Aká veľkosť cumlíka Avent natural je vhodná pre trojmesačné dojčené dieťa?

hanaxxx
16. dec 2021

ahojte,
3 mesacneho syna kojim, ale zaroven mu niekedy dam mlieko z flase (niekedy aj niekolko vecerov za sebou, mame na to svoje dovody). Nema s tym zatial problem, stale sa radsej koji a dufam, ze mu to este takto vydrzi aspon do polroka (ak prestanem vtedy kojit, tak sa uz nezblaznim). DOteraz sme pouzivali cumlik na flasi c.1., teda pre novorodencov. Rozmyslam, ze ako su vlastne robene tie cumle, ze preco vlastne nemaju len jednu silu prietoku, taku co sa najviac podoba prietoku z prsnika, lebo vsak prsnik sa nemeni ako dieta rastie. Nerozumiem teda preco je rozny prietok pre novorodenca, pre 1mesacne babo atd a ci mu mam kupit cumel s vacsim prietokom, alebo ho nechat na tom najmensom. ak tomu rozumiete, moze mi to niekto vysvetlit? 🙂

ivetamigalova
16. dec 2021

@hanaxxx ahoj 🙂 podľa mňa sa treba riadiť babatkom. Vyhovuje mu aktuálne používaný cumel? Tak nemen 🙂 moja ma napríklad skoro 5 mesiacov, a pije z mensej dierky ako by mala. Vadi jej keď jen ide mliecko rýchlejšie. Sama spoznáš na babatku ze je treba cumel vymeniť na vacsi