Aká veľkosť oblečenia sa najviac vynosí do roku dieťaťa?

diaa88puppe
17. jan 2017

Ahojte, co myslite ake cislo oblecenia sa najviac vynosi do toho prveho roka ? 56,62 ? kupovat skor vacsie alebo ...🤔

luci74
17. jan 2017

skôr 62 ako 56

eeffka
17. jan 2017

@diaa88puppe zopar kuskov a to naozaj 2-3 - 56 a potom 62/68
ak sa ti narodi standardne velke dieta 56ku pomaly ani nevyuzijes, ale je dobre mat v zalohe.

elzena2
17. jan 2017

Tak moj sa narodil v lete, 51 cm a 3500g a prve dva mesiace potreboval 56-62/68. Potom nosil 3 mesiace 74ku. Teraz v polroku je mu dobra 80tka a niektore znacky/strihy stale 74. Kamaratka ma rocne dieta a to tiez nosi 80tku. Je to velmi individualne.

dismonika
17. jan 2017

Ahoj, mne sa narodil synček s mierami 51 cm a skoro 4 kg. Kým sme prišli z pôrodnice mal 53-54 cm o váhe ani nehovorím 🙂 Veľkosť 56 sme ani nevyužili, všetko sme posunuli. Prostredná dcérka sa narodila s výškou 49 cm a číslo 56 nosila asi mesiac. Najstaršia dcérka sa narodila ako 49 cm, no tiež rástla rýchlejšie a bola tučnejšia ako prostredná, tak sme veľkosť 56 nosili asi iba 2-3 týždne.
Kamoškin malý sa narodil s mierami 56 cm a 6 kg (cirárskym) a kvôli nejakým komplikáciam boli v pôrodnici ešte mesiac. Už keď odchádzali nosil veľkosť 68 a plienky veľkosť 3. 🙂
Je to fakt individuálne, no radšej by som mala doma viac kusov vo veľkosti 62 ako 56 (z 56 iba zopár ks - ako body, pyžamko a nejake polodupačky).

jancika889
17. jan 2017

Ahoj nam sa narodila 54 cm a 4140g velkost 50 sme ani neobliekali 56 mala asi 2 tyzdne 62 do 2.5m a teraz ma 68 uz pomaly machystam 74.takze asi 74-80 lebo potom uz babatko tak rychlo nerastie.urcite nekupuj vela kusov je to zbytocne oblecies 2x a je male 🙂

tyelde
17. jan 2017

Moja sa narodila 51cm, prvý mesiac nosila 50tku,potom ďalší 56tku a teraz už vyše 2 mesiace má 62/68, niektoré začínam vyraďovať a niektoré jej budú ešte aspoň 2 mesiace, ak teda nezmení tempo rastu... Čiže ide presne podľa veľkostnej tabuľky

slavka1811
17. jan 2017

mne sa mala narodila so 45 cm.takze trosku trvalo pokial sme sa vyhupli na 56, ale ptm to slo jak strela...62 nosila velmi kratko a teraz sme na 68 .bude mat 6 mesiacov,tak snad aspon nejaky ten mesiac este tato velkost bude postacujuca

marosinecko
17. jan 2017

To je individuálne,každé dieťa rastie iným tempom. Môj keď sa narodil mal 51cm,nosil hneď 56,a teraz má 71 cm a nosí 74, niektoré aj 80/ 86 a oblečie pár aj 68.. 😉

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe Ono to sa takto pausalne neda povedat. Ale radsej mat väcsie ako mensie, ak by bolo vsetko velke, mensie sa da dokupit vzdy, ani z domu nemusis vyjst. Objednas na nete a do dvoch dni to mas doma.
Nasa najmladsia mala miery: 50 cm a 2790 g, ma teraz presne 18 mesiacov a stale je stihla, nikdy nebola tucnucke babätko, zato je dlhana.
Tiez som mala len jednu 50tku body a dupacky a vsetko 56 a vyssie. Vsetko jej bolo velikeeee. Dokonca aj ta 50tka. Takze som objednala 50tky z Nextu. Anglicke mam vyskusane, ti siju mensie, cize ked jej bola nemecka 50 velka, anglicka 50 jej bola super. A nosila to dost dlho.
V roku nosila podla vyrobcu 74 ale hlavne 80tky. Teraz uz 92, zopar 86tiek ma este. A uz mala oblecene aj 98cku. Vysukat trosku rukav a v pohode.
Ono poradim ti, nekupuj zbytocne do zasoby. Ani neskor, nevies ako ti dieta bude rast. Niektore deti rastu priebezne cely rok, niektore dlho dlho nic a potom naraz aj 5 cm. Nasa copana 74ku takmer preskocila. Mala len par kuskov aj to boli strikovane saticky od svokry, ktore nikdy nenosila ako saticky a mala ich teraz na Vianoce oblecene ako pulover k rifliam 😀

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viktora26
17. jan 2017

moj mal 54 cm a 4200 g ked sa narodil a obliekol len prvy tyzden 56.. teraz ma 3.5 mesiaca a ma uz len 74 niektore 68 ale tych je malinko

bienennest
17. jan 2017

U nas sa v prvom roku najdlksie nosilo oblecenie velkosti 68/74. Takisto 62 nosili par tyzdnov. Je to ale individualne a kedze nevies ako rychlo ti bude rast radsej nenakupuj az moc dopredu inak sa ti moze stat ze ti to nebude pasovat k rocnemmu obdobiu a tie veci aj tak nevyuzijes.

yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe ved Nemesis ist po obchodoch. Kludne z pohodlia domova objednas na nete. Kup si body po 2-3 kusky 56 a 62jku, ostatok ako pyzamko overalove atd moze byt kludne aj väcsie, das ponozky a bude to drzat. Ak sa ti narodi drobatko, vravim, 50tka sa da dokupit aj cez net. Sadnes si, objednas z Japitex, Next atd. a mas to do dvoch dni doma.
Inak, Japitex sije dost uzke body, cize super na dlhe ale stihle babätka.

ukulela
17. jan 2017

@diaa88puppe ja som mala jedem komplet "slavnostny" 56 do porodnice a obliekol ho este na nejake prve dve-tri poradne. potom uz 62. 56 nosil cca mesiac. mal 54 centi a 3800 g. ono je dobre mat aspon 1 ks cislo akurat ako spoddnu vrstvu (ak je babo male tak v 62 bude mat holy krk, velky vystrih, bude mu fucat ...
ja som 50 nekupovala nic. to je ozaj pre male mimina s malou porodnou vahou. 56 je podla mna standardna zacinajuca velkost ...
mne napr dlho vydrzali z lidlu veci - dvojcislo 62/68. z nich presiel plynule na 80ku (74 som kupovala minimum potom)
takze na tvojom mieste by som si kupila ked nie jeden set (body, kabatik,dupacky v 56) aspon jednu sadu bodyniek v 56. osvedcili sa mi body s prekladom - zapinanie dopredu, nie natahovanie cez hlavu.
a teda hrubsie vrchne veci som standardne kupovala prvy rok nie kazde, ale kazde druhe cislo. overal mal 68 a dalsi som kupila uz 80. 68 mal na konci jesene a s 80 vydrzal az do jari .

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
17. jan 2017

@ukulela Lidl ma v porovnani s inymi vyrobcami väcsie veci. Prve veci z Lidl mi kupila mama (ja v DE do Lidl nechodim) a to velkost 62/68 a tie mala mala fakt dlhoooo. Ono je to z Lidl nejak vsetko väcsie.
Teraz napr. do 86 ju uz takmer nenapracem, 92ka na dlzku super (na sirku sa tam zmesti 1,5 krat) a lyziarske gate z Lidl jej na Vianoce na dovolenke 86/92 velke boli.

Ono treba fakt poskusat, lebo v tych velkostiach sa ani boh nevyzna.

yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe moja je tiez zijem v DE a to uz takmer 2 desatrocia. Nehovor, ze nepoznas Next, to nie je "nasa", t.j. SK znacka.
Ked zijes v DE, tak praveze v DE nekupis poriadne nic. V DE ludkovia frcia bezne na CA a HM, co je som na ne alergicka. Mix roznych (a hlavne lepsich) znaciek najdes v Kaufhof, Karstadt a potom v speci obchodoch s detskym tovarom. Tie si musis vyguglit, lebo su väcsinou zasite v nejakej bocnej ulicke.
Ja objednavam hlavne z intenetu, mam uz za tie roky pre 4 deti moje oblubene a tiez overene znacky a viem si zariadit aj to vselijake cislovanie, co je fakt mis mas.

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoqui
17. jan 2017

@diaa88puppe ahoj, radim nekupovat vopred ani do zasoby. Uvidis, ake velke babo budes mat, kazde babo ma ine "proporcie" a taktieu kazda znacka/vyrobca trochu ine velkosti. My sme mali 56 a na zaciatku nam boli velke takze sme dokupili mensie oblecko lebo ja nemam rada ked sa mala "straca" v obleceni a musi mat zahnute rukavy az po laket 🙂 Dnes kupis aj v nedelu vecer hocico pripadne su eshopy (ale to by som si ja osobne netrufla pokial nepoznas velkost danej znacky). My mame rok a nosime nohavice a bodicka 6-9 mesiacov z Nextu, briti siju vacsie veci, takze to kupujem ja mensie. Takze napriklad nohavice 6-9 mes som vyuzila od aprila a je januar a su stale dobre 🙂 zalezi aj od strihu, tieto su take pudlove, obtiahnute rifle by som urcite uz nenasukala 🙂 ja radim pockat a kupovat priebezne, uvidis ktore znacky najviac babatku pasovat a ako rychlo bude rast.

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
17. jan 2017

@iaa88puppe- ano, v lidli maju detske veci len v akciach, treba vystihnut. a tiez su tie lidl velkoasti vacsie, ako napr tesco, alebo h&m ... ja som mala v hlave, ze lidl shitny obchod, ale s tymi detskymi vecami som od nich spokojna. body, tricka, teplaky, pyzama .... pancusky sa trochu vygajdaju, tie zas beriem z tesca 🙂

diaa88puppe
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoqui
17. jan 2017

@yanni mala som pocit ze v dE je biedny vyber oblecenia pre deti ale ako citam nebolo to zdanie 🙂 musim uznat ze v bratislave mame omnoho vacsi vyber a krajsie veci...to iste aj v luxemburgu a v italy, france detto. Mne sa tie ich veci nepacia, bud moc na styl hippies alebo princeznickovsko-burzuazne 🙂
Ale kedze na kazdom kroku je CA som zistila ze ich bodicka super sedia mojej malej lebo je stihla a tie body su uzsieho strihu...
@diaa88puppe mne sa novorodenecke oblecenie pacilo od slovenskeho vyrobcu "antony", maju kvalitnu bavlnu a biela farba. Ak stihas urob si este vylet na SK a nieco pokup. Skus NEXT ale ten v de iba eshop. Maju pekne bodicka pyzamka a kvalita je dobra, maju pekne dizajny

yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe ja v DE do Lidl nechodim nakupovat, obcas mi kupi mama nieco a kedze som s tymi vecami bola spokojna, tak som objednala. Nemecky Lidl ma aj online shop a tam casto uz aj pozlacnovane veci, aj ked Lidl uz aj tak je lacny.
Problem v Lidl je, ze to ako vravis, maju Angebote. Cize musis sledovat letak alebo kuk online, co prave bude v akcii tento/buduci tyzden. A potom sa tam nahrabu same Turkyne a Arabky a ty uz nezozenies nic. Cize je lepsie objednat ako sa tam prehrabovat.
Ja som takto teraz objednala zimne veci pre malu na dovolenku, kedze momentalne zijeme v teplych krajoch, tak na tie dva zimne tyzdne to staci. Lacne a dobre, mala overal a lyziarsku bundu a oteplovacky odtial a podsite nohavice a rolaky a super. Na buducu zimu jej to aj tak bude vsetko male, tak za tu cenu to je ako zadara.

A co sa tyka skusania. Tak babu hadam nic navliekat v obchode nebudes. To akurat tak kuknes, mozno prilozis. Ale nic viac. Väcsie deti samozrejme mozu skusat, nasi chalani, ak potrebujem nieco speci, napr isli sme na velku rodinnu oslavu a tam uz potrebovali neico slavnostne, tak sme isli po obchodoch a nohavice museli natiahnut, lebo to uz sa neda len tak objednat a ked bude velke, ved dorastu, ked male vratim. TO muselo hend pasovat. Ale pre mimca sa kupuje lahko.

A inak, mame dve letne deti (julove), takze nekupuj zbytocne velmi teple veci, ak bude v maji chladno, strec deculo do fusaka (dostat aj prechodne alebo all in one), fusak vyuzijes este dlho.
A nejaka ta hrubsia bundicka ak by bolo zima sa da dokupit.

yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe
http://de.nextdirect.com/de/
Next je britsky vyrobca, tu mas nemecku stranku. Od 20 E dodavaju zadara, pride to do 2-3 dni.

yanni
17. jan 2017

@momoqui hm zaujimave: Ja mam zas skusenost, a to kupujem mnozstvooooo anglickych zanciek pre 4 deti od babätka po Teenie, ze Briti siju mensie. Next minimalne o cislo väcsie, tak isto Mothercare.

yanni
17. jan 2017

@ukulela presne to site som si aj ja myslela, ze jeeezis mama, nekupuj nijake oblecko v Lidl. A keby dala na mna, tak neviem o super veciach. Takze body a teplaky a tiez overalove pyzama a v ca. novembri som sama v Lidl objednal, tiez uz hore spominane zimne veci a spokojnost nadovsetko. mala sa vyvalala v Rakusku v sneho a nikdy sa jej nic nepremocilo. Takze asi, pokym bude este takto rychlo rast, ostavam pri zimnych zvrskoch verna Lidl.

yanni
17. jan 2017

@momoqui ano DE je hrozne, co sa tyka detskeho oblecenia. kamenne obchody takmer nemas. Akurat topanky su top.
CA a HM ja obchdzam na mile. Pre malu som sice mala tiez body z tych najmensich cisel, tiez je stihla, ale potom som presedlala na next, mothercare a mamas & papas.
Inak takmer vsetko co v DE kupis, nie je nemecke. Ja uz takmer len objednavam.

yanni
17. jan 2017

@diaa88puppe mytoys.de, babywalz.de, babymarkt.de (top), windeln.de (nakiki.de), babyone.de (tem mas aj kamenak), toysrus.de (tiez je aj kamenak) a potom outlety ako limango.de (top), brands4friends.de.
Velmi odporucam jako-o (online aj kamenak), super kvalita a veci takmer neznicitelne.
Gap sa da do DE tiez objednat, dovoz od 50 E zadarmo.