Sladký druh čučoriedky

domca1408
7. júl 2023

Ahojte, rieši sa tu naozaj všetko a je to fórum kde sa premelie naozaj veľa ľudí, tak sa vás idem spýtať: 1.otázka : naozaj naozaj z vlastnej skúsenosti sladký druh čučoriedky... názov...nie tie čo sú na nete popísané, že extra sladké a bla bla, to viem aj sama nájsť, aj som našla....a ako všetko je to kyslé, čučoriedky mám už asi 7 rokov rôzne druhy ale až na jeden ker (ktorého meno si nepamätám, bol medzi prvými) sú kyslé....
2.otázka: viete aspoň poradiť zrozumiteľne ako by som si teoreticky a úplne že som laik vedela rozmnožiť ten ker jeden čo je fakt sladký?
PS: pre tých ktorý mi budú radiť, že ich mám nechať na kríku dlhšie , a že oni zosladnú....ako skôr popadajú a aj tak budú kyslé....
Ďakujem 🙂

brigit8
7. júl 2023

@domca1408 aké druhy máte?

luccija
7. júl 2023

@domca1408 my máme kanadskú čučoriedku Duke a máme ju 2 rok a je obsypana plodmi a sú sladké a nedajú sa chuťovo porovnať s tými z obchodu.Pravidelne hnojit a veľa vody ráno, večer
Minule som tu čítala ako ľudia dávajú hlinu, šišky, listy...my ju máme len v kyslej pôde a nič viac.Necakala som takú úrodu a som veľmi spokojná.Mam 3 kusy

simca06022011
7. júl 2023

zaujimave, ja mam asi 3 druhy a ani jedna nie je kysla.. akutalne ani zrela este, ale kysle nie su... treba jej kyslu podu a doplnat, a slnko.
@luccija ja davam z vianocneho stromceka ihlicky ked ma napadne :DD

viestta
7. júl 2023

Mame asi 7 krikov cucoriedok, kadejakych, niektore uz 15 rocne, ked ich nechame dozriet vsetky su sladke. Ale my sme spravili na cucoriedky zasietovanu klietku, vtaky ich neozobu a mozu dozriet do uplnej zrelosti

simca06022011
7. júl 2023

a k rozmnozeniu som nasla videjko

https://www.youtube.com/watch?v=IFvxxGV4osw
luccija
7. júl 2023

@simca06022011 len tento týždeň som oberala prvé.Tiez ich mám pod textíliou a vykúkali už modré ani som nevedela, že tak skoro.

simca06022011
7. júl 2023

@luccija moze byt ale u nas este nie, ja som jednak vysoko a mam tu aj o dobrych 5stupnov chladnejsie ako napr. v BB este...

luccija
7. júl 2023

@simca06022011 áno, my sme na juhu upek🤪

simsalabim
8. júl 2023

@domca1408 ako pisu vyssie, treba nechat riadne dozriet - u nas musime chranit sietami rped vtaky, inak vsetko pozeru, bestie. Alebo skus aj ruzove odrody, napriklad čučoriedka pink lemonade je super.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domca1408
autor
9. júl 2023

No čučoriedky mám chránené sieťou...nejdú nám tam vtáky...ale je ich naozaj veľa a rodia ako divé a pod tou ťarchou jednoducho padajú ked to neoberám...samozrejme ak oberiem bez tak sú kyslé...a mám vyskúšané, že keď ich tam nechám aj mesiac aj tak budú rovnako kyslé. Druhy mám : bluegold, hannah choice, patriot, darrow, berkeley (to sú čučoriedky ktoré som kupovala za posledné 3-4 roky a snažím sa nájsť ktoré to boli tie sladké)...samozrejme bohužiaľ názov tých prvých ktoré sú sladké ako med si nepamätám.

domca1408
autor
9. júl 2023

@luccija no DUKE veru nemám...skúsim...

domca1408
autor
9. júl 2023

@brigit8 hannach choice, bluegold, patriot, darrow, berkeley...

brigit8
9. júl 2023

@domca1408 ja odporúčam Brigitta