Predzáhradka

lamonila
14. máj 2024

V malej predzáhradke pred domom mam kombináciu 6 ihličnanov. Chcela by som tam ešte zopár rastliniek a premýšľala som aj nad nízkou okrasnou trávou ako je napr. kostrava sivá alebo medvedia. Hodí sa to k ihličnanom, čo myslíte? Potrebujem nezaujatý názor :D

feb13
14. máj 2024

Po estetickej stranke sa podla mna moze hodit. Otazka je, ci sa to tam bude citit dobre - na toto neviem odpoved, az tak sa v tom nevyznam.
Vseobecne k ihlicnanom by som dala rastliny, ktore znasaju ilovitu podu a aj tien, teda neviem ake su to ihlicnany, ale asi raz narastu.

lamonila
autor
14. máj 2024

@feb13 pôda je ilovita. Je tam kombinacia rastlin ako ceder himalajsky, borovica horska, borievka, tis, tuja danica a este jeden nizky ihlicnan ale teray si nespominam ako sa vola.
Ale vsetkym rastlinkam sa velmi dari 🙂

la_dolce_vita
14. máj 2024

Tiez akurat riesim predzahradku, velmi ma to bavi. Sadim ako pride, co sa chyti, to ostane 🙂. Ale co som chcela poradit, ze som googlila a na nete je ohladom toho dost rad, skus pozriet.

emica1
15. máj 2024

Ahoj, skús rastlinky ktoré majú rady tieň, heuchery, hosty, čemerice, astilby, pekný deň

emica1
15. máj 2024

Zbehovec je tiež pekný

emica1
15. máj 2024

Aj rhododendron je pekný a sú aj vzrastovo menšie druhy

emica1
15. máj 2024

Čo som sa naučila ja pri tvorení vlastnej záhrady na chalupe je, že pôda sa dá vyživiť, obohatiť , ale svetelné nároky neoklameš🙂

mantilka
15. máj 2024

Túto otazku s fotkou a orientáciou predzahradky daj do záhradkárskej skupiny Kvety, zahrada...na FB, poradia ti odborníci.

dominikamacakova
18. máj 2024

Podľa mňa nie... Tráva skôr ku kvetom, trvalkám