrukcia pevna a po spinkani treba dat matrac von aby sa vysusil ak sa ti dietatko viac poti.

jespera
18. júl 2012

@luciferkax moja dcerka bude mat v novembri 3 roky, ked mala cca tolko co tvoje babatko prevratila sa a spadla z drevenej postielky, odvtedy do nej nevliezla. Zacala som ju davat do cestovnej narychlo sme to museli poriesit a vysledok, spi v nej doteraz. Novu postel ma kupenu - sada na nu prach, nechce v nej spat. Odkedy spi v cestovnej - nebudi sa - lebo je to makke - neudiera sa ako v drevenej, a tiez som tam mala aj vankuse, aj paplony aj hniezdo ....rano vsetko rozhadzane a v noci plac - budenie sa...atd...
Takze odkedy spi v cestovnej - spi lepsie, dlhsie, bez problemov. Moja je sirsia a trosku kratsia ako klasicka drevena postel - takze matrac mi tam z drevenej nevojde, a ten co tam je - je len molitan, ziadna vyhra na spanie..neviem ci je to spravne, ale ona na nu neda dopustit...

luciferkax
autor
18. júl 2012

@jespera mne vošiel al z postielky a na jeden kraj som naskladala deku, lebo cestovná bola širšia 🙂 🙂 🙂

hradnapani
18. júl 2012

baby, ja vam zavidim, ze vam deti spia v cestovnych postielkach. moj syn ich doslova neznasa a zaspi tam len od totalneho vycerpania, takze dovolenky a pobyty u babky su horor. Vadi mu to zasustanie, ked narazi na tu sietku alebo tu sustakovu latku, na to je schopny sa zobudit kedykolvek. ach jaj...

jespera
18. júl 2012

@luciferkax moja postielka ma dlzku 104 a matrac z klasickej je 120...takze ju nezazipsujem, proste je sirska a kratsia....

jespera
18. júl 2012

@hradnapani to je pravda - zvuky tie cestovne vydavaju vselijake, ja tiez zasnem ze mojej slecinke to nevadi a ta je velmi citliva na zvuky....

luciferkax
autor
18. júl 2012

@hradnapani MôJ ZAS KED sa budí, tak obvykle škrabkal drevo, teraz škrabká sieťku malými nechtami, z čoho ja mám vnoci zimomriavkvy..ale jemu to očividne nevadí :D :D

lucya89
13. aug 2012

nasa mala tiez spi v cestovnej postielke ... ma tam klasicky matrac a pohoda.. v drevenej sa nedokazala vyspat lebo sa strasne prehadzovala... a do postele by som ju este nedala asi by spadla... teraz budeme mat dalsie babo a riesim co a ako ci kupit dalsiu cestovnu postielku ci ako to vyriesit...