Rastlina do bytu na prečistenie vzduchu

6. júl 2024

Ahojte, existuje nejaká rastlina ktorá doma prečisťuje vzduch? Radi by sme si nejakú zadovážili, ale sme alergici takže nemôže kvitnúť. Ďakujem

stellarstar
6. júl 2024

Google -> rastlina ktorá doma prečisťuje vzduch ->

https://arven.estate/blog/zaujimavosti/5-izbovy...

autor
6. júl 2024

@stellarstar MK -> spýtam sa na odporúčania 🙂 Napísané na nete to môže byť, ale fungovať nemusí

stellarstar
6. júl 2024

Ty si dobrá 😂👍

stellarstar
6. júl 2024

Mám posotovca nie len jednu ale zázraky nečakaj

autor
6. júl 2024

@stellarstar Ďakujem za info 😁

trema
6. júl 2024

Je ich viac, sansevieria napriklad, ale to by si musela mat doma niekolko desiatok kvetov, aby si pocitila ten cisty vzduch

autor
6. júl 2024

@trema máme garsónku, mylsis že aj tam by ich trebalo viacero?

sissy27
6. júl 2024

Vraj lopatkovec, ale realne si neviem predstavit, ako by si to asi mala pocitit 😃 kup si cisticku vzduchu a vybavene. Izbove rastliny milujem, mam ich celkom dost, ale nepripisujem im nijake specialne superschopnosti.

autor
6. júl 2024

@sissy27 Čističku máme, no chcela som dokúpiť ešte niečo zelené 😂 lebo doma nemáme nič

zuzuliatko18
6. júl 2024

Nenarocna izbova rastlina je zamiokulkas, nekvitne, nepotrebuje priame slnko, Staci obcas poliat. V suvislosti s alergiami si to musite Sami zvazit.

rozculena
6. júl 2024

no ja neviem,mám nejaké rastliny,ale či čistia vzduch😀

zuzanna33
6. júl 2024

@zuzuliatko18 Zamiokulkas kvitne treba si to vyhľadať,sukulenty by som volila...

sissy27
6. júl 2024

Ved si kup, tym nic nepokazis, len proste necakaj nejake zazracne zlepsenie kvality vzduchu 🙂
Zvaz, ake mas priestorove moznosti, ake svetlo a podla toho si nieco vyber. Taka uplne blbuvzdorna rastlina je podla mna zamiokulkas, lopatkovec v podstate tiez, aj ked vie byt drama queen 😅

stellarstar
6. júl 2024

@zuzanna33 áno kvitne ale raz za mariánsky rok resp nemusí vôbec. Mám roky zelený aj čierny zamio a doteraz žiadny kvet

zuzuliatko18
6. júl 2024

@zuzanna33 tak zamiokulkas ma V nasej rodine kazdy a Este som ho kvitnut nevidela, ja ho mam uz roky. Dakujem za.informaciu, toto som naozaj nevedela.

viestta
6. júl 2024

Myslíš si, že na MK ma niekto také prístrojové vybavenie aby vedel exaktne zistiť, ktorá rastlina naozaj čistí vzduch a ešte zistiť aj od čoho?

autor
6. júl 2024

@viestta A ty to musíš brať úplne doslovne že chcem aby mi filtrovala vzduch alebo čo?

viestta
6. júl 2024

No ja si pod precistovanim predstavujem odstraňovanie škodlivín. Napríklad zelenec pohlcuje viac formaldehydu ako iné rastliny, chlpaté rastliny zachytávajú prach, silice eukalyptu pôsobia antibakteriálne, rastliny s veľkými zelenymi listami produkujú viac kyslíka ako tie s menším obsahom chlorofu, bohate olistene rasiny odparuje viac vody a zvlhčuju vzduch.
Ale samozrejme, ty môžeš mať prečistovani vzduchu iné predstavy...