Zelené/nezrelé hrušky

osky
19. sep 2024

Tento rok je vela hrusiek.
Ozaj obsypane stromy.
Horucavy sposobili,ze z jedneho stromu uz Zimne! Hrusky dozreli a zjedli sme ich.
Druhy strom vsak hrusky este zrele nema-nomalne ich zbierame az koncom novembra.

Moj problem-hrusky padaju.
Su velke,zdrave,pekne.ale zelene.nejedle.
Nie take,ze o par dni by dozreli...
Alebo teda....co by ste mi poradili?
Je ich vela a vyhodit ich mi je velmi luto...
Vlani nebolo jedinej hrusky.
Da sa nejako docielit,aby predsalen dozreli?
Alebo,dali by sa zavarit,prip.inak vyuzit...
Aspon trochu...

h2
19. sep 2024

@osky Ani mi nehovor, denne vyhadzujem do kompostéra kopu popadaných hrušiek, buď sú nezrelé, alebo už pokazené (začnú hniť skôr, než dozrejú). Tak desatina celkového množstva sa dá jesť. Je to o nervy. ☹

sev111
19. sep 2024

Obrat, poukladat na bednicku ony dojdu.. potom zavarit

viestta
19. sep 2024

Hruka dozrieva az po zbere, takze och oberte, poukladajte ako pise @sev111 ony dozreju

h2
19. sep 2024

@sev111 Keď si takto uložím tie zelené, ktoré sú ináč dobré, tak sa tiež pokazia, skôr, než dozrejú.

sev111
19. sep 2024

@h2 ukladat len neposkodene hrusky. Mne ich osy zeru uz na strome, teraz po dazdoch neobrane hniju nedozrete na strome....

oslo1
19. sep 2024

Urob z nich kompot, alebo jam.
Ja mam tento problem s kiwi, tento rok Vela, ale uz nestihne dozriet. Tak som zavarila. A je vynikajuci.

osky
autor
19. sep 2024

Mame ich na debnicke ,dokonca aj pod igelitom.
Denne ich kontrolujeme.
Ale neviem....nezda sa mi,zeby chceli dozret.
Ja viem,ze zimne hrusky zreju po obrati.
Ale toto je extrem.
Proste su este prilis nezrele.
Par sme osupali a ususili.
Celkom fajn,ale predsa nie su,ako by mali byt...
Premyslam nad kompotom ci presnidavkou....je to na nervy...

Podobne tento rok figy-tie zase zreli prirychlo,zvonka pekne a vnutri cetvive...daka nova pliaga...v zivote som nevidela cervive figy.a teraz vela zhnilo na strome a polka z tych,cp vyzerali krasne,bola dnu cerviva,hneda...
Nastastie ich aj tak boli mrte,takze sne posusili.....

viestta
19. sep 2024

@osky tento rok stromy zhadzolali plody kvoli suchu, nam uz opadali vsetky jonatanky aj bohemie a to sme stromy naozaj zavlazovali, tak vydatne ako sa len dalo. Kazdy druhy den pod nich tiekla voda z kadice niekolko hodin. Urodu uz nezachranjem, zachranovala som stromy aby nevyschli.

hara_vara
24. sep 2024

@osky zabaliť do papiera a položiť do letnej kuchyne
oni dozrejú