Surfínie

kvietocek28
13. jún 2023

ahojte! Viete mi niekto poradiť ohľadom surfinii mám ichvteraz prvý rok a z krásnych bohatých kvetov sa stali chudé stohy na ktorých sú žlté lístky a vôbec nechcú rásť. Za kazdu radu budem rada ďakujeeem

ropucha6
13. jún 2023

@kvietocek28 aj ja ich mam prvy raz 🙂 vzdy po dazdi (mam ich vonku mimo terasy) vyzeraju na umretie, ale pozbieraju sa. Aj ich hnojite? Treba kazdy tyzden.

onedaynick
13. jún 2023

@kvietocek28 u mna na juhu v horucavach vydrzia mesiac. U svokry na Orave kvitnu do septembra.

kvietocek28
autor
13. jún 2023

@ropucha6 hnojím ich každý týždeň nikdy nedávam hnojivo do suchej hliny ale dve hodiny pred tým ich troška zavlažim aby som nespalila korienky ale už som zúfalá lebo sú to len take hole stonky myslite že odchádza aj koreň?

kvietocek28
autor
13. jún 2023

@onedaynick čo take používa svokra na surfinie nejaké rady a typi veľmi by mi to pomohlo

domiklik
13. jún 2023

@kvietocek28 potrebujú veľa slnka a veľa vody, ja ich mam na priamom slnku, zalieva ráno a večer ale tak ze z nich voda vyteka, hnojim tekutým hnojivom 1 krát za 2 týždne, odumreté kvety dávam preč

onedaynick
13. jún 2023

@kvietocek28 ja neviem, mne na priamom slnku nevydrzia.

ropucha6
13. jún 2023

@kvietocek28 no moje potrebuju extremne vela vody a mam ich na slnku. Ja ich hnojim tekutym hnojivom rovno do substratu, jasne, ze uz nevyzeraju tak, ako som ich kupila, ale vyhanaju nove kvety stale. Akurat mi vadi ten bordel z odkvitnutych kvetov, uz ich asi buduci rok nekupim.

callisia
13. jún 2023

@kvietocek28 nemáš foto? pravdepodobne dostali múčnatku. Trebalo po zasadení postriekať kuprikolom alebo iným fungicídom. Mne sa im tu na juhu Slovenska tiež nedarí kvôli tomuto. Už ich nepestujem. Pomôže ti už len ich zostihať a počkať kým zas narašia listy a kvety.

kvietocek28
autor
13. jún 2023

Takto mi ovedli

ropucha6
13. jún 2023

Ved nevyzeraju uplne zle. Moje stonky vyzeraju horsie, napriek tomu stale kvitnu. Co to mas za kvetinac, nehniju ti korene?

ropucha6
13. jún 2023

Mas tam nejaky odtok? Ak mas zlte listy, je mozne, ze su preliate a hniju. Ja by som ich presadila.

kvietocek28
autor
13. jún 2023

@ropucha6 práve dnes som ich presadila a neboli až take mokré dala som ich všetky na slniečko s nádejou že sa zotavia

kiki68
13. jún 2023

Tie nase su v 6 kvetinacoch ( rozne typy kvetinacov) a vsetko to nejako zije, ale raz sa mu pred rokmi stalo presne toto, slnecna Teresa a do mesiaca mi ich polozilo. Tu su na slnku hore aj dole, hore sa o ne stara muz a dole ja. Vsetko to zije zazrakom a kvitne

kvietocek28
autor
13. jún 2023

@kiki68 keď ja som už zúfalá či ich nemám polievať alebo čo mám s nimi robiť

cacianka
13. jún 2023

@kvietocek28 toto už len ostrihať, cca 20 CM od koreňa a počkať či sa preberú. Cvakninza 1.alebo druhým listom od koreňa, v tej pazuche by mali vyrašit nové výhonky. Pre istotu ich nenechaj na prudkom slnku, na zaciatok, takýto veľký koreň potrebuje aj väčšiu nádobu, ak vyrašia, presad znova, a nezabudni na odtok vody. Hnojit až po 3-4 týždňoch od presadenia,