Zelené dno bazéna

27. júl 2024

Ahojte, včera sme vypustili vodu z bazéna, dno bazéna sme vyčistili, vypláchli, dno bazéna bolo pekne čisté. Večer sme začali napúšťať novú vodu do bazéna zo studne. Bola sice už tma a mne sa to dno nezdalo, išlo to tak do žltá. Ráno už celé dno bolo zelene. Zelene ale nie slizké. Voda je pekná čistá. Len dno bazéna zelene. Mame testovacie prúžky kde sa testuje pH bróm chlór .. všetky boli v norme ale bromu obsahuje úplne nad limit asi preto je dno zelene. Čo sa s tým dá spraviť? Alebo vypustiť vodu treba? Či nejaké tablety na bróm nech to klesne? Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem za odpoveď

patus_2
27. júl 2024

Studničná voda by sa najprv mala upraviť prípravkom na studňa a až potom chlorovat. Preto, lebo minerály vo vode môžu reagovať z chlórom a tak vznikne sfarbenie, žlté,hnede, zelené...

egonsk
27. júl 2024

trosku modrej skalice a za par hodin bude ok, len si najdi spravnu koncentraciu podla objemu bazena.

kukulienka83
27. júl 2024

Ak my používame modrú skalicu hneď pri napustani studnovou vodovou

michaela329
27. júl 2024

Napustame studnovou (nemáme vodovod), ale my napustame pomaly, samospádom aj týždeň. Vodu treba odmerať, upraviť PH, tvrdosť (máme veľmi tvrdú), chlór šok a aj máme direkt prípravok proti riasam. Ak už sa riasy namnozia, dá sa to tým pripravkom zachrániť tiež, len sa vredy musí aj viac vysávať a filtrovať.

katie253
27. júl 2024

Hornbach ma nejakú apku, kde zadáš vsetky výsledky na základe testovacích prúžkov a tam presne vypíše, ze co všetko a koľko čoho máš naliať do bazéna, ake prípravky. Sestra tak robi a majú krásnu čistú vodu, tiež zo studne.

makcurka
30. aug 2024

@katie253 dobry den o aku aplikaciu ide, nasla som len jednu, ale tam som nenasla nikde ziadnu kolonku, kde by sa dalo zadat info ohladne bazena a nasledne mi vypisalo ake produkty mam pouzit. Dakujem 🙂

katie253
30. aug 2024

@makcurka som sa pomýlila, je to aplikácia Mounfield, velké biele M v bielom krúžku na červenom podklade.

makcurka
30. aug 2024

@katie253 aha dakujem krasne 🥰