Skleník - výhody a nevýhody

bera123
3. aug 2023

Ahojte, prosim Vas mate niekto sklenik? Ake su vyhody a nevyhody ho mat? Mame zahony ale uroda nic moc tak uvazujem nad sklenikom. Co v nom najlepsie pestovat? Vsade pisu inak tak som z toho trosku mimo. Ci investovat alebo zrusit zahony a vysadit normalne. Dakujem

viestta
3. aug 2023

Mas tie vyvysene zahony spravne zalozene? Maju tam rastliny dostatok zivin a vlahy?

bera123
autor
3. aug 2023

@viestta anoo robili sme skladbu ako ma byt kazdy rok hnojenie. Aj tak ich chcem zrusit lebo su male.

enka81
3. aug 2023

@bera123 zalezi, v akej lokalite bývaš. Napríklad ak v okolí Nitry, tak je podla mna sklenik pre domace využitie zbytočný a darit sa ti bude aj v záhonoch. Ak na severe, tak predlziš vegetacne obdobie. My sklenik máme, ale je to skor tym, ze nemame velmi slnecny pozemok (mame vela stromov a obr orech) a kyslý dážď mi vzdy znicil paradajky. V skleniku mam hlavne paradajky a uhoky.

bety19
3. aug 2023

Ahoj my bývame na Strednom Slovensku kde ešte aj v máji mrzne ráno...takže u nás je skleník využitý na plno od mája do konca októbra... vonku mi dážd zničil paradajky a v ňom sa im darí krásne ako aj paprikám... okrem nich tam mám ešte uhorky,šaláty a pod. všetko potrebuje veľa miesta takže viac sa tam ani nezmestí... nevýhody nevidím... len to že ho ráno treba otvoriť a poliať i keď sa ponáhľame 🙂

bera123
autor
3. aug 2023

@bety19 skusala si sadit aj korenovu zeleninu? Lebo vravia mi ze v skleniku to nepojde

bety19
3. aug 2023

@bera123 jasné mala som aj redkovky aj mrkvu a zeler.. aj cibulu po iné roky 🙂 ale tomu sa darí aj vonku..tak sme teraz viac zameraní na paradajky/papriky