Poraďte ohľadom vytvorenia súkromia v záhrade

16. aug 2023

Ahojte.Máme murovaný plot murovaný ako tehlový a kde tu vrchné medzierky železné ozdobné,cez ktoré ešte viac vidno.Problém je,že je plot dosť nízky a z každej strany SMD bez súkromia.Už sme také kúpili,nenapadlo ma to vtedy.Ako to riešiť.Dvíhať plot je finančná položka,s ktorou teraz nepočítam Tuje by som dala aj,no neviem,ktoré sú vysoké aspoň okolo 3metrov.Plot je vysoký asi tak 1,80,no je to málo.

katarinaforever
16. aug 2023

Ahoj buď tuje smaragdy - rýchlo rastu alebo Vavrinovce

andrejka1974
16. aug 2023

Buď si tam daj plachty ,my sme mali aj autoplachty dlhšie vydržia alebo spraviť normálny betónový plot

olivierko229
16. aug 2023

Tuje budes musiet strihat, my sa chystame opticky oddelit parkovisko a miesto, kde by mali byt jedneho dna sliepky, zatial vyhrava Muchovnik. Jedle plody, na jesen sa sfarbi docervena, ale na zimu opadne. Mozte tam dat skusit pergolu a neopadavu popinavu rastlinu, napr. Brectan, dnes mas na vyber z mnostva okrasnych kultivarov. Kazdopadne do akejkovek rastliny pojdete, chvilu potrva, kym bude sukromie. Pripadne rychle riesenie mozu byt ploty z liesok, to je aj velmi pekne.

autor
16. aug 2023

Ďakujem za rady,pozriem

katkaazoran
17. aug 2023

Rýchlo rastie Photinia - stálozelený krík. My sme ju sadili v 11/2020 - sadenice mali cca 45 cm a dnes má 2,5 - 2,7 m a to som ju už tento rok 2 x strihala.

autor
12. okt 2023

@katkaazoran ďakujem