Rastlina na slnečný balkón

9. júl 2024

Poradte mi prosim nejaku rastlinu na slnecny balkon ktoru netreba az tolko zalievat. Mala som tam uz hocico staci ze to tyzden nepolejem ked ideme prec a je po tom. Spalene na uhol. Moze to byt farebne, alebo len zelene..aj tahave.. dakujem za rady.

viestta
9. júl 2024

ked chces aby to prezilo tyzden bez zalievky na slnecnom upeku tak jedine nejaky kaktus alebo sukulent. Moze pomoct samozavlazovaci kvetinac, ale nie na tyzden pri tychto horucavach ako su teraz.

autor
9. júl 2024

@viestta ked odijdeme na dovolenku tak to nema kto bohuzial poliat.. a kazdy rok nieco neprezije.. :(

prdolatanacestach
9. júl 2024

@viestta tiež som skúšala kadečo , a na zábradlí na balkóne mám len skalnicky

gab1sol
9. júl 2024

Ja si každý rok kupujem sundevilly (mandevilly), máme slnečný a horúci balkon, všetko mi tam zhorí, ale toto už nejaký ten rok prežije… Teraz sme boli na 4 dni v Chorvátsku, pred odchodom som to zabudla poliať… Takto krásne vyzerajú teraz. Nič sa im nestalo… 😉 Mám ich v čiernych kochlíkoch na čiernom zábradlí. Odporúčam. 😉

viestta
9. júl 2024

Ja pred odchodom na dovolenku vsetko pozbieram, odnesiem do izby, polejem a tyzden vydrzi vsetko, nemusim nikoho zatazovat polievanim

autor
9. júl 2024

@gab1sol toto som este nemala. Je to pekne..

gab1sol
9. júl 2024

Inak, kedysi nám odporúčil záhradník prikryť zeminu piniovou kôrou, potom zemina tak rýchlo nepreschne a nie je nutné tak často polievať. 😉

malebiele
9. júl 2024

@gab1sol je toto prosim tahave, previsnute alebo to vyrasta "len" do takejto velkosti? Zaujimava rastlinka 🙂

@autorka ja odporucam portulaku, radi sa medzi sukulenty a krasne kvitne, na noc sa kvety zatvaraju, nadherna rastlinka 🙂

gab1sol
9. júl 2024

@malebiele mne vždy vyrastú do takejto veľkosti, ale mamina ich má aj s podperou a jej sa pekne ťahajú. Neviem, či je to iný druh, ale keď som ich kupovala sebe, nikdy som to neriešila. 😉 do konca sezóny má mamina úplne do husta obrastenú tú oporu.