Prvé sadenie - záhon

bellaa3007
13. máj 2024

Ahojte,

chceme na chatu - kde nechodíme každý deň, niečo zasadiť do záhonu.
Čo by som mohla zasadiť, čo nepotrebuje príliš veľa starostlivosti, tým, že to bude na chate? Rajčina, paprika, bylinky?
Ďakujem aj za akékoľvek rady 🙂

zalka
13. máj 2024

@bellaa3007 papriky rajčiny nie, oni potrebujú denne polievať.
Fazuľu zasad, zemiaky, fazuľku na zeleno.

majusik1304
13. máj 2024

@bellaa3007 tekvice, cukety...minulý rok som sa o tej vôbec nestarala len úrodu zbierala 🤩

zalka
13. máj 2024

@majusik1304 oni tiež kus polievať potrebujú ale ak je dobrý rok že aj dosť vlahy alebo tienisté miesto tak verím že kopa vyrastie

fajnova
13. máj 2024

@zalka rajčiny nepotrebujú denne zalievať, dokonca im to škodí

sisska96
13. máj 2024

Ani my nepolievame rajčiny každí deň. Budú prasknuté a nebudú mať sladkú chuť. Papriky treba polievať. Tekvice, uhorky, fazuľe milujú sucho, hrášok, cibuľa

bellaa3007
autor
13. máj 2024

baby a bilinky?

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellaa3007
autor
13. máj 2024

@stvura a prosím vás taky spenat, salat ?

luccija
13. máj 2024

@bellaa3007 špenát, šalát ľúbia zožrať vtáky🙂dala by som bylinky

feb13
13. máj 2024

Jahody, sú aj stalerodiace odrody.
Na hrasok je uz neskoro, ten sa uz zbiera...
Aj stavel mozes skusit, ak to zvyknete jest.
Ale teraz uz asi fakt len priesady, lebo na klicenie zo semien je uz sucho, treba polievat.

zalka
14. máj 2024

@feb13 hrášok každý rok sejem 2x ...druhý x po zbere prvého. A môj ten prvý ešte nezbieram ešte ani nekvitne. Kľudne hrášok vysiat môže autorka

feb13
14. máj 2024

@zalka Tak ale ja som na juhu... 😉, mne sa letny hrasok neosvedcil, nema rad suche horuce pocasie. Mozno este na jesen, ale to som neskusila este.

zalka
14. máj 2024

@feb13 jaj tak ja pod Tatrami, i jahody ešte len kvitnú... A hrášok vyskúšaj...to a reďkovku sejem vždy 2x reďkovku ale neskôr ku jeseni, ona nemá rada veľké teplo..min.rok vyrástla 3x

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
14. máj 2024

@stvura jaj tak u vás v New Castle je teplo, my sme tak 3-4 týždne po zadu ( aj keď tento rok je všetko vpredu) jahody kvitnú a viažu sa ...zemolez už mám zrelý to je ako prvé furt. Hrach zatiaľ po kolená bez kvetu, mal 10cm keď prišiel 5 stupnovy mráz, orechy čo boli krásne zakvitnute tak sa teraz po biede spamätávajú ani neviem či dáke orechy budú, marhule žiadne a hrozno hurá dačo sa ukazuje nejaké kvety aj keď jeho tiež omrazilo.

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz