Vírivka alebo bazén

24. mar 2023

Baby vírivka mi príde samozrejme lepšia. ale mám pocit ze je menšia ako bazén aký je váš názor ?

klarissa25
24. mar 2023

Za mna zase jednoznačne bazén

deti95060810
24. mar 2023

tiež bazén...

autor
24. mar 2023

@klarissa25 a dôvod ??? Ja som zase rozmýšľala,že bazén je väčší viac miesta ale zase tá voda kym sa ohreje 🤦

magic08
24. mar 2023

tuto dilemu prave riesime aj my. No zatial mi pride bazen ako lepšia voľba

klarissa25
24. mar 2023

Tak ja osobne považujem bazén za lepšiu voľbu. Aj si tam zaplavas, v lete úžasné na schladenie, predsa leta bývajú veľmi horúce

chillibubble
24. mar 2023

a to chces pre dospelych alebo aj pre deti. my sme sice virivku nemali, ale do buducna nad nou uvazujem. bazen sme mali. ja neznasam studenu vodu. ja som sa v nasom byvalom bazene kupala ked bola ozaj slnkom vyhriata voda a vonku 35 st. zaroven som sa v tom bazene neblaznila. takze mne by virivka uplne stacila a tym duplom, ze jej sezona je dlhsia. ak ale mate deti a chces to aj pre ne, tak potom vtedy je lepsie vyuzity bazen...

vikusjk
24. mar 2023

Tak zalezi od sposobu vyuzitia, ak si chces oddychnut s partnerom s poharikom prosecca, tak virivka je super, ak sa chces posantit s deckami, tak jednoznacne bazen. Na ohrev vody v bazene su rozne solarne ohrevy, ktore len nadpojis na filtraciu, ale tak voda v bazene samozrejme nikdy nie je taka tepla, ako voda vo virivke, to by ani nebolo osviezujuce.

katkaseiner
24. mar 2023

my mame obe - bazen cca jun/jul/august - nezastreseny, vyuzitelny jedine ked sa voda zohreje. Virivku mame pevnu velku, vyuzitelnu 365 dni v roku, v case velkej zimy, vetra ju nepouzivame, vlastne cca koncom novembra ju odstavime na 5 stupnov a temperujeme do cca polky marca... potom uz vyuzivame na plno.
Pri virivke je nevyhoda mensie miesto, deti v nej plavat nevedia, ako relax super. Cez den ale preferujem bazen - clovek sa namoci, schladi, ... za mna urcite obe ak mate priestor.

sisaka
24. mar 2023

@katkaseiner to je zvláštne, že vírivku odstavujete práve na zimu, keď je “sezóna víriviek” Nepoznám väčší relax, ako v zime prebehnúť cez sneh do vírivky a relaxovať s pohárom vína, či bez, keď okolo teba všetko mrzne, či padá sneh.
V lete uberáme na vírivke teplotu a slúži na osvieženie, či už počas dňa, alebo podvečer.

K otázke:
Ako píšem vyššie mame iba vírivku.
Bazén nemáme, na 2 mesiace v roku sa nám to neoplatí, mame 5 min autom rekreačné zariadenie s obrovskou plavárňou s 50 m bazénom, detským bazénom, vodným ihriskom, tobogánmi, flow rider (surfová vlna), výrivkami a parnou saunou, platíme si celoročné permanentky, tak tam môžeme byť aj každý deň…

leniel
24. mar 2023

vírivku využijete od jari do neskorej jesene. bazén len počas najteplejších dní v roku. Osobne ak, tak by som šla do vírivky. Keď je ozaj krásne leto, aj tak nesedíme doma a ideme na kupko

katkaseiner
24. mar 2023

@sisaka odstavujeme ju preto, ze vtedy stale ochorieme... ci uz deti alebo aj my... casto nas ofukne (z jednej strany virivky je dom, z druhej sklo a z 2 stran je takmer nechranena). Prvy rok sme ju pouzivali aj v zime a nedoplatky na elektrine boli nenormalne... cize v case ked viem ze sme nachylnejsi na choroby ju odstavujeme...

miriam11
24. mar 2023

S virivkou stále problémy, časom sa upchávajú jednotlivé potrubia... Na údržbu skor bazén.

sisaka
24. mar 2023

@katkaseiner my mame vírivku ďalej od domu, v rohu zahrady, chodíme do nej len v plavkách, aj pri -30 a ešte z toho nikto neochorel, teplotu v zime mame nastavenú na 38 stupňov. Mame ju nejakých 10 rokov, takže od synovych 5, syn mava nádchu tak 1-2x roku, to je všetko.

sisaka
24. mar 2023

@miriam11 neviem porovnať, čo je ľahšie na údržbu, keďže bazén nemám, naša virivka ma 10 rokov a ešte sa v nej nič neupchalo.

miriam11
24. mar 2023

@sisaka u nás stále niečo...

simca06022011
24. mar 2023

za mna bazen, kvoli hygiene, Tie trysky su podla mna otras cistit, ale je to o kazdom... ja virivky nepouzivam ani na verejnych miestach, hoteloch, saunach...

katkaseiner
24. mar 2023

@sisaka mne staci ze ma ofukne a potom tyzden minimalne sa trapim... cize zato sme sa takto rozhodli. Nasa je nastavena momentlane na 37 stupnov, v najvacsej zime 38... ale teda isto zavisi aj aku mate virivku.
V jednom obchode som videla taku ze kvazi v nej vnutri sedis, stena virivke je vyssie ako hlavy.. tam zrejme tak neofukne ako ta v ktorej sme my. Hlavy su nad povrchom stien virivky.

zuzinka888
24. mar 2023

Ak su deti male a chcu sa jasit- bazen. Ak nie su alebo uz odrastli vyrivka.

sisaka
24. mar 2023

@katkaseiner tak my sme asi otužilí 😀 Mame takúto nejakú

katkaseiner
24. mar 2023

@sisaka my tiez, len teda je z 2 stran chranena a mame ju vlastne na terase

ika11123
24. mar 2023

My sme mali bazén ale toto leto už nie toľko € dáte do toho na tie chémie a o dva dni vám voda napríklad zožltne tak znova samá chémia alebo vypustiť 🙏 stále kontrolovať PH aby ste to neprehnali a mohli sa vôbec kúpať a flitracia musí byť každý boží deň pustena aspoň na 3 hodiny potom ohrev dosť finančné ....

vkatush
24. mar 2023

Máme veľký bazén a pokiaľ ho nechce človek kvôli deťom, tam jednoznačne vírivka.
Je to masaker na údržbu, finančne (vodaz chémia elektrina príslušenstvo) aj časovo (v zmysle, ak sme odišli na pár dní preč, museli sme zháňať niekoho, kto príde a vyčistí filtráciu, pustí vysávač, skontroluje ph,...). Voda, kým sa vyhreje, tak to trvá strašne dlho a ak nepraje počasie, bez šance sa vyhriať. Bez krytu stačí jeden deň zlého počasia a teplota prudko klesne a čakaj znova na vyhriatie... My máme aj kryt, čo je fajn, lebo sa nahreje rýchlejšie, dlhšie vydrží aj sezóna, dá sa kúpať v chladnom počasí. Nevýhoda, nahreje sa až veľmi a v 35 stupňoch vonku sa veľmi neschladim, keď má voda 32 😑 sezóna je len v lete a ak je jún a september chladnejší, tak toto všetko pre tie 2 letné mesiace nestojí za to.