Terasa pod holým nebom

evickuska
11. sep 2024

Ahojte mame terasu 50 m2 akoby nad garazou, mohla to byt strecha cize 0 plocha vyuzitia alebo terasa. Dali sme izolaciu tym padom, mame moznost len nieco na terce. Tym, ze nie je nadokryta sa bojim, ze dlazba klasicka zmrzne a bude klzisko, ci radsej dake plastove riesenie. Co mate Vy?
Drevo nechceme ani ziadne imitacie dreva.

biba_18
11. sep 2024

sú aj mrazuvzdorné protišmykové dlažby…

dusankomoj
11. sep 2024

Terasové dosky (vpc) to je pekné a nebude to na terase ani ťažké.

dori2
11. sep 2024

@evickuska v takomto pripade by som premyslala nad nejakym “liatym” resp. natieranym produktom. wpc neodporucam, na slnku je horuce a vytahuje mu farby (ano aj tie drahe verzie). bud nejaky typ exterieroveho mikrocementu, alebo existuju tekute “gumy”, kamenne koberce (aj v modernim vzhlade)…

evickuska
autor
11. sep 2024

@biba_18 uprimne mali sme taku v rodicovskom dome, aj si priplatili ale asi to bolo len napisane v popise, realita zial ina 🙈

evickuska
autor
11. sep 2024

@dori2 to na tatrafol izolaciu asi nesmie 🙈

biba_18
11. sep 2024

@evickuska my máme na schodoch pred domom…

dori2
11. sep 2024

@evickuska aha, tak neviem potom :D asi ideal naozaj dlazba na terce

evickuska
autor
11. sep 2024

@dori2 ved to, ze to tam v zime nebudem moc ani vyjst

oli18
11. sep 2024

Aj mrazuvzdorna dlazba sa smyka, ak je na nej namraza a sneh. My sme dali zamkovu a smyka sa. Mala by si skor dat nieco, co dlho vydrzi, lebo tenke dlazby najskor odchadzaju cez spary, ktore miestami popraskaju a dostane sa pod nu voda. My byvame 32 rokov a na ciastocne krytej terase uz potrebujeme menit tretiu dlazbu.

evickuska
autor
12. sep 2024

@oli18 verim, som nedomyslela to, ze sme ju nechali nezakrytu 🙈

zafir01
12. sep 2024

@evickuska my máme drevenú z červeného smreka .máme ju ale nadkrytu .ak by nebola ,šla by som do nejakého tropického dreva . Teak napríklad alebo nejaké termo drevo

evickuska
autor
12. sep 2024

@zafir01 ako som napisala my drevo neznasame... cokolvek s drevom

zafir01
12. sep 2024

@evickuska prepáč , zle som potom prečítala . Záleží od toho ,čo vám aj architektonicky sadne . Ak je možnosť ,sla by som do liateho poteru potom či epoxidovej podlahy

evickuska
autor
12. sep 2024

@zafir01 tazko to sa moc na foliu nesmie

zafir01
12. sep 2024

@evickuska tak veľa možností nie je ,potom jedine dlažbu na podlozkach nie kepidle. Na modrej streche by ti chlapi poradili možno viac

evickuska
autor
12. sep 2024

@zafir01 je to hrozne, ani epoxidovka nic 😢